امروز: شنبه 27 دی 1399 برابر با 16 ژانویه 2021

پشت پرده واگذاری شرکت جنگل شفارود گیلان به اتکا از نگاه فیض الله حسینی

پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به منظور شفاف سازی افکار عمومی و انجام رسالت خبری خود درزمینه عملکرد مدیران در نهادها و سازمانهای دولتی بخش گفتگویی ویژه را با حضور میهمانان ارجمند تدارک دیده است که در مقاطع زمانی خاص این گفتگو ها انجام شده و ماحصل آن بر در اختیار مخاطبین پایگاه خبری رشت پرس در فضای مجازی قرار می گیرد . میهمان اخیر این پایگاه اطلاع رسانی ، سردار فیض الله حسینی مدیر عامل شرکت سهامی جنگل شفارود بودند که به سوالات هیات تحریریه رشت پرس پاسخ گفتند که در ادامه می خوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم . بابت حضور در پایگاه وزین اطلاع رسانی رشت پرس بسیار خرسندم و تشکر می کنم .

رشت پرس : لطفا با توجه به فعالیت هایی که داشته اید ، تعریف جامعی را از خود برای مخاطبان ما بیان کنید .

اینجاب فیض الله حسینی متولد 1337 در روستای پشتمسار گوراب زرمیخ صومعه سرا به دنیا آمدم . دوره ی دانش آموزی خود را در گوراب زرمیخ طی کردم و در سال 1356 به استخدام دولت درآمدم تحت عنوان دانشجوی تربیت معلم . سعادت با بنده یار شد که اولین حرکت های دانشجویی در دوران انقلاب را به همراه دوستان خودم در شهر رشت شروع کردیم . تحت تعقیب قرار گرفتیم و در مسایل قبل از پیروزی انقلاب در حد خود نقش داشتیم . زمانی که امام خمینی (ره) فرمان دولت موقت را صادر کردند تا تصویب کامل آن در تهران در اکثر درگیری ها حضور داشتم و در سال 1360 وارد استان شدم و در کسوت معلمی به فعالیت مشغول شدم .

بنا به ضرورت دفاع مقدس مامور به خدمت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان نیروی آموزشی و معلم شدم و همواره در آن زمان در خصوص ظلمی که به کشورمان در طول تاریخ شد و همچنین در زمینه ی جنگ تحمیلی علیه ایران با خود اندیشه می کردم و به همین طرز تفکر به ماموریتم در این نهاد انقلابی ادامه دادم که این ماموریت تا 10 سال ادامه یافت . در زمان مسوولیتم در سپاه کارم را با عقیدتی شروع کردم سپس مسوول سیاسی حوزه ی نمایندگی ولی فقیه در سپاه گیلان شدم ، و پس از آن فرمانده ی سپاه فومن ، معاونت سپاه که توانستم هم در سپاه کشوری و هم سپاه لشکری همزمان مسوولیت داشتم .

در سپاه کشوری هدفمان جذب نیرو بود و در سپاه لشکری نیز در راستای جبهه و جنگ ایفای نقش می کردم . پس از آن فرماندهی سپاه صومعه سرا را عهده دار شدم که این مسوولیت همزمان شد با دو مسوولیت ، یکی ریاست سپاه تیپ یک و دیگری معاونت تحقیق بازرسی سپاه استان گیلان . اینها ارتباطات و کارنامه ی مسوولیتی بنده است .

در سال 71 نیز در انتخابات دوره چهارم مجلس از حوزه ی انتخابیه صومعه سرا شرکت کردم و در یک رقابت نزدیک با بیش از 20 هزار رای و با اختلاف 800 رای از عرصه ی انتخابات جای ماندم و شاید این لطف خداوند بود که خدمت خود را در جای دیگری انجام دهم . پس از آن در دبیرستانهای شهر رشت تدریس کردم و در سال 78 رییس آموزش و پرورش کوچصفهان شدم و در نیمه ی دوم 78 به سمت فرمانداری فومن منصوب گشتم در سال 81 فرمانداری شهرستان لاهیجان را عهده دار شدم که با بیش از شش سال فعالیت در آن سمت ، طولانی ترین دوره ی فرمانداری فرمانداران پس از انقلاب در لاهیجان محسوب می گردد . در نیمه دوم سال 86 با سابقه 30 سال خدمت بازنشسته شدم و باید عرض کنم که در طول دوره ی خدمت خود چه در دولت های جریان چپ و چه جریان راست ، در حد توان در خدمت نظام و رهبری و انقلاب بودم .

بعد از آن در دوره ی بازنشستگی با یک شرکت اقماری با قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) در راستای پروژه های عمرانی همکاری کردم و از بهمن ماه سال 92 نیز به عنوان مدیر عامل شرکت شفارود در حال فعالیت هستم .

در حال حاضر در کارشناسی ارشد رشته ی منابع طبیعی تحصیل می کنم .

 

رشت پرس : در خصوص شرکت شفارود ، پس از 13 سال از سال 1352 تا 1365 در جهت تفکیک از بحث جنگل قرار گرفت در حالی که پایه ریزی اولیه این شرکت در جهت تامین مواد مورد نیاز شرکت چوکا بود ، آیا جنابعالی این تفکیک را صحیح و لازم می دانستید و نظر شما در زمینه ی فعالیت این شرکت چیست ؟

تشکر می کنم از سوال جامعی که عنوان کردید بسیاری از مسوولان استان باید با نگاه خاص وحساسیت و دغدغه ی ویژه ای به این شرکت نظر کنند . از سال 52 شروع به کار شرکت شفارود توسط شرکت کانادایی صورت گرفت تا سال 65 به عنوان یک مجموعه ی واحد فعالیت کردند . اهداف اولیه شکل گیری بحث جنگل های کل گیلان بود که بعد به جنگل های غرب گیلان خلاصه کردند و البته به همین مقدار از جنگل های غرب گیلان نیز نرسیدند چون قرار بود از سراوان تا آستارا باشد . از مقدار 500 هزار هکتار جنگل های استان ، مقدار 100 هزار هکتار در اختیار شرکت شفارود قرار گرفت . در بدو تاسیس بحث این بود که شرکت شفارود ، نیاز موارد شرکت صنایع چوب و کاغذ ایران یعنی چوکا را تامین کند اما بعد از گذشت یک فاصله زمانی تا سال 65 به این نتیجه رسیدند که تولید فرآیند خود را دارد و صنعت نیز فرآیند خود را طی می کند . از نظر حجم ماموریت هر کدام از این شرکت ها ، فعالیت ها و ماموریت های زیادی در دل خود جای داده اند که به هیچ وجه نمی تواند همزمان به بحث های دیگری بپردازند . شرکت جنگل شفارود سه ماموریت و وظیفه ی کلیدی بر عهده دارد : 1 – حفظ و صیانت از جنگل های موجود ، 2- احیای جنگل چون بهره برداری می شود و احیای آن ضروری است 3 – بهره برداری از جنگل

در دل همین ماموریت در حوزه ی شهرستانهای پنج گانه ، ماسال ، شفت ، صومعه سرا ، تالش و رضوانشهر ، اکثر جاده های جنگلی توسط شرکت شفارود ایجاد شده است . و تمامی این وظایف را باید در راستای ضوابط منابع طبیعی انجام دهد .

از سوی دیگر شرکت چوکا در بحث تولید فقط به نیاز خود فکر می کند . در سال 65 بر اساس کار کارشناسی به این نتیجه رسیدند که این دو شرکت باید از هم جدا شوند و فرآیند جدا سازی این دو ، طرحش به دولت وقت داده شده و تصویب گردید . امروز همان کسانی که در سال 65 در جهت جداسازی این دو شرکت مسوولیت داشتند همان افراد در جهت یکسان سازی این دو شرکت صحبت می کنند .

مدیر عامل محترم فعلی شرکت چوکا یکی از شخصیت های خوش سابقه و توانمند صنعت است اما این تفکیک و جداسازی در سال 65 در زمان ایشان اتفاق افتاده است و امروز بعد از گذشت 30 سال ، متقاضی باز گرداندن این دو شرکت هستند .

بنده معتقدم که به دلیل آن کثرت ماموریت ها و همچنین به جهت اینکه امروز حساسیت حفاظت از جنگل ها به طریق اولی خصوصا این دغدغه را مقام معظم رهبری به زیبایی و به مانند یک کارشناس خبره ی محیط زیستی عنوان کردند ، باید این دغدغه را داشته باشیم که جنگل های موجود میراث نیاکان ما است و باید حفظ شود .

نیاز به ما اجازه نمی دهد که هر جور که بخواهیم معامله کنیم . چوکا امروز در یک شرایط سخت تامین نیاز وجود دارد در حالیکه دولت محترم مصوبه ای را گذرانده که بر طبق آن 10 سال به جنگل ها تنفس داده شده است . ضمن اینکه که بنده در مورد این مصوبه ، مستندا و مستدلا نقد دارم و آن را راهکار نجات جنگل نمی دانم اما دوستان ما باید بدانند که وقتی تنفس اعلام شده دیگر شرکت شفارود چه دردی از چوکا دوا می کند ؟

رشت پرس : جنابعالی شرکت شفارود را در زمانی تحویل گرفتید که این شرکت با مشکلاتی مالی و حجم بدهی های زیادی همراه بود ، چه فعالیت هایی از جانب شما برای احیای مجدد این شرکت انجام شد ؟

اجازه دهید بنده در ابتدا به این سوال پاسخ دهم که چرا شرکت شفارود در سال 92 با زیان شش میلیاردی مواجه شد ؟ شرکت شفارود در قبال سازمان جنگل ها و مراتع و منابع طبیعی وظایفی و تعهداتی دارد که باید به این وظایف و تعهدات عمل کند . مهمترین این تعهدات بحث احیا و جنگل کاری است . متاسفانه در 10 سال قبل از سال 92 شرکت شفارود به این وظیفه عمل نکرد .در آن زمان طبق آماری که وجود دارد بیش از 3000 هکتار از اراضی جنگلی بهره برداری شد و کمتر از 1000 هکتار و آنهم به روشی ضعیف و غلط احیا کردند که در زمان فصول گرما این درختان که برای احیا کاشته شده بودند سوخت شدند و از بین رفتند و منابع طبیعی هم دیگر حاضر نشد به شرکت شفارود مجوز بهره برداری جدید بدهد به طوری که آمار مجوز شرکت شفارود در سال 92 زیر 30 هزار هکتار بود .

بنده در 21 بهمن ماه 92 به سمت مدیر عامل این شرکت معرفی شدم . در اسفند ماه 92 که فصل نهالکاری بود وقتی برای کاشت نهال مراجعه کردم متوجه شدم که این شرکت نهال در اختیار ندارد . شرکت نهال خرید و نهالکاری انجام شد . ولی در آن روزها اینقدر بذر و نهالکاری در سه نهالستان جوکندان ، شاندرمن و پیساسون انجام دادیم که بتوانیم یک عقبه ی خوبی برای تولید نهال در سال آینده داشته باشیم و توانستیم بیش از یک میلیون اصله نهال تولید کنیم که علاوه بر استفاده ی خود شرکت بخشی از این نهال ها فروخته شد و توانستیم تعهدات خود را انجام دهیم . بنده تمام تعهدات جاری شرکت شفارود را در سال 93 انجام دادم . علاوه بر آن بخشی از تعهدات سنواتی نهال کاری را نیز انجام دادم . شرکت شفارود یک تعهد بسیار مهمی دارد و آن ساماندهی دامداران است . در آن زمان 10 الی 12 نفر از دامداران را ساماندهی می کردند بدین طریق که هزینه ی آن را برآورد می کردند و جنگل را از عرصه ی حضور دام و دامدار خارج می کنند . در سال 93 برای اولین بار در تاریخ شرکت شفارود ، 29 نفر را ساماندهی کردیم و چک آن را پرداخت کردیم . زمانی که منابع طبیعی آمار وعملکرد شرکت را مشاهده کرد ، تعداد مجوز بهره برداری را که به رقم پایین سی هزار هکتار رسیده بود به 72 هزار هکتار رساند و بنده که شرکت شفارود را با زیان شش میلیاردی تحویل گرفته بودم که گزارش حسابرسان مستقل از این شرکت در زمینه ی بحث های مالی نیز وجود دارد ، شرکت شفارود از زیان خارج شد و مختصر سودی نیز در سال 93 عاید خود کرد .

در زمینه ی انتخاب بنده برای سمت مدیر عاملی این شرکت باید عرض کنم که هر فردی یک شناسنامه کاری و اجرایی دارد و بنده نیز بخش عمده ای از فعالیت های خود را در سازمان نیروهای مسلح سپری کردم و این لطف و قدرشناسی مسوولان سازمان اتکا بود که با توجه به مسوولیت هایی که داشتم بنده را در این مسوولیت خدمتگزاری منصوب کردند .

رشت پرس : آیا بر این عقیده هستید که نقش مدیریت و فکر می تواند در استان تاثیر گذار باشد و فقط جنبه مالی و اعتباری به تنهایی موثر نیست ؟

دقیقا همین گونه است . اگر در عرصه مسوولیت تعهد و دلسوزی را به معنای واقعی کلمه باور نداشته باشید ، که متاسفانه امروز برای بسیاری لفظ شده است . اگر از منظر اعتقاد در نظر بگیرید و اگر تقوای مالی و حلال و حرام را در نظر بگیرید و برای آن مسوولیت وقت بگذارید معضلات حل خواهد شد .

رشت پرس : آیا در قبال طرح تنفسی که به مدت 10 سال از سوی دولت برای جنگل ها اعلام شده اعتباراتی برای شرکت های بهره بردار در جهت تامین نیاز مالی آنان در نظر گرفته شده است ؟

دولت محترم در سال 92 پیشنهادی را از سوی خانم ابتکار مطرح کردند .خانم ابتکار با توجه به اینکه در دولت اصلاحات مسوولیت سازمان حفاظت محیط زیست را عهده دار بودند و با آن سابقه ی ذهنی پیشنهادی را ارایه کردند که این پیشنهاد در جلسه ی هیات دولت مصوب شد که مواد خوبی دارد اما ماده ی شش آن دارای بحث جدی است .

در ماده ی شش آمده است که بهره برداری از جنگل در درختان خشک شده ، آفت زده و ریشه کن خلاصه شود و بلافاصله پس از اینکه این لایحه در دولت مورد تصویب قرار گرفت در تبصره ی یک ماده ی 2 این طرح اعلام شده که یک هیات متشکل از جهاد کشاورزی ، معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری ، محیط زیست وزارت صنعت ، معدن و تجارت ایجاد شود و طی جلساتی راهکارههای اصول اجرایی این مصوبه را بررسی کنند ولی متاسفانه برای اجرا ابلاغ کردند که این تخلف بود . حتی یک سال برای این کمیته تخصصی و بررسی فرآیند اجرایی شدن طرح زمان مقرر شده بود . در یکی از مواد این طرح اشاره شده که دولت برای جلوگیری از بهره برداری از جنگل باید به مجریان جنگل که هزینه های زیادی دارند حق صیانت پرداخت کند . آن حق صیانت در سال 93 ، 120میلیارد برای شرکت های مجری پیش بینی شده بود و سهم شرکت شفارود در این میان شش میلیارد تومان بود . و شرکت بیاید از ان پول به قرق بان ها و عواملی که فعالیت می کنند حقوق پرداخت کند . این راهکار درستی نیست . امسال هم بنا بود 300 میلیارد تومان برآورد کنند که جا دارد در اینجا از زحمات آقای دکتر نوبخت تشکر کنم که در مصاحبه های خود اعلام کردند که دولت به جهت کمبود و مضایق اعتباری ، چنین اعتباری را پیش بینی نکرده است و باید به همان روال گذشته فعالیت ها انجام شود و ما هم توانستیم مجددا مجوز ها را اخذ کنیم .

ریالی حق صیانت چه در سال 93 و چه در سال 94 پرداخت نشده است . ما پیگیری های لازم در این خصوص را در قالب مکاتبات با شخص آقای دکتر نوبخت و مشاوران ایشان آقایان دلخوش و شجاع صورت دادیم اما دولت پیش بینی چنین اعتباری را در بودجه در این سالها نکرده است و ما هم بر علم بر این امر ، پافشاری نکردیم .

رشت پرس : تعریف شما از صنایع تبدیلی در شرکت شفارود چیست ؟

وقتی که نگاه کلی و دقیق در کشور و نظام ما ایجاد می شود که جنگل های هیرکانی به عنوان ذخایر ارزشمند برای نسل آینده باید حفظ شوند ، ما نیز باید به دنبال راهکارهایی باید باشیم که فشار بر جنگل را کم کند . بنده هرگز این نگاه را ندارم که برای اینکه خودم را موفق تر جلوه دهم به دنبال مجوز های بیشتر باشم و بر جنگل فشار وارد کنم . بنده این امر را موفقیت نمی دانم بلکه بهره گیری از راهکارهای دیگر را برای تامین منابع موثر می دانم .

یکی از بحث های بنده که با مدیر عامل سازمان اتکا در زمینه ی شرکت شفارود داشتم بحث ایجاد صنایع تبدیلی مرتبط در شرکت شفارود بود . صنایع تبدیلی مرتبط اولویت کار ماست . نباید خام فروشی کنیم . نباید بدین صورت باشد که شرکت بهره برداری کند و بعد سود آن در جیب دلال و واسطه برود . شرکت شفارود در حدود 27 سوله بلا استفاده دارد و این فاجعه است . اینها سرمایه های ارزشمند شرکت هستند . می توانیم با ایجاد صنایع تبدیلی این سوله ها را احیا کنیم . راه ورود به صنایع تبدیلی ، در نظر گرفتن نیاز بازار است . که بنده سعی کردم با خرید ماشین آلات مدرن با قیمت مناسب بتوانم این فن آوری های نوین را در شرکت ایجاد کنیم و الواری که تولید می شود قابل رقابت با الواری است که از خارج وارد می شود و با ماشین آلات بروز آنان تولید می شود . متعاقب آن صنایع مرتبط دیگری را در نظر گرفتیم . چوبی که به الوار تبدیل می شود باید فرآوری شده و خشک و آفت زدایی شود تا بتواند قابلیت کار در صنایع مبلمان سازی بهره گیری شود و ما به دنبال خرید دستگاه خشک کن هستیم .

از طرف دیگر پالت چوبی در کشور ما یک کار ارزشمند و پر درآمد است و نیاز هم هست . پالت چوبی در کشور ما کاربرد خاص خودش را دارد و بیش از چهار میلیون پالت در این عرصه نیاز داریم . در حالی که میزان تولیدی پالت همه ی شرکت ها زیر یک میلیون است .

از سوی دیگر خاک اره ای که در تبدیل چوب به الوار بوجود می آید می تواند به زغال فشرده و کود عالی کمپوست تبدیل شود .

از سوی دیگر عرصه های جنگلی ما دارای چشمه های بسیار خوبی است که می توان از آنها برای تولید آب معدنی ، پرورش قزل آلا و پرورش طیور استفاده کرد . اینها فعالیت های غیر مرتبط هستند و جا دارد که در اینجا عرض کنم که در زمینه ی تولید آب معدنی ورود کردیم و اولین واحد آب معدنی شرکت شفارود به نام آب معدنی شفانوش احداث شده و ماشین آلات و سوله آن نیز فراهم شده است که در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد .

رشت پرس : در حال حاضر چه تعداد نیرو به صورت رسمی در شرکت شفارود مشغول به فعالیت هستند ؟

متاسفانه در فاصله زمانی سال 90 تا 94 بیش از 500 نفر از نیروهای این شرکت بر اساس موعد مقرر بازنشسته شدند و چون شرکت دارای انباشت نیرو بوده مجوز جذب نیروی جدید به شرکت داده نشده است . چون شرکت شفارود به عنوان یک شرکت زیان ده مطرح بود اجازه ی جذب نیروی جدید به آن داده نشد . این نیروها هم هر سال که به موعد بازنشستگی می رسد چون کار دارای سختی های مربوط به خود است نیرو دیگر تحت هیچ شرایطی حاضر به ادامه ی کار نیست . در سال 93 ، وقتی که مسوولان سازمان اتکا مشاهده کردند که شرکت شفارود از حالت زیان دهی خارج شده در سال 94 اجازه ی جذب نیرو را داده اند . در اوایل سال 94 دو مرحله به تعداد 80 نفر جذب نیرو از فرزندان همین خطه داشتیم . و معیارها وآیتم هایی در زمینه ی جذب وجود دارد چون شرکت وابسته به سازمان اتکا یعنی تعاونی مصرف کارکنان نیروهای مسلح است ، فرزندان نیروهای مسلح ، فرزندان کارکنان شاغل و بازنشسته خود شرکت شفارود و نیرو های انسانی مورد نیاز در خصوص جذب نیرو دارای سهم هستند . به دلیل کمبود نیروی انسانی که داریم و به موازات توسعه ی سازمانی شرکت در آینده نیز جذب نیرو خواهیم داشت البته در حال حاضر عده ای از مسوولان منطقه ای و چوکا متقاضی بازگرداندن شفارود به چوکا هستند که باید ببینیم که این فرآیند به کجا می انجامد .

اگر شرکت شفارود واگذار شد که مسوولان سازمان اتکا اعلام آمادگی کرده اند به نرخ قیمت روز شرکت را بفروشند ، اگر چوکا می تواند با توجه به وضعیت مصوبه دولت خریداری کند آنزمان تصمیم جذب نیرو با مسوولین چوکا است ، اما با سیاست هایی که ما داریم اگر این اتفاق رخ ندهد با افتتاح واحد هایی که عرض کردم توسط شرکت ایجاد خواهد شد صد در صد باید جذب نیرو نیز لحاظ شود . همچنین بحث واردات چوب را نیز می توانیم داشته باشیم با توجه به موقعیت خوب شرکت که حد واسط بندر انزلی و آستارا است و دارای ماشین های حمل چوب و انبار نیز می باشد .

رشت پرس : درخصوص درگیری یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مدیر کل منابع طبیعی استان به جهت شرکت جنگل شفارود را چگونه ارزیابی می کنید؟

از آنجایی که شرکت شفارود از مجموعه ی سازمان اتکا و نیروهای مسلح است بنده از پاسخ هایی که رنگ وبوی سیاسی بگیرد پرهیز می کنم . راهکارهای منطقی داریم و می توانیم آنقدر نشست و جلسه و گفتمان داشته باشیم که نتیجه ای حاصل شود . بنده دست نیازم را به سوی تمامی مسوولان استان ، نمایندگان محترم دراز می کنم و ضمن اینکه از زحمات تمامی دوستان تشکر می کنم ، به جرات ادعا می کنم که شرکت به تعهدات خود عمل کرد و توانست مجوز های لازم را اخذ کند . در حالیکه من بارها و به دفعات خواهش کردم که فضایی فراهم شود که ما بتوانیم طی جلساتی با وزیر مربوط دیدار کنیم و مطالبات خود را اخذ کنیم اما چنین نشد اما از زحمات تمامی کسانی که نیت خیر داشتند تشکر می کنم .

رشت پرس: آیا نتایج آنالیز ایمنی شغلی شرکت شفارد تکمیل شده است؟

در بحث مربوط به ایمنی شغلی باید عرض کنم که بنده به هیچ عنوان نمی خواهم که این بحث مغفول بماند و در سال قبل کمیسیون مربوط به سلامت کارکنان را با حضور مدیر شبکه ی بهداشت ، آموزش و واحد های مرتبط به دفعات در شرکت شفارود انجام دادیم و اینکه تمامی کارکنان آنجا تست و آزمایش و چکاپ شوند مد نظر شوند البته فعالیت های معوقه ای نیز در این خصوص مانده که باید انجام شود .

رشت پرس: انتظارات شما از مسئولان استانی و کشوری در جهت حمایت از شرکت شفارود چیست؟

در زمینه ی واگذاری شرکت شفارود به سازمان اتکا که فکر می کنم باید در این مورد توضیحاتی را عرض کنم . خیلی از مسوولان استان بحث واگذاری شرکت شفارود به اتکا را در جریان نیستند . در سال 92 ، مسوولان وزارت دفاع خدمت مقام معظم رهبری می رسد و گزارش عملکردی را به ایشان می دهند . صحبت به سازمان اتکا که می رسد حضرت آقا بیان می کنند که پس از انقلاب نه تنها چیزی به اموال شرکت اتکا افزوده نشده بلکه از آنها کاسته نیز شده است و چگونه چنین چیزی حادث شده است ؟ مسوولین سازمان عنوان می کنند که برخی از مکانهای مربوط به سازمان اتکا بنا به ضرورت انقلاب در اختیار وزارت خانه ها قرار گرفته و باز پس گرفته نشده است که مقام معظم رهبری فرمودند اموال سازمان اتکا مربوط به خانواده ی نیروهای مسلح است و باید بازگردانده شود و دولت رد دیون کند .

دولت هم بعد از اینکه بنا بر اصل 44 قانون مبنی بر خصوصی سازی شرکت های فعال را واگذار کرد شرکت هایی که زیان ده بود مانند شرکت شفارود را به عنوان رد دیون به سازمان اتکا واگذار کردند .

این هنر سازمان اتکا و نیروهای مسلح بود که یک شرکت زیان ده را از زیان خارج کند .

قطعا اگر شرکت شفارود در تولیت سازمان اتکا باقی بماند به عنوان یک نهاد اقتصادی تاثیر گذار در استان گیلان خواهد بود و متاسفانه بسیاری از مسوولان استان توجه و اطلاعات لازم نسبت به این شرکت را نداشتند . این شرکت یک فرصت برای گیلان است . بنده قبل از انتصاب به سمت مدیریت این شرکت از قابلیت های شفارود اطلاعی نداشتم . بنده درخواست می کنم که اگر قرار است تصمیماتی در خصوص این شرکت گرفته شود جلسه ای تشکیل شود . اینجانب به عنوان مدیر عامل شرکت شفارود تا کنون مورد سوال و نظر قرار نگرفته ام . خواهش من این است جمیع جوانب در نظر گرفته شود . بنده نیز دارای روحیه تنش و درگیری نیستم و امیدوارم که تصمیماتی با تعامل همه جانبه اخذ شود .

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 4992

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


نظرات  

 
+3 #1 سامی زرندیان در تاریخ: دوشنبه 12 مرداد 1394 ، ساعت 08:05 ق ظ
باید تشکر و قدردانی کرد از این حس و حال همکاری که در ایشان وجود دارد در مدیریت ایشان هم که جای هیچ شبه ایی نیس برای ایشان و همه مدیران متعهد ارزوی موفقیت داریم
نقل قول
 

 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی