امروز: چهارشنبه 20 فروردين 1399 برابر با 08 آوریل 2020

تدبیر طرح‌استانی‌شدن‌انتخابات ‌برای ‌فربه‌شدن ‌فعالیت‌حزبی

  • دوشنبه, 18 خرداد 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رشت پس نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: احزابی که لیست انتخاباتی می دهند بدون نظر هیات اجرایی استان نمی توانند اسامی را تغییر دهند در حالیکه در گذشته این چنین نبود.

محمد جواد کولیوند در تشریح تغییرات مثبت وضعیت رقابت های انتخاباتی برای ورود به پارلمان  تحت الشعاع طرح استانی شدن انتخابات مجلس  گفت: براساس تنظیم جدید احزابی که لیست انتخاباتی می دهند بدون نظر هیات اجرایی استان نمی توانند اسامی را تغییر دهند در حالیکه در گذشته این چنین نبود و بدون نظر این هیئت اسامی می توانست تغییر یابد.

وی با اشاره به اینکه به این ترتیب تکلیف انتخاب کنند ها روشن می شود ادامه داد: از دیگر مزایای این رویه جدید می توان به این موضوع اشاره کرد که حزب نسبت به آن افرادی که در لیست بوده اند مسئولیت می پذیرد.

کولیوند با بیان این که این تغییر به فربه شدن فعالیت حزبی در کشور کمک خواهد کرد، گفت: زمانیکه حزب افراد را در لیست نهایی می کند موظف به پذیرش مسئولیت اسامی تایید کننده است به این معنی که اگرمردم به مشکلی برخوردند حزب باید پاسخگو باشد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس تصریح کرد:طرح انتخابات استانی شدن مجلس اکنون در نوبت صحن علنی مجلس قرار گرفته است و به زودی نهایی خواهد شد.خانه ملت

انتهاي پيام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 3998

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی