امروز: جمعه 03 بهمن 1399 برابر با 22 ژانویه 2021

ابروفراخ خواستار توجه به وضعیت جاده های رشت در زمان تردد آقای هاشمی رفسنجانی شد/ شماره گذاری اتوبوس های BRT هیچ ارتباط به ناجا ندارد!

  • چهارشنبه, 22 ارديبهشت 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، تراکم جمعیت در شهر رشت عاملی برای افزایش این آمار است و ما در تلاش هستیم که آن کاهش یابد .

جلسه شورای ترافیک شهرستان رشت با 12 دقیقه تأخیر در سالن چندمنظوره فرمانداری رشت برگزار شد.

در ابتدای جلسه منا ابروفراخ، معاون فرماندار رشت ضمن خوشامدگویی به حاضرین اظهار داشت: "علیرغم تلاش هایی که شهرداری ها، دستگاها و همه برای کاهش تصادفات داشته اند گاهاً اتفاقاتی نگران کننده در شهرستان رخ می دهد و با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان این مسئله افزایش خواهد داشت."

وی ادامه داد: "تراکم جمعیت در شهر رشت عاملی برای افزایش این آمار است و ما در تلاش هستیم که آن کاهش یابد."

معاون فرماندار رشت بیان کرد: "گیلان در فصل بهار و تابستان فضای بسیار زیبایی دارد اما در بخش روستایی تصادفات بسیاری داریم و دوستان ما در بخشداری ها باید همکاری بیشتری در مورد افزایش ایمنی جاده ها داشته باشند."

وی همچنین با اشاره به سفر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به گیلان گفت: "آقای هاشمی در سفر به گیلان علیرغم حضور بیشتر در منطقه آزاد، به رشت نیز خواهند آمد و از جاده های رشت نیز عبور می کنند و باید در خصوص وضعیت جاده ها توجه بیشتری داشته باشیم."

پس از ابروفراخ، سرهنگ مهرگان، رئیس پلیس امنیت عمومی گیلان با اشاره به وضعیت استاندارد خودرو گفت: "وضعیت خودرو مدنظر مسئولین است و اینکه چرا در تصادفات خودروهای خارجی با وجود خسارت بیشتر، آسیب کمتری به سرنشینان وارد می آید مورد توجه مسئولین است."

وی ادامه داد: "بیشترین میزان تصادفات مربوط به مسیرهای فرعی است و شاید عجیب باشد که در تصادفات موتورسیکلت بیشترین فوتی مربوط به افراد بالای پنجاه سال است که این افراد عموماً راکبین هستند."

پس از مهرگان، سرهنگ تیمور شهیدی مقدم آمارهایی در خصوص تصادفات و میزان فوتی و جرحی را ارائه کرد.

وی اظهار داشت: "در سال نود و چهار نسبت به نود و سه 12 مورد افزایش فوتی داشتیم که این مسئله ای نگران کننده است."

شهیدی اذعان کرد: "ما می توانیم با توجه به فرهنگی که در کشورمان وجود دارد به آنچه که مدنظر مقام معظم رهبری است برسیم."

وی ضمن تشکر از آنهایی که در جلسه حضور دارند بیان کرد: "یکی از اصلی ترین مشکلات شهرستان رشت مسئله ترافیک است."

وی در خصوص مسئله بی آرتی گفت: "مردم در مباحث ترافیکی نگرانی هایی دارند. از مهر سال گذشته که به سمت میدان شهدای ذهاب محدودیت های ترافیکی ایجاد شده، گفته اند مسئله ی شماره گذاری اتوبوس های بی آرتی مربوط به ناجا است که باید بگویم این مسئله هیچ ارتباطی به ناجا ندارد. برای تمام تصادفاتی که در محدوده بی آرتی رخ می دهد صحبت فنی دارم."

وی همچنین با  گلایه از عدم حضور شهردار رشت در جلسه شورای ترافیک شهرستان رشت گفت: "تنها 12 جلسه شورای ترافیک در سال برگزار می شود و انتظار می رود که آقای شهردار در جلسات حضور داشته باشند."

پس از آن مصطفی رنجکش، شهردار کوچصفهان در خصوص میزان تصادفات در این شهر گفت: "عامل اصلی تصادفات و فوتی ها، یکی از ورودی های اصلی شهر کوچصفهان است. در تمام شهرها میدان ها و تمهیداتی در نظر گرفته شده اما در کوچصفهان متاسقانه اداره راه هیچ اقدامی انجام نمیدهد و بنظر بنده این اداره با توجه به مشکلات گذشته با شهرداری کوچصفهان است! که امروز در میادین شهر کوچصفهان خود شهرداری اقدام به انجام مسائل نورپردازی میکند."

یوسفی، بخشدار کوپصفهان نیز پس از شهردار این شهر گفت: "باید تشکر ویژه از سپیدپوشان راهبر و سبزپوشان نیروی انتظامی داشته باشم. ما باید میزان تصادفات را با میزان خودروها و جمعیت مقایسه کنیم. بنظر بنده این نوع ارائه آمار گمراه کننده است زیرا از ورودی شهر کوچصفهان عبور و مرور بسیار زیادی از سایر شهرها وجود دارد."

پس از آن حسین ذاکر استقامتی، بخشدار خمام گفت: "در آخرین نقطه ی شهر خمام یک پیچ بسیار خطرناک وجود دارد که ما در یک روز بارانی برای بازدید به آنجا رفته بودیم و شاهد بودیم که ده ماشین در کانال افتادند. تا مادامی که میدانی در آن منطقه ساخته نشود در هر بارندگی بیش از پنج ماشین دچار حادثه خواهد شد."

بخشدار کوچصفهان ادامه داد: "ما در کوچصفهان شصت هزار جمعیت داریم و دو بازار هفتگی! یک نیروی کادر پلیس راهبر داریم و دو سرباز! و این مسئله در مقایسه با یک میدان در رشت نیز قابل مقایسه نیست!"

سرهنگ مهرگان در خصوص شماره گذاری آمبولاس ها و اتوبوس ها گفت: "در مورد اتوبوس هایی که شهرداری خریداری کرده و استاندارد نیست و با جان مسافرین بازی می کند نمی توانیم اغماز کنیم اما در خصوص آمبولانس هایی که بدون پلاک هستند قضیه مربوط به خودروهایی است که در زمان دولت قبل برای دور زدن تحریم ها خریداری شد که مسئله ی آن متفاوت است و ما اجازه ی تردد به آنان را می دهیم."

سپس سیدعیسی مهدوی، فرماندار رشت گفت: "در ارتباط با موضوعاتی که ارائه شد، شهرستان رشت چه در شهر رشت و چه در شهرستان ها بعنوان دومین شهرستان پرتراکم پس از تهران است که شاید مهمترین عامل تصادفات عوامل انسانی و جاده ای است. ما در زمان فصل فعالیت های کشاورزی هستیم و بحث گردشگرپذیری نیز وجود دارد. آماری که در شهرستان رشت اعلام می شود علیرغم تلاش هایی که توسط عزیزان راهبر و نیروی انتظامی انجام می گیرد، آمار چندان مناسبی نیست."

فرماندار رشت با بیان اینکه افزایش جمعیت را در مسکن مهر داریم ادامه داد: "شهرداری رشت و دانشگاه آزاد اقداماتی را برای بهبود وضعیت ترافیکی در این منطقه انجام دهند."

مهدوی اضافه کرد: "در بحث بی آرتی باید بگویم که مردم آثار بی آرتی را ندیده اند اما تبعات آن را چرا! امیدواریم که مسئله شماره گذاری بی آرتی سریع تر صورت گیرد."

وی در خصوص وضعیت خمام تصریح کرد: "در مورد حذف یا هرگونه تغییر در مورد دور برگردان خمام باید تمهیدات درستی در نظر گرفته شود."

مهدوی در پایان گفت: "شهرداران عزیز ما باید به عزیزان راهنمایی و رانندگی کمک کنند تا مشکلات در این شهرها کاهش یابد. برای مثال در کوچصفهان بحث جایگاه کانکس پلیس وجود دارد که انشاءالله مشکل آن حل شود."خزر بر خط

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 9205

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی