امروز: چهارشنبه 07 اسفند 1398 برابر با 26 فوریه 2020

متن کامل “بیانیه مشترک”پایانی مذاکرات ۵+۱ با ایران

  • سه شنبه, 04 آذر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس در این بیانیه آمده است: برای بررسی ایده ها نیاز به زمان بیشتری داریم/ مذاکرات را حداکثر ظرف ۴ ماه نهایی کنیم/ ایران و ۱+۵ متعهد شده‌اند کهمتن کامل “بیانیه مشترک”پایانی مذاکرات ۵+۱ با ایران تعهدات خود در توافق ژنو را اجرا کنند/ نشست بعدی آذر ماه برگزار می‌شود
محمد جواد ظریف و کاترین اشتون شامگاه دوشنبه بیانیه مشترکی در نشست مطبوعاتی قرائت کردند.

متن کامل این بیانیه مشترک که به زبان های فارسی و انگلیسی منتشر شده به این شرح ذیل میباشد:
از یک سال پیش که در ژنو در مورد برنامه اقدام مشترک توافق نمودیم ما و وزرای خارجه و مدیران سیاسی گروه پنج بعلاوه یک برای رسیدن به یک راه حل جامع مذاکرات فشرده ای داشتیم.
ما بار دیگر قدردانی خود را از دولت اتریش برای میزبانی سخاوتمندانه این مذاکرات در وین اعلام می داریم.
بر مبنای تعهد محکم تمام طرفها برای نیل به یک راه حل جامع درازمدت مورد توافق طی ماههای گذشته ۱۰ دور مذاکره و جلسات متعددی برگزار کردیم ایده هایی مختلفی مطرح شده است اما با توجه به ماهیت فنی این تلاش ها و تصمیماتی که باید اتخاذ شود برای بررسی و نهایی کردن انها به نحو مقتضی نیاز به کار بیشتری است.
ترجیح ما این بود که همین جا در وین راه حل جامع را نهایی کنیم اما براساس پیشرفت های صورت گرفته و باتوجه به ایده های جدیدی که نیاز به بررسی بیشتر دارند اطمینان داریم که مسیر مطمئنی برای نیل به یک راه حل جامع وجود دارد.
بنابراین ما و وزرای خارجه کشورهای پنج بعلاوه یک توافق کرده ایم که تلاش های دیپلماتیک خود را ادامه دهیم ,تصمیم گرفته ایم که مفاد برنامه اقدام مشترک را تا نهم تیرماه سال ۱۳۹۴تمدید کنیم تا امکان مذاکرات بیشتر فراهم شود.
ما قصد داریم که با استفاده از شتاب ایجاب شده کنونی، مذاکرات را در کوتاهترین زمان ممکن حداکثر در چهار ماه نهایی کنیم و در صورت ضرورت از زمان باقیمانده تا نهم تیرماه به منظور نهایی کردن هرگونه کار فنی و یا نگارشی احتمالی باقیمانده استفاده نماییم.
ایران و کشورهای ۵+۱مجددا تاکید می نمایند که تعهدات خود در برنامه اقدام مشترک را به صورت موثر و بموقع اجرا خواهند کرد.
از اژانس بین المللی انرژی اتمی خواسته خواهد شد که به نظارت بر اقدامات داوطلبانه وفق برنامه اقدام مشترک ادامه دهد.
نشست بعدی برای ادامه کار در آذر ۱۳۹۴ برگزار خواهد شد.شریان نیوز

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 380

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی