امروز: سه شنبه 11 آذر 1399 برابر با 01 دسامبر 2020

شهرداری برای فضای سبز پیاده راه فرهنگی شهدای ذهاب فکری بکند/ شهرداری رشت ‌کارهای گذرا انجام می‌دهد

  • دوشنبه, 25 شهریور 1398
  • نوشته شده توسط 
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

شنبه ۲۳ شهریور جلسه کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت با حضور رئیس، اعضا و مشاورین کمیسیون برگزار شد.

‎رئیس کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت با تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان گفت: امیدوارم روزی فرا برسد که عمق واقعه و دلیل واقعی قیام امام حسین بیشتر از ظواهر آن مورد توجه قرار بگیرد. وی با خوش آمدگویی به حاضرین در جلسه و با قدردانی از تلاش‌های فاطمه شیرزاد رئیس این کمیسیون در سالهای گذشته، اظهار داشت:
باید از نیروهای متخصص و علمی در کمیسیون بهره برد و ارتباط بین کمیسیون و دانشگاه و اعضای هیات علمی باید برقرار شود.
صرف اینکه گفته شود به خاطر وضعیت بحرانی اقتصادی که در آن قرار داریم هیچ کار جدیدی نمی توان انجام داد،اشتباه محض است.
ذاکری گفت: اگر توان و ظرفیت سازمان های مردم نهاد که بدون هیچ خواسته مالی در این راستا آماده کمک هستند به کار گرفته شود، قطعا می توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.
به طور مثال در زمینه تفکیک زباله و ساماندهی سگ های بدون صاحب مطمئنم که با لطف و همیاری این عزیزان شاهد نتایج خوبی خواهیم بود.
وی افزود باید کمسیون کارگروه های مجزایی با محور محیط زیست،خدمات شهری و بهداشت تشکیل دهد تا بتوانیم با تجمیع طرح ها وپیشنهادات خروجی اجرایی و منتج به بازدهی عینی داشته باشیم.
‎فاطمه شیرزاد نیز در این نشست با اشاره به اینکه هدف ما ارتقا سلامت شهروندان رشتی است، بیان داشت: امید داریم که بتوانیم در این زمینه اقدامات مؤثری را از خود به یادگار بگذاریم.
‎عضو کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه در زمینه تکمیل درمانگاه امام علی (ع) باید برنامه‌ریزی داشته باشیم، افزود: باید در زمینه جانمایی زباله ‌سوز مجوزهای لازم گرفته شود.
‎وی با بیان اینکه در زمینه دستگاه زباله‌سوز اگر تکمیل منابع مالی انجام نشود، هیچ اقدامی صورت نمی‌گیرد، اذعان داشت: در زمینه شیرابه‌های زباله‌سوز و وضعیت سگ‌های ولگرد بیمار در سطح شهر رشت است که باید بررسی شود.
‎محمد حسن عاقل منش نیز در این نشست با بیان اینکه تخصیص اعتبارات به شکل منظم انجام نمی‌شود، گفت: این اتفاق ضربه مهلکی به شورا و شهرداری می‌زند.
‎عضو کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه اگر برای پروژه‌ها اعتبار و سرمایه‌گذار مناسبی نداشته باشیم دچار مشکل می‌شویم، بیان داشت: باید قبل از تصویب پروژه‌ها در زمینه تخصیص بودجه هم‌اندیشی اساسی شود.
‎وی با بیان اینکه فضای سبز پیاده راه فرهنگی شهدای ذهاب بی‌روح است، افزود: باید شهرداری برای فضای سبز پیاده راه فرهنگی شهدای ذهاب فکری بکند.
‎رضا رسولی نیز در این نشست با بیان اینکه باید برای پروژه‌ها برنامه راهبردی داشته باشیم، اظهار کرد: باید واحدهای اثرگذار در جامعه مشخص شود.
‎عضو کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه وضعیت شهر رشت وضعیت خوبی نیست، افزود: شهرداری رشت ‌کارهای گذرا انجام می‌دهد.
‎وی با بیان اینکه باید شهرداری به سازمان‌ها خط ‌مشی کلی بدهد، افزود: باید به جوانان میدان داده شود و از انسان‌های باتجربه نیز استفاده شود و عملکرد ارگان‌ها را نیز بررسی کرد.
‎محمد حسن علیپور نیز در این نشست با بیان اینکه باید وضعیت زباله‌های سراوان بررسی شود، اظهار کرد: باید پروژه‌ها اولویت‌بندی شود و سپس برای اجرایی شدن پروژه‌ها قدم برداشت.
‎عضو کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه باید مطالبات پیمانکاران پرداخت شود، ادامه داد: باید انجام کارهای ثانویه را متوقف کنیم و به تکمیل پروژه‌های مهم بپردازیم و اقدامات پیمانکاران نیز بررسی شود.
‎وی با بیان اینکه باید در زمینه پروژه‌ها و پیمانکاران ابتدا شفاف‌سازی شود، گفت: باید بعد از هر جلسه از پروژه‌ها بازدید میدانی داشته باشیم تا نتیجه جلسات ما مشخص شود.
‎در ادامه حاضرین در مورد وضعیت ساماندهی زباله‌ها و مشکلات خدمات شهری راهکارهای را ارائه دادند که عبارت است از:
‎- ساماندهی گاری‌های جمع کننده زباله سطح شهر رشت
‎- ساماندهی دکه‌ها غیرقانونی و بدون مجوز مرکز شهر رشت
‎- تهیه لیست مشکلات بهداشت، سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری
‎- بررسی آخرین اقدامات آبفای گیلان برای پروژه‌های ملی سطح شهر رشت
‎در ادامه جلسه ذاکری با اشاره به اینکه باید وضعیت زباله‌های خیابان‌های شهر بررسی شود، اذعان داشت: باید وضعیت تفکیک زباله‌ها را مشخص کنیم و البته هم ‌اکنون این کار در حال انجام است اما باید با جدیت بیشتری انجام شود.
‎وی با بیان اینکه ما باید وضعیت گاری‌هایی که زباله‌ها را جمع می‌کنند، ساماندهی کنیم تصریح کرد: با ساماندهی این افراد کمک بیشتری به موضوع تفکیک زباله‌ها می‌شود.
‎شیرزاد با اشاره به اینکه باید لیست مشکلات بهداشت، سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری تهیه شود، گفت: اقدامات شهرداری باید تا این لحظه بررسی شود و جمع‌بندی صورت بگیرد.
‎وی با بیان اینکه در زمینه تبصره سه، آخرین اقداماتی که آبفای گیلان برای پروژه ملی انجام داده است به کمیسیون ارائه بدهد، افزود: باید با اهتمام و جدیت بیشتری به مسئله محیط‌ زیست گیلان پرداخته شود.
‎عاقل منش با اشاره به اینکه در زمینه مشاغل شهری باید ساماندهی شود بیان کرد: باید وضعیت دکه‌هایی که به‌ صورت غیرقانونی فعالیت می‌کند، سازمان‌دهی شوند و مکان مناسبی را با همان کاربری مشخص در اختیار این دکه‌داران محترم قرار داده شود.
‎رسولی با اشاره به اینکه باید سازمان‌دهی گاری‌های جمع کننده زباله در محلات در اولویت باشد، افزود: این افراد هم از این طریق کسب درآمد می‌کنند و باید برای ساماندهی این افراد بدون اینکه به کسب درآمدشان خللی وارد شود، برنامه‌ریزی کرد.
انتهای پیام/083451

 

خواندن 1674 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در مدیریت شهری
خواندن کد خبر: 22014

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی