امروز: چهارشنبه 07 اسفند 1398 برابر با 26 فوریه 2020

حماسه هشتم دي ماه گيلان نمادسازی شود+ تصاویر

  • یکشنبه, 07 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس حجت‌الاسلام مجتبي اشجري  در مراسم افتتاح نمايشگاه عكس حماسه‌سازان هشتم و نهم دي ماه سال ۸۸ خواستار نمادسازي حماسه هشتم دي ماه گيلاني‌ها در اين استان شد و بيان كرد: بلوارها و ميدان‌هاي شهر رشت با نام هشتم دي ماه مزين شود.

وي به حضور با شكوه مردم ايران در نهم دي ماه سال ۸۸ اشاره كرد و افزود: حضور مذكور نشان‌دهنده فاصله ملت ايران از صف دشمنان بود.

اشجري با بيان اينكه فتنه‌گران در سال ۸۸ حريم‌ها را شكسته و به آرمان‌هاي بلند انقلاب اسلامي هتك حرمت كردند، تصريح كرد: فتنه‌گران ماهيت دروني خود را نشان دادند و مردم آنها را به زباله‌دان تاريخ انداختند.

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي گيلان به ۹۰۰ بار استفاده از كلمه فتنه در سخنان مقام معظم رهبري اشاره كرد و گفت: رهبر معظم انقلاب بيش از ۲۰۰ بار از فتنه ۸۸ نام بردند  اما برخي پس از گذشت پنج سال از آن حادثه هنوز حاضر نيستند از اين واژه استفاده كنند.

وي با تاكيد براينكه فتنه سال ۸۸ سوء تفاهم نبود، بيان كرد: فتنه سال ۸۸ هتك حرمت بود و در هشتم دي ماه كمك غيبي امام حسين (ع) در حماسه حضور ملت ايران را ديديم.

اشجري حضور مردم در نهم دي ماه سال ۸۸ را منسجم، معنادار و با شعارهاي كوبنده دانست و خاطرنشان كرد: در هشتم دي ماه سال ۸۸ مردم در ۱۲ استان يك روز زودتر از ديگر نقاط كشور به صحنه آمدند اما پيشتازي مردم گيلان موجب شد مقام معظم رهبري گيلاني‌ها را در سال ۸۹ بپذيرند.

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي گيلان با بيان اينكه گيلاني‌ها مدال بصيرت را از مقام معظم رهبري دريافت كردند، يادآور شد: هشتم دي ماه با نام مردم رشت و گيلان ثبت شده است.

وي، هشتم دي‌ماه را يادآور بيعت دوباره با آرمان‌هاي بلند امام (ره) و مقام معظم رهبري دانست و اظهار كرد: ساخت نمادي از بصيرت مردم رشت در اين شهر كاري پسنديده است.

اشجري، خواستار نمادسازي حماسه هشتم دي ماه گيلاني‌ها در اين استان شد و بيان كرد: بلوارها و ميدان‌هاي شهر رشت با نام هشتم دي ماه مزين شود.

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي گيلان با اشاره به اينكه خواص بي‌بصيرت در آن دوران سكوت كردند، تصريح كرد: ملت ايران در اوج فتنه نشان دادند از خواص جلوتر حركت مي‌كنند.

وي نقش شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي در حماسه مردم ايران را ابراهيم گونه عنوان كرد و افزود: شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي زمينه را فراهم كرد تا مهمانان واقعي انقلاب وارد صحنه شوند و بيعت خود با ولي زمان را اعلام كنند.

اشجري به روح بسيجياني كه در فتنه سال ۸۸ خون‌شان سنگ‌فرش خيابان‌ها شد درود فرستاد و گفت: آنها كه فرمان مقام معظم رهبري را فصل‌الخطاب ندانستند، حضور ۴۰ ميليون نفري مردم را ناديده گرفتند و ابهت ايران را شكستند بايد پاسخگو باشند.

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي گيلان فتنه‌گران را مطرود ملت دانست و تصريح كرد: شناخت ولي زمان هنر است و جمعي مخلص در هفتم دي ماه سال ۸۸ براي حمايت از ولايت در مقابل بيت آيت‌الله زين‌العابدين قرباني نماينده ولي فقيه در گيلان حاضر شدند و اين امر نشان‌دهنده بيداري و بصيرت مردم گيلان است.

وي در پايان اظهار اميدواري كرد: آنها كه تاكنون در مورد فتنه كنار ايستاده و از قافله عقب ماندند، اكنون به صحنه آمده و موضع خود را مشخص كنند.

شايان ذكر است ؛ نمايشگاه عكس حماسه‌سازان به مناسبت روز بصيرت و ميثاق امت با ولايت از ششم تا نهم دي‌ماه در محل گالري خانه فرهنگ و هنر شهرداري رشت براي بازديد علاقه‌مندان داير است.

 


این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 954

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی