امروز: چهارشنبه 20 فروردين 1399 برابر با 08 آوریل 2020

ارزیابی مواضع سیاسی و عملکردی دکتر صادق زاده نماینده دوره هفتم مجلس

  • پنج شنبه, 05 شهریور 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به منظور شفاف سازی افکار عمومی و انجام رسالت خبری خود بخش گفتگویی ویژه را با حضور میهمانان ارجمند تدارک دیده است که در مقاطع زمانی خاص این گفتگو ها انجام شده و ماحصل آن بر در اختیار مخاطبین پایگاه خبری رشت پرس در فضای مجازی قرار می گیرد . میهمان امروز این پایگاه اطلاع رسانی ، دکتررمضانعلی صادق زاده نماینده ی دوره ی هفتم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی بودند که به سوالات هیات تحریریه رشت پرس پاسخ گفتند و در ادامه می خوانید :

بسم الله الرحمن الرحیم . از پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس تشکر می کنم به خاطر فرصتی که در اختیار بنده قرار داده است . در جهت فرهنگ سازی به عنوان بهانه ی انتخابات نقش رسانه ها بسیار موثر خواهد بود . با اطلاع رسانی صحیح عقیده دارم که می توانیم در مقطع زمانی انتخابات بسیار موفق تر عمل کنیم .

رشت پرس : با توجه به اینکه جنابعالی یکی از نمایندگان شهرستان در دوره ی هفتم مجلس بودید ، فضای حاکم بر مجلس و عملکرد نمایندگان در نهم دوره را چگونه ارزیابی می کنید ؟

مجلس شورای اسلامی دو وظیفه ی بسیار مهم دارد یکی وظیفه ی قانون گذاری و دیگری نظارت بر اجرای قانون . من فکر می کنم که در حوزه ی قانون گذاری همه ی مجالس در بعد از انقلاب تا مجلس نهم که امروز وجود دارد ، کم و بیش موفق بودند . انتقادی که در مقاطع مختلف به دوره های مجلس به وِیژه مجلس نهم وارد است ، بحث مربوط به نظارت می باشد .

در مجلس هفتم نیز این ضعف وجود داشت . در مجلس نهم هم این ضعف موجود است نه اینکه نظارت نیست بلکه با اعمال گرایش های سیاسی و عمل نکردن به وظیفه ی نظارتی از بعد کارشناسی در مقایسه با دوره ی هفتم که بنده خودم نماینده ی آن بودم ، مجلس نهم ضعیف تر عمل کرده است . ما از لحاظ تصویب قوانین در کشور مشکلی نداریم . بعضا در برخی از زمینه ها به دلیل حجم قانونهایی که تصویب شده شاید نیز به قانون زدایی نیاز داشته باشیم ، اما انتقادی که به مجالس وارد است عمدتا در بعد نظارت می باشد . البته تعداد نظرات ، تذکرات و استیضاح هایی که صورت می گیرد را اگر در جدولی با مجلس هفتم مقایسه کنید بیشتر بوده اما کیفیت و انگیزه های استیضاح ، حتی در اعمال اهرم های نظارتی یعنی تذکرات و استیضاح مجلس نهم ضعیف عمل کرده است .

رشت پرس : چرا در هیچکدام از ادوار مجلس به بخش کشاورزی در استان گیلان توجه ی کافی نشده است ؟

همانطور که در روستاها بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طرح های هادی را اجرا می کند و این طرح بر اساس ظرفیت های روستا است یکی از ضعف هایی که پس از انقلاب در کل کشور با آن مواجه بودیم ، عدم وجود طرح جامعی که با ظرفیت های استانها و مزیت های آنان مطابق نظیر طرح هادی وجود نداشته است . مصوبه ای برای استان های شمالی کشور در شورای انقلاب مصوب شد و آن مصوبه بر این اساس بود که استانهای شمالی استانهای کشاورزی هستند و ایجاد صنایع در این استانها ممنوع می باشد . به موازات این مصوبه آن طرح جامعی که باید برای تقویت کشاورزی صورت می گرفت ، اجرا نشد .

این مصوبه چندین عارضه به دنبال داشت ، یکی اینکه صنایع نساجی مانند پوشش ، ایران پوپلین ، فومنات ، گونی بافی ، خاور و ... که بر اساس ظرفیت های مناطق شمالی مثل تولید پنبه که در مازندران وجود داشت و در صنایع نساجی مورد استفاده قرار می گرفت و یک زنجیره ی تولید را شامل می شد و حتی بعد صادرات آن نیز مد نظر بود بر اساس آن مصوبه هم به صنعت آسیب رسانده شد و هم به کشاورزی .

شهر صنعتی رشت یکی از 5 شهر صنعتی کشور بود و با این مصوبه صنایع تحت شعاع قرار گرفتند . در خصوص کشاورزی نیز مکانیزاسیون و تسطیح اراضی که جز اصول اولیه ی بهینه سازی این صنعت است انجام نشد و در حال حاضر هزینه ی تولید محصولی نظیر برنج بالاست . با توجه به موارد مشابه ای که در خارج از کشور تولید می شود هزینه ی تولید به صرفه نیست و این محصول نمی تواند با آن محصولات مشابه از نظر قیمت رقابت کند . در نتیجه اراضی کشاورزی تغییر کاربری می یابند و مشاهده می کنیم که ویلا سازی و ساخت مراکز تفریحی صورت می گیرد .

با مصوبه ی استانهای کشاورزی در شمال کشور نه تنها در صنعت اتفاقی رخ نداد و صنایع موجود نیز از بین رفتند بلکه در حوزه ی کشاورزی نیز به دلیل عدم وجود طرح جامع که بر اساس فناوریهای نوین مزیت ها را شناسایی کند ، نتوانستیم در بخش کشاورزی نیز پیشرفتی داشته باشیم . باید در استان گیلان با توجه به تجاربی که در دنیا وجود دارد با حفظ نکات ایمنی زیست محیطی ، صنایع ، کشاورزی و گردشگری را توسعه دهیم و از سرمایه گذاران بخش خصوصی بهره گیری کنیم.

رشت پرس : اولویت های بخش صنعت در استان گیلان از دیدگاه جنابعالی چیست ؟

کاری که در مجلس هفتم شروع کردیم و بخشی از آن نیز ناتمام ماند و یکی از ضعف هایی که در حوزه ی صنعت در گیلان احساس می شود ، خلاءوجود صنعت مادر در زمینه ی تولید کامل است . صنایعی نظیر پالایشگاه ، نفت ، گاز و پتروشیمی صنایع مادر هستند و صنایعی مانند سیمان و فولاد در مقیاس وسیع تر بعنوان صنایع زیر ساختی محسوب می شوند . در حوزه ی صنایع بالا دستی ، پتروشیمی یکی از مواردی است که مطالعه آن نیز صورت گرفته و قابلیت اجرا در استان گیلان دارد . با توجه به اینکه استخراج نفت و گاز از دریای خزر صورت نگرفته و فازهای مقدماتی را طی می کند باید شتاب بیشتری بخود بگیرد چون که شرکای ما در کشورهای همسایه از این ظرفیت در حال بهره برداری هستند .

صنعت مادر دیگری که در زمان دوره ی هفتم مجلس مطالعه شده بود و در سفر اول دولت هشتم در هیات دولت به تصویب رسیده بود ایجاد صنعت پتروشیمی در گیلان بود که این کار صورت نگرفت . پتروشیمی مواد اولیه ی آن دو ماده است یکی گاز اتیلن و یکی گاز طبیعی . گاز اتیلن که خط غرب آن از عسلویه به کرمانشاه و آذربایجان صورت گرفته ، مطالعاتی در زمان انجام شد که خط اتیلن مرکزی از نواحی مرکزی کشور به شمال بیاید و خط شرق از منطقه ی عسلویه به سمت سیستان و بلوچستان باشد تنها خطی که انجام شد خط غرب کشور است که صنایع در حال استفاده از آن هستند . آوردن این خط از جنوب به نواحی مرکزی در حال حاضر از نظر هزینه ای توجیهی شاید نداشته باشد ، اما ماده ی اولیه ی دیگری که از آن در پتروشیمی استفاده می شود گاز شیرین یا گاز طبیعی است و خوشبختانه لوله هایی که تعبیه شده برای رساندن گاز از نظر قطر از اینچ کافی برخوردار است که از استان گیلان به سمت تبریز رفته و مطالعاتی که ما انجام دادیم این طرح قابل اجرا است .

تامین منابع اولیه مشکلی ندارد و تنها نگرانی مربوط به مسایل زیست محیطی است . با توجه به تجربه ای که در دنیا وجود دارد کشورهایی نظیر ژاپن و اروپای غربی از نظر آب و هوایی مشابه ما هستند و در دورترین نقاط کشور خود دارای صنعت و کشاورزی می باشند با توجه به اینکه محیط زیست خود را نیز حفظ کرده اند . با حفظ نکات ایمنی زیست محیطی و در یک نقطه مناسب در استان می توان صنعت پتروشیمی را ایجاد کرد . حجم اشتغالزایی که در آن زمان برآورد شده بود بیش از 50 هزار نفر است و آوردن صنعت مادر می تواند صنایع پایین دستی خود را نیز به همراه بیاورد . مطالعاتی صورت گرفته بود شامل تولید اوره و آمونیاک در صنعت پتروشیمی بود که در حال حاضر در کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد .

و سایر تولیدات آن هم می تواند در صنایعی نظیر پلاستیک و تولید ظروف یکبار مصرف می تواند بهره گیری شود . شهرک های صنعتی در استان نیز که بعضا کارخانجات آنها تعطیل شده اند می توانند با تکیه بر تامین مواد اولیه از طریق صنعت مادر به رونق دوباره ای دست یابند و حجم اشتغالزایی پایدار و اشتغالزایی غیر مستقیم نیز بیشتر خواهد شد .

رشت پرس : آیا ظرفیت اشتغالزایی و سرمایه گذاری در استان گیلان را با توجه به آماری که ارایه می شود ، محسوس می دانید ؟

با توجه به مسوولیتی که در حال حاضر در وزارت صنایع دارم به عنوان معاون توسعه ی فناوری و صنایع پیشرفته در سازمان گسترش ، حجم اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری ، ارتباط مستقیم با سرمایه گذاری در بخش تولید دارد و بخش تولید ممکن است شامل بخش صنعت ، کشاورزی ، گردشگری و حتی ورزش باشد . سرمایه گذاری به معنای عام و به طور خاص در صنعت که حجم اشتغالزایی بالایی داشته باشد در ده سال اخیر موفق عمل نشده است . اینکه اعلام شود نرخ بیکاری کاهش یافته و رتبه ی استان گیلان از نظر کاهش نرخ بیکاری ارتقاء پیدا کرده است خیلی محسوس نیست .

رشت پرس : با توجه به تخصص خود ، زیر ساخت های مخابراتی در استان گیلان را چگونه ارزیابی می کنید ؟

با توجه به مسوولیتی که بنده در مجلس هفتم داشتم و مسوولیت این کار با اینجانب بود . در سطح کشور اقدامات خوبی صورت گرفت . زمانی که بنده وارد مجلس شدم مسایل مربوط به مخابراتی و تلفن همراه را با توجه به هزینه هایی که مردم در خصوص خرید سیم کارت متقبل می شدند این مسایل را به صورت چالشی می دیدم و با رایزنی هایی که انجام شد و قوانینی هم که موجود بود بحث آوردن اپراتور دوم و خصوصی سازی مطرح گردید. به موازات فعالیت هایی که در شرکت مخابرات بود ، امتیاز اپراتور دوم داده شد و آن تقاضاهایی که در این زمینه از طرف مردم وجود داشت پوشش داده شد و در حال حاضر نیز هر فرد می تواند بدون در نوبت قرار گرفتن برای دریافت سیم کارت نیاز خود را تامین کند .

مسوولیت این قضیه در مجلس شورای اسلامی به عنوان مسئول کمیته ارتباطات و مخابرات با بنده بود و همین مسوولیت را در مجمع تشخیص مصلحت نظام داشتم و در شورای عالی امنیت ملی هم بحث امنیت ارتباطات کشور در آنجا نیز همکاریهای را داشتم و بنابراین پیگیری ها و همفکری های لازم را با تجربه ای که در دنیا وجود داشت و اینجانب نیز سالها در غرب برای ادامه ی تحصیل بودم ، پیگیری ها انجام شد و البته مقاومت هایی وجود داشت اما نهایتا فرهنگ سازی های صورت گرفت علی رغم دست اندازهایی که موجود بود . در زمینه ی تلفن ثابت هم از نظر زیر ساختی مشکلاتی در کشور بود که هنوز هم در برخی مناطق وجود دارد . در بعضی از مناطق شهر رشت بیشتر مراجعات من از سوی مردم در خصوص مسایل مربوط به خط های تلفن ثابت و نبود ظرفیت کافی در یک محل برای ارایه ی خط تلفن به شهروندان بود . با استفاده از فناوریهای جدید این مشکل در سطح کشور بهبود پیدا کرد . با ابلاغ سیاست های اصل 44 توسط مقام معظم رهبری ، بحث مربوط به خصوصی سازی انجام شد . در صدر قانون اساسی یکسری حاکمیت ها مختص دولت است در ذیل اصل 44 موارد دیگری پیش بینی شد . در کل قانون سیاست های اصل 44 ، سه گروه شناسایی و تعریف شده ، یک گروه تحت عنوان گروه یک که فعالیت های آنان صد در صد باید در دست بخش خصوصی باشد و دولت حق رقابت ندارد و باید بخش خصوصی را تقویت کند تا شکل بگیرد . در خصوص گروه دوم ، دولت می تواند در هر زمینه ای 20 درصد سهم بازار را داشته باشد و بطور شریک با بخش خصوصی تا 49 درصد مشارکت کند . و در گروه سوم مانند بخش دفاعی باید هم مالکیت و هم مدیریت به طور 100 درصد در اختیار دولت باشد . بر این اساس خصوصی سازی در قانون سیاست های اصل 44 در زمان ما به تصویب رسید اما در اجرا انتقاداتی که خودم نیز در همان زمان داشتم و معمولا در مصاحبه ها و منظره های تلویزیونی عنوان می کردم . خصوصی سازی به شکلی که در قانون پیش بینی شده اجرایی نشد . نظارت مجلس هم در زمان مجلس هفتم و هم مجالس بعدی در این خصوص ضعیف بود . صرفا ریشه ی سیاسی داشتن خوب نیست باید کارشناسی هم وجود داشته باشد . خصوصی سازی به اهلش واگذار نشده است . از دست دولت خارج شده و نهادهای دولتی تملک کردند بعضا هم در اداره ی شرکت ها اهلیت نداشتند و خوب اداره نشده و تعطیل شدند و یا اینکه با دیدگاهی که در حوزه ی ارزش افزوده و ساختمان داشتند اموال و دارایی ها را با این دید خریداری کردند . یکی از اینها هم شرکت مخابرات ایران بود که با 50 درصد سهم به اضافه ی یک واگذار شد البته قانون این اجازه را داده بود و قانون شفافیت لازم را نداشت ، این امکان وجود داشت که با بلوک های 5 و 10 درصدی واگذار شود اما با بلوک 50 درصد به اضافه ی یک واگذار شد که اخیرا هم شرکت مخابرات در این زمینه با دولت در چالش است و دولت هم انتقادات خاص خود را دارد . انتقاداتی در مورد خصوصی سازی وجود دارد که معیارهای قانون رعایت نشده اند . در بحث حوزه ی ارتباطی از نظر زیر ساخت در سطح کشور کم و بیش یک شرایط وجود دارد اما در استان گیلان و شهر رشت به دلیل بافتی که وجود دارد به دلیل عدم توسعه یافتگی در شبکه ی ارتباطی شاید ضعف هایی را ببینیم . در زمینه ی تلفن همراه این ضعف مشهود است در مقایسه با استانی نظیر تهران .

رشت پرس : نگرانی هایی در زمینه ی امواج دکل های مخابراتی در بین مردم وجود دارد ،از دیدگاه تخصصی آیا این دکل ها برای انسان مضر است ؟

به طور علمی ، امواج با فرکانس های بالا و قدرت تشعشع بالا در فواصل نسبی نزدیک مضر هستند . اکثر دکل های BTS دارای آنتن های مختلف هستند و تشعشع های این آنتن ها به صورت حلقوی است و در پایین و بالای دکل این تشعشع صفر می باشد . اگر در فاصله 15 الی 20 متری از این دکل ها ساختمانی وجود نداشته باشد این تشعشع مضر نخواهد بود . اما اگر در این فاصله ساختمانی باشد مطمئنا مضر خواهد بود . معمولا مهندسین برای سایت یابی نصب دکل ها این نکات ایمنی را رعایت می کنند و اگر رعایت شده باشد برای همسایه ها مضر نخواهد بود . نکته ی دیگر در خصوص استفاده ی خود تلفن های همراه است اگر طول مکالمه بالا باشد و گوشی تلفن همراه به طور یکنواخت بر روی گوش قرار گیرد ضرر آن بیش از BTS هایی است که به عنوان فرستنده و گیرنده عمل می کند . توصیه ی من برای استفاده از گوشی های تلفن همراه این است که از هندز فری استفاده شود و یا اینکه طول مکالمه کوتاهتر باشد .

رشت پرس : گمانه زنی هایی در خصوص پست وزارت در دولت آقای احمدی نژاد برای جنابعالی وجود داشت لطفا در این خصوص توضیح دهید؟

در دولت آقای احمدی نژاد به استناد صحبت های یکی از اعضای تعیین وزارتخانه ها ، لیستی برای هر وزارتخانه از افراد مورد نظر تعیین می شد ، در خصوص وزارت ارتباطات به دو نفر رسیدند بر اساس گفته ی ایشان یکی آقای دکتر سلیمانی عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت و یکی هم بنده که عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیر و نماینده ی مجلس بودم . و این دو اسم برای تصمیم گیری در اختیار آقای احمدی نزاد قرار گرفت در مورد اینجانب آقای احمدی نژاد بیان کردند که شناخت کافی را در مورد من ندارند اما چون آقای احمدی نژاد خود عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران بود و آقای سلیمانی را از نزدیک می شناختند ، ایشان را انتخاب و به مجلس معرفی کردند .

در دوره دوم دولت آقای خاتمی ، پس از اینکه آقای عارف رفتند ، بحث وزارت ارتباطات به بنده پیشنهاد شد و برنامه های با رییس جمهور نهایی شد اما چون مجلس ششم گرایش سیاسی به سمت جبهه ی مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی بود ، موضوعی مطرح گردید که چون بنده عضو هیچ کدام از آن تشکل ها نیستم احتمال رای اعتماد ممکن بود نباشد به مجلس معرفی نشدم .

رشت پرس : انتخابات آتی را چگونه می بینید و خواست شما از عموم مردم چیست ؟

خواست بنده از عموم مردم این است که به طور پر شور در این انتخابات شرکت کنند که خواست ملی و مذهبی و میهنی است . هر چقدر در انتخابات مختلف مشارکت مردم بالاتر باشد باعث تقویت پایه های نظام می شود و حضور مردم در انتخابات نشان دهنده ی اعتماد مردم به نظام است و این تلقی در خارج از کشور می شود که این اعتماد مردم را نمی توان به سادگی از نظام گرفت . تهدیدها و نقشه های شومی که در ذهن دشمنان وجود دارد با حمایت و مشارکت مردم خنثی می شود . هم کاندیداها و هم رسانه ها باید از مردم بخواهند که در زمینه ی انتخابات مشارکت پرشور داشته باشند و تاکیدات مقام معظم رهبری نیز همیشه در این زمینه بوده است .

چون مجلس وارد دوره دهم خود خواهد شد تجارب زیادی در خصوص مسایل سیاسی طی شده و پیش بینی من از انتخابات این است که دو طیف مطرح سیاسی در کشور یعنی اصولگرایان و اصلاح طلبان در این مجلس نماینده خواهند داشت و نسبت ها البته متفاوت خواهد بود و عقلا و خردمندان هر دو طیف وارد مجلس خواهند شد و اعتدال و تعدیل صورت خواهد گرفت .

رشت پرس : مواضع سیاسی شما در طیف های جاری کشور چیست؟

بنده همیشه در انتخابات های گذشته ، فرمی را پر نکردم که عضو تشکیلات و حزبی باشم از این دید مستقل هستم . البته عضویت در احزاب را جرم و قبح نمی دانم . خیلی خوب است که احزاب شکل بگیرند و نهادینه شوند و مردم به برنامه ها رای دهند تا به کاندیداها . کار سختی است که فردی بخواهد در حوزه ی شهرستان خود را به مردم تعرفه کند بهتر است که احزاب لیست خود را مشخص و معرفی کنند . اینجانب عضو هیچ حزب و تشکیلاتی نیستم و بر همین اساس مانند انتخابات گذشته مستقل خواهم بود . اما مواضع من که در دوره های گذشته هم اینگونه بوده است وزن کارشناسی تخصصی به مواضع سیاسی می چربد . بنده به عنوان نایب رییس اول کمیسیون صنایع و معادن فعالیت داشتم ، رییس کمیته ارتباطات و مخابرات بودم ، رییس کمیته ی نساجی بودم و عضو فراکسیون اعضای هیات علمی نمایندگان مجلس ، عضو فراکسیون فناوریهای نوین بودم . به نظر بنده تمامی کمیسیون های مجلس تخصصی است ، کمیسیون کشاورزی ، امنیت ملی ، فرهنگی ، اقتصادی ، برنامه و بودجه همگی تخصصی هستند و در این کمیسیون ها باید افراد متخصص ورود کنند تا بتوانند صاحب نظر باشند و اگر صاحب نظر نیستند ، رای و سخنشان بر اساس پایه ی تخصصی باشد حتی اگر به عنوان مستمع حضور دارند استماع و رای آنها تخصصی باشد .

یک نماینده باید تعهد داشته باشد نسبت به رایی که مردم به او داده اند و منافع شخصی را به منافع تخصصی ترجیح ندهد و به سوگندی که خورده پایبند باشد و از کرسی مجلس در جهت منافع خود استفاده نکند .

دومین خصیصه تخصص است همه ی کمیسیون ها تخصصی است . تجربه یکی دیگر از ضروریات یک نماینده است چون یک نماینده باید در حوزه های اجرایی تجاربی را اخذ کرده باشد . نکته ی چهارم داشتن ذهن تحلیل گر است که بتواند مسایل را در سطح ملی و بین المللی تحلیل کند . در مقاطع حساسی که بحث موضع گیری مطرح می شود اگر نماینده اهل تحلیل نباشد پایش خواهد لغزید و در مقاطع حساس سیاسی موضع گیری به منزله ی پل صراط خواهد بود ممکن است یک نماینده هم خود و هم حوزه ی انتخابیه خود را از نظر منافع به ورطه ی سقوط بکشاند .

مواضع سیاسی من به دیدگاههای اصلاح طلبان نزدیک است . عقیده بنده در زمینه ی اصولگرایی این است که کسی اصولگراست که به واجبات عمل کند و از محرمات بپرهیزد در واقع حرام حضرت محمد (ص) را حرام و حلالش را حلال بداند و از این دیدگاه خود را اصول گرا می دانم و ما منتظر یک مصلح بزرگ هستیم که حضرت مهدی (عج) است و امام حسین (ع) برای اصلاح امور جدش قیام کرد خودم را اصلاح طلب می دانم .

رشت پرس : علت رد صلاحیت جنابعالی در دوره ی پیشین انتخابات مجلس چه بود ؟

قانون انتخاباتی که در حال حاضر به آن عمل می شود بر اساس همین قانون انتخابات در مجلس ششم ، هفتم و هشتم تعیین صلاحیت شدم و در مجلس هفتم وارد مجلس شدم . در انتخابات مجلس نهم ، علی رغم اینکه منابع چهارگانه مثبت بود و در شهرستان و استان مراحل آن طی شد ولی در هیات نظارت مرکزی در تهران به استناد بند یک ماده 29 قانون انتخابات عدم التزام عملی به اسلام تایید صلاحیت نشدم و سعادت حضور در انتخابات دوره ی نهم را نیافتم . تقاضای تجدید نظر دادم منتهی در هیات نظارت مرکزی در مرحله ی شورای نگهبان حجم پرونده ها زیاد است که تقاضای وقت حضوری هم کردم که حضورا با اعضای شورای نگهبان صحبت کنم ولی تراکم پرونده ها طوری بود که قبل از انتخابات نرسید که بتوانم تفهیم شوم که علت این رد صلاحیت چیست . بعد از انتخابات که پیگیری کردم به بنده اینگونه عنوان شد که در انتخابات سال 88 به عنوان نماینده ی ادوار از یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری آن دوره اعلام حمایت کردم و در برنامه ی سخنرانی آن کاندیدا که در دانشگاه گیلان برگزار شد شرکت کردم به عنوان یک مستمع و پس از پایان آن جلسه عکسی از بنده در داخل جمعیت با آن کاندیدا گرفته شد و در سایت ها قرار گرفت . پس از انتخابات سال 88 و اغتشاشاتی که پیش آمد فرمایش مقام معظم رهبری در ان زمان این بود که خواص باید نسبت به این مواضع اعلام برائت کنند . برداشت بنده این بود که منظور از خواص سران کشور نظیر آقایان هاشمی و ناطق نوری و ... هستند خود را در آن حد نمی دیدم که اعلام برائت کنم . اما به بنده عنوان شد که شما نماینده بودید و در آن مقطع زمانی باید اعلام برائت می کردید .

اغتشاشات از نظر بنده محکوم است و قانون شکنی و ساختار شکنی از طرف هر فردی چه برنده و چه بازنده ی انتخابات محکوم می کنم . فصل الخطاب مربوط به انتخابات سال 88 ، فرمایشات مقام معظم رهبری است .

سخن پایانی ....

 در پایان از جنابعالی و هیات تحریریه پایگاه اطلاع رسانی اخبار رشت پرس بابت وقتی که به بنده دادید تشکر می کنم .

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 5355

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


نظرات  

 
0 #4 عبداله امیدوار در تاریخ: سه شنبه 14 مهر 1394 ، ساعت 01:07 ب ظ
در غیر اینصورت می توان گفت که هر مسلمانی هم اصلاح طلب و هم اصولگراست!!. درصورتیکه واقعیت امروز کشور ما اینست که این دو طیف در مرحله عملکرد با یکدیگر تفاوتهای زیادی دارند!!!پس فعلا نمی شود هم اصلاح طلب و هم اصولگرا بود که به این تفکر فرصت طلب گفته خواهد شد!!!! که امری مذموم است.
نقل قول
 
 
0 #3 عبداله امیدوار در تاریخ: سه شنبه 14 مهر 1394 ، ساعت 01:07 ب ظ
با سلام . تشکر از مصاحبه های خوب شما. بنظر من آقای دکتر صادق زاده در سمت نماینده دور هفتم مجلس در بعد ملی عملکرد بسیار مناسبی با توجه به تخصص خود در مجلس داشتند و این فراتر از انتظار بود. اما در بعد محلی و کمک به مردم و حضور در استان و رشت و مسائل مرتبط با دفتر عملکردشان خیلی پائین بود. در واقع بنظر می رسید ایشان وزانتی را که دکتر نوبخت در طی چندین دوره بدست اورد را می خواستند طی یک دوره بدست اورند. ضعف بعدی نیز به این برم یگردد که چطور هم میخواستند وزیر کابینه احمدی نژاد شوند و هم خاتمی؟ اگر اصلاح طلبند که خوب بایستی کاندید دولت آقای خاتمی بودند و نه احمدی نژاد؟!!!! ضمن اینکه بعید می دانم موضوع پیشنهاد آقای خاتمی یا حتی احمدی نژاد بوده و بیشتر بنظر می رسد الام آمادگی خودشان بوده تا پیشنهاد به ایشان. که از این لحاظ هزاران نامزد برای و[.......] می تواند وجود داشته باشد. امیدوارم که ایشان که بعد تخصصی لازم را برای هم نمایندگی و هم و[.......] دارند با اضافه کردن چاشنی صداقت و صبر و توکل و انتخاب یااصولگرایی یا اصلاح طلبی و حرکت در همان راه به مقصود برسند و برای استان و کشور مفیدتر باشند.
نقل قول
 
 
+1 #2 فتح الله در تاریخ: شنبه 28 شهریور 1394 ، ساعت 12:06 ب ظ
فتنه گران به دنبال اثبات چهره خود هستند ولی مردم ولایتمدار آگاه و هشیارند و دگر بار گول حرفهای فتنه گران را نخواهند خورد
نقل قول
 
 
+2 #1 علی در تاریخ: پنج شنبه 12 شهریور 1394 ، ساعت 03:06 ب ظ
جواب آخرش نسبت به حضورش تو فتنه خیلی خنده داره همه فهمیدن که داره دروغ میگه مثل کسی که جرمی کرده و حالا داره انکار میکنه
نقل قول
 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی