امروز: دوشنبه 06 بهمن 1399 برابر با 25 ژانویه 2021

پیغام مجلس به وزارت کشور برای لایحه احزاب

  • دوشنبه, 24 آذر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رشت پرس، رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از ارسال پیغام قوه مقننه به معاون پارلمانی و سخنگوی وزارت کشور برای بازگشت سریع تر لایحه احزاب به مجلس خبر داد و گفت: بنا داریم تا طرح یا لایحه احزاب را قبل از انتخابات مجلس دهم به سرانجام برسانیم.

امیر خجسته در مورد آخرین وضعیت لایحه احزاب و اینکه این لایحه چه زمانی از سوی دولت برای بررسی مجدد به مجلس ارجاع خواهد شد، اظهار کرد: مجلس ۱۲ ماده از ۲۴ ماده طرح چگونگی فعالیت احزاب را به تصویب رسانده است.

وی افزود: پس از انجام بررسی ها در مجلس درباره طرح چگونگی فعالیت احزاب، وزارت کشور از ما خواست که فرصتی ۳ ماه داده شود تا این طرح با حضور احزاب، نمایندگان مجلس و دولت بررسی و سپس برای تصویب نهایی به مجلس ارجاع شود.رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به اینکه اکنون ۳ ماه از زمان بررسی طرح چگونگی فعالیت احزاب در وزارت کشور گذشته است ، تصریح کرد: دولت باید این طرح را یا به صورت لایحه به مجلس تقدیم کند و یا نظرات خود را با ما در میان بگذارد تا در لایحه مذکور آن را اعمال کنیم.

خجسته تاکید کرد: به آقای امیری، معاون وزیر کشور پیغام داده‌ایم هر چه زودتر نظرات دولت و احزاب را در مورد طرح احزاب به ما اعلام کند.

وی خاطر نشان کرد: مجلس تلاش می کند تا این طرح چگونگی فعالیت احزاب را قبل از انتخابات مجلس دهم به سرانجام برساند.الف

انتهاي پيام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 752

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی