امروز: یکشنبه 17 فروردين 1399 برابر با 04 آوریل 2020

آخرین اظهارات جعفرزاده در خصوص تحولات ملی و استانی

  • شنبه, 10 آبان 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به دنبال سلسله گفتگوهای خبری که توسط هیات تحریریه پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس با مدیران استانی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی صورت می پذیرد  ، هیات تحریریه پایگاه خبری رشت پرس امروز در خدمت میهمان ویژه ای بود . دکتر غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی در گفتگویی ویژه به سوالات هیات تحریریه رشت پرس پاسخ گفتند که در ذیل می خوانید :

بسم الله الرحمن الرحیم . ایام عزاداری و حزن و اندوه شهادت ابا عبدالله الحسین (ع) را به همگان تسلیت عرض می کنم و امیدوارم که سوگواری ها و عبادت های همه ی ما در این ایام  به درگاه خداوند متعال مقبول واقع شود . خوشحالم از اینکه توفیقی حاصل شد تا در جمع هیات تحریریه پایگاه خبری رشت پرس حضور یابم . با توجه به مشغله کاری که اینجانب با آن مواجه هستم عموما هر گاه فرصتی اقتضا کند به اخبار و مطالب سایت ها و خبرگزاری ها رجوع می کنم و خرسندم که عرض کنم پایگاه خبری رشت پرس ، یکی از معدود سایت هایی است که بی طرفانه و بدون حب و بغض در زمینه انعکاس مطالب و رویدادها تلاش می کند . اینجانب آماده پاسخ گویی به  سوالات تحریریه رشت پرس هستم .

 رشت پرس : ارزیابی جنابعالی از اتخاذ سیاست خارجی دولت تدبیر و امید در بحث مذاکرات هسته ای را چگونه است ؟

دیپلماسی که توسط ایران تعریف شده است دیپلماسی برد برد است . این دیپلماسی هم تعریف مشخص دارد ،از نظر دنیای خارج برد به این معنا است که ایران بمب اتم نسازد و برای ما برد این است که سانتریفیوژهای ما بچرخد . بمب اتم را بنا به فتوای رهبری حرام می دانیم پس اگر بپذیریم که بمب اتم نسازیم یک برد کذایی است که نصیب آنها خواهد شد . ایران نیز از اصول خود در جهات مختلف نظیر شهدای اتمی که در این راه داده است نباید به نوعی کوتاه بیاید .راکتورهای آب سنگین ما نباید تعطیل شوند . اگر این موضوع از سوی مذاکره کنندگان پذیرفته شود این دیپلماسی برد برد خواهد بود . و بنده تصور می کنم که این استراتژی ، استراتژی بسیار خوبی بود .

*این مذاکرات اگر به نتیجه برسد یا نرسد باز هم برای کشور ما پیروزی محسوب می شود

در هر صورت عقیده دارم که این مذاکرات اگر به نتیجه برسد تا نرسد باز هم برای کشور ما پیروزی محسوب می شود . چون بدین ترتیب ما به دنیا ثابت کرده ایم که اهل مذاکره هستیم و دنیا بداند که خواسته های آنها غیر منطقی است . شاید این سوال برای شما مطرح شود که در حال حاضر در چه نقطه ای  از مذاکرات قرار داریم ؟ اکنون در یک اصول و چارچوب کلی به یکسری نتایج مطلوبی رسیده ایم . به برکت وجود سایه رهبری در نظام و کشور همه مسئولین داخل کشور به یک جهت حرکت می کنند و پیش می روند .

هیچ اقدامی را تیم مذاکره کننده بدون اذن و نظرات مقام معظم رهبری انجام نمی دهند اخیرا هم دکتر ولایتی که از مشاوران رهبری هستند بر این موضوع صحه گذاشته اند .

رشت پرس : با توجه به اینکه در زمینه استیضاح آقای فرجی دانا جنابعالی به عنوان یکی از مخالفین استیضاح و در خصوص آقای نیلی از موافقان ایشان در کسب رای اعتماد بوده اید ،عملکرد مجلس را گونه ارزیابی می کنید؟

در بحث آقای فرجی دانا بنده بخشی از این استیضاح را متوجه دولت می دانم چون ایشان به دلایل سیاسی کنار گذاشته شدند . آقای فرجی دانا یک شخصیت علمی و فرهیخته و دانشگاهی هستند و به خاطر جرم نکرده مورد خطاب قرار گرفتند . البته مشکلاتی در بحث مشاوران ایشان مطرح شد که با برکناری آنها برطرف می گردید . در زمینه آقای نیلی احمد آبادی نیز خیلی از نمایندگان مجلس تمایل داشتند که به عنوان موافق صحبت کنند اما شرایط مجلس در زمان بیان صحبت ها شرایط سختی است بدین گونه که ما باید در ساعت شش صبح برای اجازه صحبت ثبت نام کنیم ، سپس قرعه کشی انجام می شود ، هرنماینده ای می تواند بخشی از وقت خود را به نماینده دیگری بدهد اما انصرافی وجود ندارد .

*بخشی از وقت بنده را آقای مطهری در جلسه می خواستند اما من باید به اجبار سخن می گفتم

در جلسه رای اعتماد آقای نیلی بنده وقت خود را  در این جلسه به آقای لاهوتی نماینده لنگرود دادم و بنا به آیین نامه دیگر نمی توانستم وقت خود را به نماینده ی دیگری بدهم . بخشی از وقت بنده را آقای مطهری در جلسه می خواستند اما من باید به اجبار سخن می گفتم .

در زمینه آقای نیلی احمد آبادی این سوال عنوان می شود که چرا نمایندگان مجلس به ایشان رای اعتماد ندادند ؟ اینکه این موضوع مطرح می شود ایشان فرد ضعیفی برای پست وزارت علوم است ، بله ! ایشان ضعیف تر از آقای فرجی دانا بود . یکی از کسانی که این ادعا را مطرح می کردند در مجلس آقای زاهدی بودند که پیش از اینکه به مقام وزارت علوم برسند رییس دانشگاه کرمان بودند ، آقای نیلی احمد آبادی نیز رییس دانشگاه تهران  که یکی از بزرگترین دانشگاههای کشور است بودند و برای پست وزارت علوم انتخاب شدند ، پس نقطه ضعف انتخاب ایشان در کجاست ؟

*آقای نیلی احمد آبادی در جلسه از خود ضعیف دفاع کرد چون اصولا فرد دانشگاهی است و سخنران و سخنوری نیست

آقای نیلی احمد آبادی در جلسه از خود ضعیف دفاع کرد چون اصولا فرد دانشگاهی است و آدم سخنران و سخنوری نیست . از سوی دیگر بحثی عنوان شد در خصوص اینکه یک اردوی دانشجویی که مجوز آن اردو را حتی ایشان صادر نکرده بود خطایی رخ داده است . اگر قرار بر این باشد که به دلیل یک خطا در اردویی دانشجویی فردی وزیر نشود باید تمامی وزرا به نوعی به تیغ محاکمه سپرده شوند . قبول کنیم که تمامی این مخالفت ها با وزارت ایشان بهانه بوده است . مجموعه خاصی در مجلس هستند که با تحت فشار قرار دادن رییس جمهور سعی در جایگزین کردن گزینه ی خود در وزارت علوم دارند .   چهار و نیم میلیون دانشجوی جوان در حال تحصیل در زیر مجموعه وزارت علوم وجود دارد و این جمعیت می تواند یک جریان فکری را در کشور حرکت دهد . طبیعی است که گروه سیاسی مخالف دولت ، این جایگاه را با اهرم استیضاح و رای دادن ها به سادگی از دست نخواهد داد . گزینه ی این گروه مشخص است .

*تفکر غالب بر مجلس تفکر مخالف دولت است

بنده با آقای آقا تهرانی نماینده جبهه پایداری  و همچنین آقای حداد عادل در زمینه ی گزینه های مورد نظر آنها برای وزارت علوم صحبت کردم که گزینه ی مورد نظر آقایان را اینجانب مخالف هستم . البته در این جا ذکر کنم که یک ماه پیش ، من اسم آقای نیلی احمد آبادی را از آقایان جناح تندرو افراطی راست در داخل مجلس شنیدم که بعد مخالفت هایی با ایشان صورت گرفت . تفکر غالب بر مجلس تفکر مخالف دولت است . به جرات می گویم در مجلس 15 نفر هم درمجلس نیستند که به آقای دکتر روحانی در انتخابات رای داده باشند .

رشت پرس: آیا در زمینه تعداد پرونده های بورسیه غیر قانونی عنوان شده در بحث استیضاح آقای فرجی دانا  تناقضاتی وجود دارد ؟

خیر . در جلسه دفاع از آقای فرجی دانا بنده ذکر کردم 3000 پرونده بررسی شد از این 3000 پرونده در حدود 750 تا 800  پرونده مورد اشکال بوده است و 2200 پرونده نیز با اغماض  کمتر مورد قبول واقع شد . از تعداد 800 پرونده ، 270 پرونده به طرز بسیار تاسف باری مورد اشکال است . به عنوان نمونه موردی است که شخص مدرک فوق لیسانس ندارد و یا مدرک فوق لیسانس معادل دارد و با هیچ قاعده ای این موضوعات  سازگاری ندارد .

رشت پرس: آیا شعارهای انتخاباتی خود را به خاطر دارید ؟

توسعه و عمران استان و تحرک بخشیدن ، ایجاد یک فضای وفاق ودوستی ، استفاده از مدیران بومی در نهادها علاوه بر شعارهای اینجانب از اعتقادات بنده نیز می باشد .    

رشت پرس : ارزیابی جنابعالی از وضعیت بیکاری استان گیلان گونه است؟

مطمئنا مستحضر هستید کسی که در کسوت نمایندگی مجلس است به دولت در زمینه امور مختلف کمک می کند .

*استان گیلان از رتبه دوم در بیکاری به رتبه هشتم در کشور رسیده است

در خصوص معضل بیکاری نیز متولی امر دولت است . اگر اقداماتی برای ایجاد اشتغال صورت نمی پذیرفت این آمار اکنون به بالای 130 هزار نفر می رسید . در حال حاضر استان گیلان از رتبه دوم در بیکاری به رتبه هشتم در کشور رسیده است . گیلان در زمینه فضای کسب و کار در زمستان 92 ، رتبه یک کشوری را لحاظ کرده است . بنابراین اگر اقدامات اولیه علی رغم مباحث تحریم و رکود انجام نمی گرفت نمی توانستیم این رتبه بیکاری از دو به هشت برسد . در پنج سال گذشته رتبه بیکاری ما کماکان زیر عدد 5 بود اما در حال حاضر این عدد به 8 رسیده است .از سوی دیگر  خروجی افراد تحصیل کرده از دانشگاههای ما بسیار زیاد است و با شما در عدد 122 هزار موافق هستم .

رشت پرس : تخصیص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی در خصوص پروژه های استان گیلان چگونه است؟

در بند الف تبصره 14 یک پروژه در کل کشور توانسته است از فاینانس استفاده کند و آن هم مربوط به گیلان است .

*راه آهن گیلان تنها پروژه ای است که توانسته 60 درصد اعتبارات را به خود اختصاص دهد

در مورد راه آهن در کشور 3900 عدد  پروژه داریم  و تنها پروژه ای که توانسته است 60 درصد اعتبار را به خود اختصاص دهد راه آهن گیلان بوده است با توجه به اینکه معدل تخصیص اعتبارات  15 الی 17 درصد است . عنایت داشته باشید که در کنار این پروژه ، در زمینه سدهای ما نیز اقداماتی صورت گرفت . سد آیت الله بهجت آبگیری شد ، سد پلرود و شفارود و یازده سد لاستیکی در استان حرکت قابل توجهی داشته اند . کاری که باید در گذشته انجام می شد و استان از این بابت خسارات زیادی را متحمل شد این بود که سدهای ما جزء سدهای مرزی قرار نگرفتند . قبلا عنوان می شد که سدهای مرزی سدهایی هستند که در نقاط جنوبی ومرزی کشور وجود دارند  و شورای امنیت ملی کشور این موضوع را تایید می کرد و پس از تایید 100 درصد تخصیص اعتبار را دریافت می کردند .نمایندگان استان با توجیه اینکه آبهای جلگه ای گیلان از طریق دریای خزر به کشورهای همسایه می رسد و آنها از این نعمت استفاده می کنند توانستیم قول مساعدی در خصوص این امر بگیریم .در زمینه استفاده از فاینانس تا آخر آبان ماه امسال فرصت داریم البته نباید به این امر قانع شویم چون عقب ماندگی های زیادی در استان داریم . امسال قول مساعده ی در زمینه تخصیص اعتبارات در دو مرحله به میزان 500 میلیارد ریال برای راه آهن دریافت کرده ایم.     

رشت پرس : انگیزه شما برای شرکت در برنامه مناظره فوتبالی چه بوده است ؟

از طرف یکی از عوامل اجرایی برنامه مناظره تماسی با من گرفته شد و اعلام گردید آقای جعفرزاده ایمن آبادی شما برای حضور در برنامه مناظره با موضوع فوتبال دعوت شده اید ، بنده هم پس از بررسی شیوه دعوت خود پذیرفتم و در برنامه مناظره حاضر شدم.

رشت پرس : اخیر اظهاراتی را در خصوص سازمان اوقاف و امور خیریه داشته اید . آیا مخاطبان شما مدیران استانی بوده اند؟

بحث گزارش این جانب اصلا در مورد استان گیلان نبوده است . بنده از اداره اوقاف و امور خیریه استان فارس شکایاتی را مطرح کردم .


*بیشترین مباحث تخلف درزمینه فعالیتهای اوقاف فارس، اراک و قم  بوده است

بیشترین مباحث تخلف در زمینه فعالیتهای اوقاف فارس و اراک و قم  بوده است تا جایی که حتی جابجایی یک امامزاده در استان مازندران نیز اتفاق افتاده است ، این موارد در جامعه ایجاد وهم می کند  . حتی در زمینه پرونده سازمان اوقاف و امور خیریه در مورد اینکه در این استان موردی از طرف بنده ذکر نشده است نیز مورد سوال قرار گرفتم . ما با هیچ نهادی حب و بغض نداریم . تمام صحبت هایی بیان شده بر اساس مستندات قانونی است که یک نسخه از آن را به دفتر مقام معظم رهبری را ارایه می کنیم و یک نسخه از این گزارشات را به سازمان بازرسی کل کشور ارایه می شود .

*آقای محمدی رییس سازمان اوقاف ، نماینده ولی فقیه نیستند

همچنین در اینجا باید عرض کنم آقای محمدی نماینده مقام معظم رهبری در سازمان اوقاف نیستند بلکه برای بعضی از امور ، ایشان از مقام معظم رهبری اذن دارند و  موقوفات به شخص مقام معظم رهبری مرتبط می شوند . اینکه آقایی در استان بی ادبی انجام دادند و گفتند آقایان سواد ندارند و بعدا این صحبت را توجیح کردند باید بگویم که ما در کمیسیون اصل 90مشاورانی داریم و کارگروهی از مجتهدان در آنجا حضور دارند و مواردی که در مورد اوقاف در حال پیگیری به مدت یک سال و نیم هستیم توسط این مجتهدین مورد بررسی قرار گرفته است . در جلساتی که برگزار می شد این موارد با موضوعات فقهی مطابقت داده می شد و نظر مجتهدین کارگروه اصل 90 که از قم برای جلسات تشریف می آوردند برای ما مد نظر است . گزارش اینجانب بیشتر ملی بوده است . بنده شش ماه قبل از اداره اوقاف استان فارس شکایت کرده ام و آنها نیز در حال ارایه مستندات برای کمیسیون اصل 90 هستند .

رشت پرس: اولویت های توسعه استان علی الخصوص شهرستان رشت به نظر جنابعالی چیست؟

اولویت توسعه ی استان گیلان در تمام شهرها، چه رشت، لاهیجان و چه تالش ، راه آهن است. استان گیلان به دلیل عدم وجود خطوط ریلی به شدت دچار ضرر شده است. مورد دوم بحث دریا است. ما از دریا غافل هستیم، به عنوان مثال فرض کنید  هزینه ی حمل و نقل دریایی 37/1 هزینه ی حمل و نقل جاده ای است .

*راه آهن و دریا از اولویت های توسعه ی استان است

جالب است بدانید  تقریباً بیش از 90% کشور های دنیا که دارای دریا هستند، پایتختشان در شعاع 60 کیلومتری از ساحل دریا است. برای درک بهتر این تفاوت ها باید بدانیم 60 درصد جمعیت کشور های صاحب دریا، در حاشیه ی دریا زندگی می کنند. اگر این اعداد را در کنار هم قرار دهیم، مشخص خواهد شد که ما هیچ توجهی به توسعه ی دریایی نداشته ایم و یکی از اقدامات جدی ما، در امر دریا است. بنا بر این بعد از بحث راه آهن در استان، باید به دریای خزر توجه شود.

بحث کشاورزی، صنعت و گردشگری هر کدام وزن خود را دارند. در حال حاضر ظرفیت اشتغال در کشاورزی، در کل دنیا 5 درصد است .  ظرفیت کشور ما در امر اشتغال به کشاورزی با توجه به این که  اگر همه ی توان خود را در این راه صرف کنیم می تواند به 10درصد برسد و یکی از دلایل  مهم آن، خاک مرغوبی است که در ایران وجود دارد که به جرأت می توان گفت چنین خاکی در کشورهای دیگر دنیا وجود ندارد. تقریباً 23 شهر در ایران وجود دارد که برنجکار هستند.

*گیلان رتبه پانزدهم در میزان برداشت برنج در واحد سطح

از این بین رتبه ی اول بیشترین میزان برداشت برنج در واحد سطح به آذربایجان اختصاص دارد در حالی که گیلان دارای رتبه ی پانزدهم  و مازندران  دارای رتبه ی پنجم است . ما در واحد سطح، در استان 3000 کیلو برنج برداشت می کنیم در حالی که آذربایجان 6000 هزار کیلو در واحد سطح برنج برداشت می کند. باید بگویم راندمان آب ما پایین است.

*ما بلد نیستیم و یاد نگرفته ایم چطور از دریا استفاده کنیم . ما از دریا فقط برای نگاه کردن استفاده می کنیم

بخش های مختلف کشاورزی، صنعت و گردشگری سرمایه های خاص خود را دارند که اگر کارهای مربوط به دو بخش دریا و راه آهن انجام شود بقیه ی بخش ها در چرخه ی توسعه و رشد خود قرار خواهند گرفت.

رشت پرس: عدم حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان گیلان در کمیسیون کشاورزی به چه دلیل است ؟

باید بگویم شما از سر دلسوزی به این نکته اشاره کردید اما کسانی که پیش تر به این موضوع پرداخته اند، از منظر سیاسی بوده آن هم به دلیل عدم آشنایی به ساختار مجلس بوده است.

*حضور در کمیسیون تلفیق اولویت تمام نمایندگان مجلس شورای اسلامی است

بودن یا نبودن در یک کمیسیون مانند کمیسیون کشاورزی و حتی صنعت  وکمیسیون های دیگری مانند فرهنگ خیلی مهم نیست، چرا که بعدها همه ی این کمیسیون ها در تلفیق قرار می گیرند . به این نکته توجه داشته باشید که ما در سال گذشته حدود 10 درصد وزن کمیسیون تلفیق را در اختیار گرفته ایم، کمیسیون تلفیق می تواند صفر تا 100 یک طرح را بررسی و تغییر دهد. بنابراین اولویت حضور در کمیسون تلفیق خواهد بود و کمیسیون نهای دیگر در مرتبه بعدی قرار می گیرند .

 در سال گذشته ما توانستیم با رایزنی های خود 5 نفر از 52 نفر عضو در کمیسیون را از گیلانی ها داشته باشیم که یک نفر هم با کمک ما در هیئت رئیسه کمیسیون قرار گرفت . بسیاری از نمایندگان از وارد شدن به این کمیسیون به دلیل کار سخت آن واهمه دارند. در واقع روزانه 12 تا 15 ساعت جلسه ی فشرده و خسته کننده وجود دارد به دلیل اینکه هر چه طرح و لایحه که دولت و نمایندگان ارائه می دهند در کمیسیون تلفیق بررسی می شود و گاهی آن طرح ها حذف می شوند، باز بینی می شوند و تغییر می کنند و در نهایت طرح جدیدی به جای آن گذاشته می شود. این امر باید فرهنگ سازی شود یعنی مطالبه ی مردم باید کمیسیون تلفیق باشد.

*مطالبه مردم در کمیسیون تلفیق محقق خواهد شد

دیروز در مجمع نمایندگان جلسه ای تشکیل داشتیم و از حدود دو هفته ی آینده برای رای گیری  تلفیق اقدام می کنیم. شما دعا کنید وزن و ظرفیت نمایندگان ما در کمیسیون تلفیق بالاتر رود، سال گذشته 6 نفر بودند  اما امسال هدف گزاری ما 8 نفر است . در مجموع تیم گیلان در کمیسیون تیم قوی ایی است، اگر ده نماینده در مجلس صحبت کنند 3 تا 4 نماینده گیلانی صحبت خواهند کرد. در اظهار نظر کارشناسی وزن گیلان خوب است، و شما هم انشالله به عنوان یک پایگاه خبری کمک کنید که وزن گیلان در کمیسیون تلفیق، افزایش یابد.

بسیاری از نمایندگان ما بی تفاوت هستند، اما ما از دوستان شهرستانی خود کمک میگیرم تا رأی بیشتری برای تیم گیلانی جمع آوری کنیم.

رشت پرس: استقلال شورای اسلامی کلانشهر رشت را به عنوان نقطه قوت ارزیابی می کنید یا نقطه ضعف؟

اگر منظورتان بحث شهردار است، باید بگویم استقلال یک موضوع است ، عدم توجه به صحبت بزرگان موضوع دیگری است. اعضاء شورای اسلامی شهر رشت نمی توانند بگویند آقای استاندار به ما پول، اعتبار، امکانات و مجوز بدهید در حالی که سوالی از ما پرسیده نشود و در انجام هر کاری آزاد باشید این شرایط با فضای تعاملی در تعارض است. شوراها نباید مدعی باشند که نمایندگان مجلس شما موظف هستید برای ما مجوز و اعتبارات بگیرید، مشکلات ما را حل کنید در عین حال پاسخ گوی مردم باشید اما با ما کاری نداشته باشید، به دلیل اینکه ما مستقل هستیم!

*اعضاء شورای اسلامی شهر رشت نمی توانند بگویند آقای استاندار به ما پول، اعتبار، امکانات و مجوز بدهید در حالی که سوالی از ما پرسیده نشود

در بحث شهردار مشخص است شورا اختیار دارد اما ما هم نماینده مردم هستیم. مردم به ما مراجعه می کنند. حرف ما این بود که یک شهردار بهتر پیدا کنید و وقتی به اجماع رسیدید شهردار قبلی را استیضاح کنید، نه اینکه شهردار را بردارید 6 تا 9 ماه 700 هزار نفر را بلاتکلیف رها کنید و بعد به فکر این باشید که  چه کسی را به عنوان شهردار جدید انتخاب کنید.

همانطور که می دانید از لحاظ سازمانی شخصی که به عنوان سرپرست انتخاب می شود بسیاری از اختیارات یک مدیر دائمی را چه در مباحث مالی و دستورات سازمانی و چه در عزل و نصب ها ندارد چرا که وظیفه ی موقتی است.

با توجه به این که ما دلایل استیضاح را خواندیم، جرمی صورت نگرفته بود یا حتی مباحثی که نظام بر آن حساس است، مانند مباحث مالی و یا اخلاقی اتفاق نیافتاده بود و شهردارانسان سالمی بود، اگر مشکل شهردار حاد بود شوراها حق داشتند هر چه سریعتر اقدام کنند ضمن اینکه شخصی قوی تر از او هم وجود نداشت . بهتر بود شهردار تا زمان پیدا شدن شخص مناسب تری در سمت خود باقی می ماند.

در حالی که نماینده ولی فقیه و استاندار بصورت مجزا پیغام فرستادند، 3 نماینده به صورت جداگانه تقاضا کردند و اذعان داشتند که شهر آسیب می بیند و ما به دنبال فرد خاصی نیستیم و هر گاه شخص مناسبی پیدا کردید شهردار را عوض کنید که متاسفانه این اتفاق نیافتاد.

*اگر شوراها بگویند ما مستقل هستیم و کسی حق دخالت در امور ما را ندارند، نباید انتظار کمک داشته باشند. 

اگر شوراها بگویند ما مستقل هستیم و کسی حق دخالت در امور ما را ندارند، نباید انتظار کمک داشته باشند.  ما به شهر کمک خواهیم کرد اما خوب بود شوراها به توصیه ها و نظرات نماینده ی ولی فقیه، استاندار و نماینده ها توجه می کردند، من باز هم تاکید می کنم عزل و نصب شهردار بر عهده ی آنها است اما عقل حکم می کرد ابتدا شهردار قوی انتخاب می کردند.

رشت پرس: علت سکوت جنابعالی در پرونده آقای مه آفرید و اظهار نظر در پرونده آقای مهدی هاشمی چه بوده است ؟

درباره ی آقای مه آفرید کسی از من سوالی نکرد اگر سوال می کردند پاسخ میدادم. اما در خصوص آقای مهدی هاشمی رفسنجانی حرف درستی زدم ، حرف من این بود در چارچوب نظام باید محاکمه شود و گفتم از خوبی های  نظام جمهوری اسلامی این است که نظام با کسی تعارف ندارد. به عبارتی هر کسی در هر جایگاهی مرتکب تخلف شود نظام با او برخورد می کند. اظهار نظر کنندگان در این باره، من را مورد بی انصافی قرار دادند چرا که بدون اطلاع و آگاهی وارد بحث های سیاسی شدند.

*هر شخصی اگر مرتکب تخلف شد باید در چارچوب نظام و بر اساس قانون دادگاهی و محاکمه شود.

در خصوص آقای هاشمی به عنوان مثال صدا و سیما چهره ی ایشان را شطرنجی کرده بودند که در واقع بر خلاف قانون و اخلاق بود. به عقیده ی من در حق مجرم ترین فرد هم نباید چنین کاری انجام داد. قانون باید برکشور حاکم باشد. چه آقای هاشمی باشد چه شخص دیگری، قطعاً نباید انتظار داشت گفته شود، کسی که در کسوت نمایندگی پارلمان جمهوری اسلامی است و تمام رسانه های دنیا صحبت های او را دنبال می کنند، اعدام شود.

*حقیقتاً علت حساسیت، فحاشی و توهین درباره ی نظر خودم را نمیدانم

خبر نگاری نظر من را در این باره پرسیده بود، من ضمن اینکه اعلام کردم نظام با کسی تعارف ندارد و در چارچوب قانون عمل می کند باید در چارچوب قانون نیز دادگاهی شود اما حقیقتاً علت حساسیت، فحاشی و توهین درباره ی نظر خودم را نمیدانم و فکر می کنم با غرض این حرف ها را در مورد من زدند.

من به فرد کاری ندارم. تنها تاکید می کنم متخلف ترین فرد باید در چهار چوب قانون محاکمه شود. ما حتی برای آمران به معروف و ناهیان از منکر نیز قانون در نظر گرفتیم چرا که خارج از چارچوب بودن کشور را دچار هرج و مرج می کند . در مورد موضوع  بورسیه ها، همان زمان که مطرح شد با وجود افراد مخالف با نظر خودم، به دولت آقای روحانی پیغام فرستادم که شما حق ندارید اسامی اعلام کنید و با آبروی مردم بازی کنید چون شما دستگاه قضائی نیستید. باید پرونده ها جمع آوری شود و به دستگاه قضائی کشور تحویل داده شود مانند کاری که در اوقاف، بنیاد شهید و بنیاد خودروسازان انجام دادیم.

*در کشور ما همه میخواهند تعیین کننده ی جرم و جزا باشند.

ما از صدا و سیما تخلفاتی دیدیم و به قوه ی قضائیه گزارش دادیم. قانون می گوید سه قوّه از هم جدا هستند. تخلف باید شناسایی شود و به دستگاه قضائی محول شود. به عنوان مثال فرض کنید اگر مأمور نیروی انتظامی متخلفی را گرفت آیا خودش می تواند آن شخص را محاکمه کند؟ من موظف هستم یک تخلف را با قوانین تطبیق بدهم اگر خلاف بود به مقامات قضائی گزارش بدهم. در کشور ما همه میخواهند تعیین کننده ی جرم و جزا باشند. در مورد مهدی هاشمی  ، من از این موضع خارج نشدم در حالی که نمیدام به چه دلیل و چرا مورد اهانت قرار گرفتم!

رشت پرس : نظر شما درباره ی بحث تقسیم بندی ایالتی استان گیلان که آن را همجوار با استان های آذربایجان، اردبیل و کردستان قرار داده، چیست؟

من معتقدم تقسیم بندی ایالتی در دنیا جواب داده است، به عنوان مثال موفقیت های آلمان ناشی از همین تقسیم بندی های ایالتی است. در این باره ما اگر از موفقیت های  دنیا استفاده کنیم  خیلی بهتر است. آنها توانسته اند نتیجه بگیرند به این صورت که در کل کشور قوانین و چارچوب کلی گذاشته می شود و در هر جایی بومی سازی صور ت می گیرد.

*کلیت تقسیم بندی ایالتی کشور مورد قبول ماست

ممکن است در داخل از نظر تقسیم بندی کشوری و نوع آن حرف هایی برای گفتن داشته باشیم که آن را در جای دیگر اصلاح کنیم اما کلیت آن مورد قبول ماست.

رشت پرس: ارزیابی جنابعالی در خصوص وضعیت روستاهای استان و علی الخصوص شهرستان رشت چیست؟

به طور کلی روستاهای ما از نظر راه روستایی، ضعیف بودن شبکه برق، آب شرب و گاز بسیار مشکل دارند. از اینجا به روستاییان عزیز پیام میدهم که در حوزه ی گاز رسانی اقدامات خوبی صورت گرفته است است ، چون ما دیگر قادر نیستیم به روستاییان نفت سفید عرضه کنیم. ما اگر بخواهیم نفت را زیر 150 دلار بفروشیم متضرر خواهیم شد بنابراین ما باید هر چه سریعتر در کل کشور گازرسانی انجام دهیم که در واقع یک نوع پدافند غیر عامل نیز محسوب می شود. نفت رسانی برای ما هم دربر گیرنده ی هزینه زیاد است هم مشکلاتی ایجاد می کند.

*در زمینه ی راه روستایی عقب افتادگی بسیار زیادی وجود دارد

در بخش راه روستایی باید بگویم  بطور دقیق 901 کیلومتر راه روستایی فاقد آسفالت وجود دارد. با توجه به آمار های گرفته شده 60 درصد از 2400 کیلومتر راه روستایی ما دارای آسفالت خسارت دیده است و متوسط خسارت راه نیز65 درصد است. در واقع 60 درصد از آن 2400 کیلومتر به 901 کیلومتر جاده های فاقد آسفالت اضافه می شود. بنابراین در زمینه ی راه روستایی عقب افتادگی بسیار زیادی وجود دارد.

نرخ متوسط راه روستایی کشور ما 52 درصد است ما در 41 درصد قرار داریم. در واقع  ما 11 تا 13 درصد  از نرخ متوسط راه روستایی  کل کشور عقب تر هستیم. در حال حاضر با توجه به دریافت های غیر رایگان از دولت و کارهایی که بنیاد مسکن در مدیریت جهادی انجام میدهد، در زمینه ی راه ها نیز حرکت های مفیدی انجام خواهد شد.

در مورد آب، 161 روستا ی  شهرستان رشت از 202 روستا دارای آب شرب هستند و عمده ترین مشکل آنها نگه داشت آب و سیستم کلر زنی آن است.

در برق نیز 3500 میلیارد تومان که از هدف مندی یارانه ها به دست می آید،  در سال اول به خودشان برگشت داده می شود و برای تقویت شبکه برق هزینه می شود . امسال اوضاع شبکه برق از سالهای گذشته بهتر خواهد شد.

رشت پرس:  ارزیابی شخصی جنابعالی از عملکرد دوره نمایندگی خود در مجلس شورای اسلامی چگونه است؟

من با خدای خودم هرگاه  به این نتیجه برسم که مفید نیستم یک لحظه هم در این کرسی نخواهم ماند. هدفم خدمت به مردم است و در دوره بعد هم هرگاه به این نتیجه برسم که افراد قوی تر از من ثبت نام کردند، من دیگر ثبت نام نخواهم کرد. بنده فکر می کنم ضمن احترامی که برای همه همکاران خودم قائل هستم بخش عمده ای از وعده های خود را جامع عمل پوشانده ام .  

*طرح انتخابات استانی نمایندگان مجلس شورای اسلامی تحویل هیات رئیسه شده است

ما جز طراحان طرح انتخابات استانی هستیم تا بتوانیم تحولات مفیدی در استان بوجود آوریم. در این طرح عقیده ما این است که بعضی از نمایندگان که در مناطق کوچک کشور و با رای های قومی و قبیله ای انتخاب می شوند ، تاثیر گذاری لازم را در مجلس ندارند و این طرح می تواند موجب انتخاب نمایندگان از محیط بزرگتری خواهد شد . طرح انتخابات استانی به هیات رئیسه تحویل داده شده و اعلام وصول گشته است . و تاکید ما آن است که حتی به عنوان الگو در استان گیلان اجرا شود و برای استان ما هم خیلی خوب است .

*پیشنهاد ما این است که انتخابات استانی به عنوان الگویی در گیلان اجرا شود

همچنین طرح دیگری در مجلس مطرح کردیم با این مضمون که  اموال و دارایی های نمایندگان و خانواده های درجه یک آنها مشخص شود. مقام معظم رهبری فرمودند: کسی که خود را چهار سال وقف مردم کرده است حق انجام کار های اقتصادی ، صادرات و واردات را ندارد ضمن اینکه درآمد نماینده نباید افزایش یابد  بلکه باید دارایی های خود را اعلان عمومی  کنند و سیستم بر دارائی های او نظارت داشته باشد که خوشبختانه ما در استان نمایندگانی که وقت مجلس را برای کار های اقتصادی صرف می کنند، نداریم اما در استانهای دیگر برخی دوستان هستند که در مجلس به امور اقتصادی می پردازند .

سخن پایانی ....

بعضی از رسانه ها در کمال تأسف اخلاق را رعایت نمی کنند  و به راحتی تهمت و افترا می زنند. من معتقدم رسانه ها باید استقلال داشته باشند. رشت پرس مجموعه ی معتدلی است و اگر فضای مجازی به سمتی برود که نقش نظارتی بدون غرض را ایفاء کند، خیلی مفید خواهد بود و توصیه های مقام معظم رهبری مد نظرتان باشد. خواهش من این است  عملکرد رسانه ای به گونه ای باشد که اگر مخاطبان خبر خوب و سالم می خواهند به سایت رشت پرس مراجعه کنند و دیگر اینکه سایتها از مدار دین خارج نشوند و در فضاهای مجازی با آبروی افراد بازی نکنند. برای شما آرزوی موفقیت می کنم.

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 831

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی