چاپ کردن این صفحه

  • واکنش رئیس‌کل دادگستری گیلان در پاسخ به اظهارات تند جعفر زاده؛
نقد نماینده مجلس به دستگاه قضا در خصوص مدیران بازداشت‌شده غیرمنصفانه است

رئیس‌کل دادگستری استان گیلان در پاسخ به اظهارات تند جعفر زاده گفت: نقد نماینده مجلس به دستگاه قضا در خصوص مدیران بازداشت‌شده و غیرمنصفانه است و من نمی‌پذیرم.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، محمد سیاوش پور پیش از ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی گیلان در سالن اجتماعات استانداری گیلان با انتقاد از اظهارات جعفر زاده یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر دستگیری برخی از مدیران اجرایی و اطلاع‌رسانی پیش از صدور حکم آن‌ها اظهار کرد:بیان برخی از حرف‌ها و جهت‌گیری‌ها در مورد دستگیری برخی افراد آن‌هم در جلسه رسمی که مربوط به توسعه و برنامه‌ریزی استان گیلان است صحیح نیست.

وی با بیان اینکه برخی نقدها در خصوص دستگاه غیرمنصفانه است، افزود: اینکه یک نماینده مجلس از کسی که مورد اتهام قرارگرفته و بازداشت‌شده و در خصوص آن اظهارنظر می‌کند و دستگاه قضایی را موردنقد قرار می‌دهد از سوی من به‌هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست.

رئیس‌کل دادگستری استان گیلان با انتقاد از برخی اظهارات مبنی بر اینکه برخی از دستگاه‌های اجرایی از ترس و واهمه کاری را از پیش نمی‌برند،گفت:اظهارات برخی آقایان ممنوع بر اینکه مدیران اجرایی از روی ترس نمی‌توان هر کاری را انجام دهند یک پروژه است که باید یک جلسه‌ای تبیین شود موضوع و منظور آن‌ها از ترس چیست.

سیاوش پور با بیان اینکه گیلان در برنامه‌ریزی و تفکر در رتبه‌های نخست کشوری قرار دارد اما در برخی از موارد بسیار عقب است، افزود: گچ گیلان در برخی از موارد در ترازبالای کشوری قرار دارد اما برخی از مدیران آن‌ها انگیزه‌ای برای فکرها و اندیشه‌هایشان ندارند.

وی با اشاره به حمایت دستگاه قضا در سرعت بخشی و توسعه استان گفت: علیرغم اینکه تعداد بالای پرونده‌های قضایی به دستگاه قضایی وارد می‌شوند و موردبررسی قرار می‌گیرند دستگاه قضایی همیشه پای‌کار بوده و از انجام هیچ کاری برای رفع موانع و برای سرعت بخشیدن به توسعه استان گیلان دریغ نمی‌کند.

رئیس‌کل دادگستری گیلان از آمادگی خود و معاونانش برای شرکت در هر جلسه‌ای توسعه استان که ترس مانع از انجام آن است خبر داد و گفت: بنده به‌عنوان رئیس دادگستری استان گیلان اعلام می‌کنم که آمادگی داریم در هر جلسه‌ای که مدیران دستگاه اجرایی نیازمند حمایت هستند شرکت کنیم.

سیاوش پور با اذعان به اینکه برخی از نمایندگان مجلس مدعی هستند فساد سرتاپای جامعه را فراگرفته، تصریح کرد: در هرجایی که فساد وجود داشته باشد برای آن پرونده قانونی شکل می‌گیرند و من متعجبم نمایندگان مجلس که خود می‌گویند فساد سرتاپای جامعه را فراگرفته آن‌وقت برخی از نمایندگان در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی و حتی بدون مشورت با ما عملکرد قوه قضاییه را مورد سؤال و نقد قرار می‌دهند.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 20425

موارد مرتبط