امروز: سه شنبه 13 خرداد 1399 برابر با 02 جون 2020

عهد دقیانوس نیست که به جوانان بگوییم واقعیت همین است

  • سه شنبه, 12 خرداد 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:الان دیگر مثل عهد دقیانوس نیست که به جوانان بگوییم واقعیت همین است و باید پیروی کنید. آنها با توجه به تقویت روح آزادگی در انقلاب و گسترش وسایل ارتباط جمعی دنبال اقناع در مسائل و شبهات هستند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار جمعی از فعالان سیاسی و فرهنگی استان مرکزی، یاد امام راحل را به عنوان کسی که از این استان برخاست و تاریخ معاصر ایران، تشیّع و اسلام را متحول کرد، گرامی داشت و گفت: رونق دین از طریق حوزه‌های علمیه مرهون آیت‌الله العظمی بروجردی و امام خمینی در دو دوره متفاوت است که از فرزندان استان مرکزی است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به انتقادات حاضران نسبت به بعضی از عملکردهای دولت، با اشاره به مشکلات جدّی دولت و تعدد مراکز قدرت و تصمیم‌گیری در کشور و به ویژه صراحت تخریبی مخالفان دولت، گفت: باید بپذیریم که در این شرایط نسبتاً سخت، خوب کار کرده که البته باید در مسایلی بهتر عمل کند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حاکمیت سابق یک جریان بر مسئولیت‌های اجرایی و حمایت گروه‌های افراطی از آنها را یک هشدار سیاسی به نظام و مردم خواند و گفت: روح انقلاب و روحیه امام راحل براساس تعالیم اسلام اعتدالی بود و خدا را شکر که مردم در انتخابات ریاست جمهوری 92 جبران کردند.

ایشان با حمایت کامل از ساختار نظام، گفت: در ساختار همه مسؤولیت‌ها، حتی رهبری به صورت مستقیم و غیرمستقیم به رأی مردم واگذار شده و اگر اشکالی هست، مربوط به عملکردهاست.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در خصوص مسائل فرهنگی، تعدد متولیان فرهنگی را که بعضاً درخصوص یک موضوع خاص، مواضع متضاد و گاه متناقض می‌گیرند، یک مشکل اساسی ذکر کرد و گفت: فرهنگ گستره‌ای به وسعت همه‌‌ی اخلاقیات با همه مکارم و رذایل دارد که در رفتار و گفتار جامعه نمود پیدا می‌کند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به سخت‌گیری‌هایی که بعضی‌ها نسبت به رفتار جوانان در جامعه انجام می‌دهند، گفت: الان دیگر مثل عهد دقیانوس نیست که به جوانان بگوییم واقعیت همین است و باید پیروی کنید. آنها با توجه به تقویت روح آزادگی در انقلاب و گسترش وسایل ارتباط جمعی دنبال اقناع در مسائل و شبهات هستند.

در آغاز این دیدار چهار تن از حاضران ضمن ارائه گزارشی از اوضاع سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی استان مرکزی، به بیان دیدگاه‌های خویش در خصوص مسائل مختلف پرداختند.خبر آنلاین

انتهای پیام/083458

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 3913

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی