امروز: جمعه 22 فروردين 1399 برابر با 10 آوریل 2020

روزهای پرحواشی گیلان/ چه کسی استاندار گیلان خواهد بود؟!

گمانه زنی‌ها به اوج خود رسیده و از میان اسامی مطرح شده، استاندار شدن برخی‌ها کاملا رنگ باخته و نام چند گزینه بیشتر به گوش می‌رسد، افرادی که هر یک دارای مسئولیت‌های متعدد کشوری بوده و حال در انتظار تصمیم دولت برای حضور در گیلان و خدمت به استانی هستند

به گزارش رشت پرس؛ بیش از سه هفته از استعفای استاندار گیلان با پذیرش ریاست سازمان تامین اجتماعی کشور می‌گذرد، استعفایی که شاید برای گیلانیان با توجه به جوان‌گرایی سالاری و اندک زمان باقی مانده تا پایان دولت تدبیر و امید، کمی تعجب برانگیز و تأسف‌آور بود و ذهن همگان را به خود مشغول کرد: استاندار بعدی گیلان چه کسی خواهد بود؟

با استعفای سالاری، ماراتن انتخاب استاندار گیلان بین گزینه‌های بومی و غیربومی آغاز شد، در این بزنگاه سیاسی، احزاب گیلان به جای وحدت‌رویه و اتخاذ موضعی یکسان برای انتخاب گزینه اصلح، به مقابله باهم روی آورده و هر یک به فکر پیروزی در این پروسه طولانی و پیچیده، فارغ از مصلحت استان هستند.
گمانه زنی‌ها به اوج خود رسیده و از میان اسامی مطرح شده، استاندار شدن برخی‌ها کاملا رنگ باخته و نام چند گزینه بیشتر به گوش می‌رسد، افرادی که هر یک دارای مسئولیت‌های متعدد کشوری بوده و حال در انتظار تصمیم دولت برای حضور در گیلان و خدمت به استانی هستند که سال‌هاست فقر و بیکاری را پشت چهره و طبیعت زیبایش پنهان کرده است.
در این روزهای پرحواشی، با توجه به اندک زمان باقی مانده تا پایان دولت تدبیر و امید و طولانی شدن پروسه معرفی استاندار، انتخاب گزینه‌ای غیربومی که باید 2 سال باقیمانده را صرف شناخت استان و نقاط ضعف و قوتش کند چه دستاوردی از دولت برای استان گیلان خواهد داشت؟
دولت در حساس‌ترین تصمیم خود، باید فردی را انتخاب کند که علاوه بر توانایی‌های مدیریتی و کاربلد بودن، تاثیر بسزایی در تامین نیازها و رفع چالش‌های استان داشته باشد نه اینکه روزها و شاید ماه‌ها زمان نیاز داشته باشد تا حداقل خیابان‌های استان را بشناسد.
حال باید دید با رویکرد فعلی دولت در انتخاب استانداران غیربومی و مطرح شدن نام‌های مختلف که هرکدام برای خود موافقان و مخالفانی در بین نمایندگان استانی دارند، در نهایت پای گزینه های غیرگیلانی به خیابان معلم باز می‌شود یا گزینه‌های بومی ؟!

انتهای پیام/083458

خواندن 643 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در مدیریت شهری
خواندن کد خبر: 21379

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی