امروز: چهارشنبه 20 فروردين 1399 برابر با 08 آوریل 2020

دولت قبل به بازگشت دوباره به کسوت قدرت چشم طمع دوخته است

  • دوشنبه, 18 خرداد 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: تصور می کنم بقایی در محاکم قضایی به اندازه کافی پرونده دارد بنابراین به جای تصمیم گیری برای شکایت از جهانگیری بهتر است فکری برای پرونده هایش کند و البته در صورت شکایت باید بداند قضات هم دل خوشی از تخلفات بی حد و حصر خودش ندارند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در مورد تهدید به شکایت بقایی از جهانگیری در ارتباط با موضوع صندوق قرض‌الحسنه نهاد ریاست‌جمهوری گفت:‌ دولتها در زمان صدارتشان امانتدار هستند، اما گویا دولت قبل هر چه در احتیارش قرار داشت ملک طلقش بود درحالی که آقای بقایی و هر کسی دیگر باید واضح بداند در زمان صدارتش مسئولیت هایی را متناسب با جایگاه سازمانی اش دارد و این مسوولیت ها به صورت امانت است که با اتمام دولت به دولت بعدی منتقل می شود.

وی افزود: مقام و جایگاه در کشور ابدی نیست گرچه دولت قبل تلاش بسیاری در جهت مادام العمر کردن خودش کرد که به لطف خدا این کار تحقق نیافت، صندوق قرض الحسنه و یا هر چیزی در زمان مسئولیت ها متناسب با جایگاه حقوقی افراد به آنها محول می شود و بعد از اتمام مسوولیت پایان یافته و به دولت بعدی واگذار شود.

نماینده مردم رشت در مجلس تصریح کرد: متاسفانه یکی از هزاران موردی که در اختیار دولت قبلی بوده و تمایلی به واگذاریش ندارد همین صندوق قرض الحسنه نهاد ریاست جمهوری است که شاید یکی از علل آن این باشد که دولت قبل به بازگشت دوباره به کسوت قدرت چشم طمع دوخته و برای همین قصد دارد در این چند سال از راه دور اوضاع را کنترل کند.البته قطعا این اتفاق رخ نخواهد داد.

این عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در ادامه در رابطه با ادعای بقایی مبنی بر شکایت از جهانگیری گفت: نمی دانم چنین شکایتی انجام خواهد شد یا نه اما تصور می کنم بقایی در محاکم قضایی به اندازه کافی پرونده دارد پس بهتر است فکری برای پرونده هایش کند و البته در صورت شکایت هم پاسخ مشخص است به دلیل اینکه قضات هم دل خوشی ازوی ندارند و طبیعتا متوجه می شوند آنها اموال دولتی را از دولت قبل کماکان در اختیار دارند، همین مجموعه بقایی و دوستانش اموال خودرویی و ساختمانی و دهها مورد را در اختیار داشته و هنوز پس نداده ا ند.

جعفرزاده ایمن آبادی در عین حال اظهار داشت: دولت روحانی و جهانگیری دراین زمینه کوتاهی کرده اند وقتی جهانگیری در قبال تخلفات شدید دولت قبل سکوت کرده و مماشات می کند باید انتظار داشته باشد که تهدید به شکایت شود،این در حالی است که دولت یازدهم مستنداتی داشته و در برابر تخلفات در حوزه ریاست جمهوری از دوره قبل سکوت کرده اند.

وی با اشاره به اینکه سکوت دولت روحانی در قبال تخلفات دولت قبل معنا ندارد و باید ورود کرده و مردم را مطلع کنند افزود: آنها باید طرح شکایت کنند و از حقوق مردم دفاع کنند. به چه حقی آقای جهانگیری از این موضوعات صرفنظر کرده و طرح موضوع نمی کند. گفتنی است حمید بقایی با توجه به واگذاری صندوق قرض‌الحسنه نهاد ریاست‌جمهوری به بخش خصوصی در دولت سابق هنوز خودش را رییس هیات امنای این صندوق می‌داند و در این مورد می‌گوید: «در حال حاضر، رییس هیات امنای خودخوانده این صندوق، آقای جهانگیری است و بنده به عنوان رییس هیات امنای قانونی از ایشان به اتهام سوءاستفاده از مقام، شکایت کیفری خواهم کرد و ایشان باید پاسخگو باشند که با چه ادله و براساس چه منطق قانونی، یک مجموعه غیردولتی را تصرف کرده، به نام خود منتقل کرده و حتی برخی آقایان، برای انحراف افکار عمومی و سایرین، با انجام عملیات ایذایی و مصاحبه‌های متعدد، مدعی دولتی بودن صندوق و بازگرداندن آن به دولت می‌شوند.»/خانه ملت

انتهای پیام/083458

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 3999

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی