امروز: جمعه 03 بهمن 1399 برابر با 22 ژانویه 2021

  • گزارشی از عملکرد اعضای شورای پنجم؛
ناکارآمدی شورای پنجم رشت مثنوی هفتادمن می طلبد(قسمت دوم)

  • دوشنبه, 20 خرداد 1398
  • نوشته شده توسط 
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

اختصاصی/ دو سالی می شود که از آغاز به کار شورای پنجم شهر رشت می گذرد شورایی که اعضای آن در بدو شروع آن را شورایی منسجم و همدل برخلاف شوراهای پیشین بر می شمردند حال چگونه شد به نقطه ای رسیدند که دیگر از آن همدلی خبری نیست  و تنها در انجام فعالیت‌های مختلف در مقابل هم سنگ اندازی می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس برگزاری جلسات شورای شهر رشت با تاخیر دوساعته،  همواره مورد اعتراض اعضای شورا هم بوده است!  مدتهاست جلسات کمیسیون های تخصصی شورا  به ندرت با حضور دو عضو و عمدتا با یک عضو شورا تشکیل جلسه می دهد.

*فاطمه شیرزاد

کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا به ریاست دوساله فاطمه شیرزاد، منظم ترین کمیسیون در برگزاری جلسات بود. شیرزاد که دوره چهارم نیز در شورا حضور داشت، این بار سعی بیشتری از خود نشان داد هرچند نتایج این جلسات برای مردم محسوس نبود و صرفا جنبه نمایشی داشت. از دوره چهارم تاکنون، نه تنها زباله سوز  و نه مرکز دپوی زباله سراوان ساماندهی نشده است بلکه رودخانه های رشت هنوز از آلودگی رنج می برند، شیرابه زباله ها از سراوان وارد رودخانه ها می شود نه به سرویس های بهداشتی شهر اضافه شده  ونه پارک 450هکتاری لاکان بهسازی و بروی مردم باز شده است.

شیرزاد که کسوت سخنگویی و منشی شورا را هم هر دو سال داشته، گاها بدون نظر شورا موضع گیری هایی در رسانه ها داشته که دلخوری دیگر اعضا را درپی داشته است.

دعوای لفظی بین محمد حسن علیپور در دو جلسه پیش صحن رسمی شورا و اختلاف بر سر رسیدگی به کارگران خدمات شهری، نقطه تاریک فاطمه شیرزاد بوده است.

*محمد حسن علیپور

محمد حسن علیپور، پاکبانی است که از ابتدای حضورش سعی می کرد به وعده انتخاباتی اش مبنی بر رسیدگی به وضعیت کاری و حقوقی کارگران خدمات شهری عمل کند ادبیات نه چندان محترمانه وی در نطق هایش همواره اعضای شورا و مدیران شهرداری و به ویژه آن دسته از شهروندانی که با رای و اعتماد آنان به شورا راه یافت را رنجیده خاطر کرده است. اما از پاکبانان رشت باید پرسید بعد از ۲سال، چه تغییری در معیشتشان رخ داده و آخرین دریافتی حقوقی شان در کدام ماه بوده است؟!

و یا آقای علیپور خود بگویدکه تاکنون در خصوص برنامه‌ریزی شهری چه اظهارنظری داشته است؟

* اسماعیل حاجی پور

اسماعیل حاجی پور بعنوان رئیس سنی شورا، مرد در سایه لقب گرفته است. وی در شورای چهارم حضور داشت و رأیش همواره در بزنگاه ها یعنی در انتخاب هیات رئیسه تا استیضاح و انتخاب شهردار تعیین کننده بود. ولی در این دور شورا نشان داده حرمت رمضانپور، دیگر چهره اصلاح طلب را حفظ کرده و پشت سر وی حرکت می کند. با این حال مهمترین دل مشغولی حاجی پور، حمایت از تیم داماش بود تا بتواند با حمایت های مالی شخصی و  لوایح ارسالی از شهرداری از این تیم فوتبال حمایت کند.

*جلال الدین محمد شکریه

از  شورای پنجم  ظاهرا جلال الدین محمد شکریه سرسلامت بدر برد. مهمترین شعار انتخاباتی وی، گشایشی در وضع بازار رشت بود که بعد از اجرای پیاده راه فرهنگی، اعتراض های متعدد کسبه را حتی تا دم در استانداری در پی داشت باوجود تلاش شکریه برای مجاب کردن نصرتی برای ایجاد یک لاین ماشین رو در محور های پیاده راه، وی توفیقی در این راه نیافت و در نهایت  28خرداد ماه سال گذشته برای حضور در هیات رئیسه اتاق اصناف کشور استعفا داد. اگرچه رئیس شورای شهر در مراسم تودیع وی، شکریه را بعنوان معاون مالی و اقتصادی شورا معرفی کرد، ولی از آن زمان تاکنون کسی شکریه را در تالار شورا ندیده است.

ادامه دارد ...

انتهای پیام/083451

خواندن 712 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در مدیریت شهری
خواندن کد خبر: 21041

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی