امروز: چهارشنبه 05 آذر 1399 برابر با 25 نوامبر 2020

انحصار ١٠٠ درصدى به نفع طيف اكثريت شوراى شهر رشت؟!/گام بعدی رمضانپور برای ریاست شورای شهرستان!

اختصاصی/شنیده ها حاکی از این است که طى جلسه صبح پنجشنبه طیف 6 نفر حاکم بر شورا كه بدون حضور رمضانپور صورت پذيرفت، با تقسیم مسئولیت ها بین خود سعی دارند ترکیب کمیسیون های شورا را بين خود تقسيم كنند .

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، پس از انتخابات دير هنگام و همراه با حاشیه هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت در روزهای اخیر بلا فاصله احمد رمضانپور نرگسى، عضو باسابقه شورا كه در دقايق واپسين و با كم لطفى همراهان هميشگى خود از كرسى رياست دور مانده بود، طى نطق كوتاهى به حاجى پور توصيه نمود كه دست از رفتار طيفى و جناحى بردارد. از طرفى مردم كه از شوراى پنجم چيزى جز درگيرى ها و جناح بندى هاى بى حاصل نديده اند، با ديدن انتخاب رييس شورا با ١١ راى اميدوار شدند كه شورا توانسته است از اين درگيرى ها به نفع شهر دست بردارد.
اما ظاهرا اين اميد واهى بود و شنیده ها حاکی است طى جلسه صبح پنجشنبه طیف 6 نفر حاکم بر شورا كه بدون حضور رمضانپور صورت پذيرفت، با تقسیم مسئولیت ها بین خود سعی دارند ترکیب کمیسیون های شورا را بين خود تقسيم كنند .
بر همین اساس شنيده می شود ترکیب کمیسیون ها به شرح ذیل باشد:
ریاست کمیسیون برنامه و بودجه : حجت جذب
کمیسیون حمل و نقل و ترافیک : فرهام زاهد
کمیسیون عمران و توسعه شهری: حامد عبدالهی
کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری: محمد حسن علیپور
کمیسیون فرهنگی و اجتماعی: احمد رمضانپور و در صورت عدم پذیرش وی محمد حسن عاقل منش
ترکیب کمیسیون ماده 100 : اسماعیل حاجی پور – حامد عبدالهی – فرهام زاهد – محمد حسن علیپور و یک فرد از گروه اقلیت ها ( به دلیل عدم پذیرش حجت جذب و احمد رمضانپور)
حال باید دید این ترکیب با توجه به عملكرد ناموفق برخى از اين افراد در دو سال گذشته تا ساعات پایانی انتخاب اعضای کمیسیون بر قوت خود باقی خواهد ماند و یا با ورود عقلا به سمت منافع شهر تغيير خواهد كرد.
ضمنا شنیده ها حاکیست حجت جذب که از مدت ها قبل از حضور در شورای شهرستان خودداری نموده بود و اخیر با نامه رسمی رئیس شورای شهرستان مواجه شده بود تصمیم بر استعفا از شورای شهرستان داشته و احمد رمضانپور جایگزین وی در شورای شهرستان خواهد شد. حال بايد ديد رمضانپور پس از عدم موفقیت در ریاست شورای شهر رشت، به سمت ریاست شورای شهرستان خواهد رفت.
از طرف ديگر و با وجود زمزمه هايى مبنى بر امكان تاثیر پذیری شهردار رشت از نتایج این انتخابات در راستاى صدور موجی از احکام در بدنه شهرداری رشت، بايد ديد اين انحصار طلبى در طيف اكثريت تبديل به فشارهاى طاقت فرسا به شهردار رشت براى عزل و نصب نورچشمى هاى آنان خود را نشان خواهد داد و آيا شهردار زير بار اين فشارها خواهد رفت؟
قطعا این موضوع را كه به معنى عبور از منافع و آرامش شهر به نفع يك جناح خواهد بود، در آینده بيشتر بررسی خواهیم کرد.

خواندن 699 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در مدیریت شهری
خواندن کد خبر: 21679

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی