امروز: یکشنبه 19 مرداد 1399 برابر با 09 آگوست 2020

جولان زباله ها در رشت/ اینجا خبری از مدیریت پسماند نیست

  • دوشنبه, 08 مهر 1398
  • نوشته شده توسط 
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

اختصاصی/نزدیک به چند ماه است که ناصر حاج محمدی بر کرسی شهرداری رشت تکیه زده اما اوضاع در شهر کماکان بر همان پاشنه می‌چرخد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، این روزها در کنار سایر معضلات ریز و درشتی که گریبانگیر شهر رشت شده، بحث زباله، جمع‌آوری به موقع و انباشت آن، زخمی دیگر است که بر پیکره این شهر رخ‌نمایی می‌کند.

شهر رشت در بسیاری از فاکتورهای زیست محیطی دارای وضعیت نامطلوب و خطرناکی است که در این بین پسماند و مدیریت آن وضعیتی به مراتب بدتر از سایر مسائل دارد.

بسیاری از مدیران شهری گمان می‌کنند که تنها با ارسال چند پیامک و بیرون گذاشتن کیسه زباله ها در ساعت 9 شب توسط شهروندان داستان زباله ها به پایان می رسد غافل از آنکه در گوشه گوشه ی این شهر بوی تعفن زباله ها و انبوه مگس ها نفس شهروندان را به شماره انداخته است.

زباله هایی که بر اثر گرمای هوا با انتشار گاز و بوی نامطبوع مخاطرات زیست محیطی را برای شهروندان به ارمغان می آورد.

در گوشه کنار شهر رشت در اواسط روز در کنار درب منزل، مغازه ها و حتی سر درب نانوایی ها زباله ها به صورت فله ای مستقیماً در سطل ها ریخته می شوند و همین موجب می شود که با عدم جمع آوری به موقع زباله ها توسط پاکبانان شهرداری زباله ها پخش و آلودگی زیست محیطی را به شهروندان اهدا کند.

در این راستا یکی از اهالی منطقه مسکونی خیابان حمیدیان ضمن اعلام نارضایتی از وضع موجود به خبرنگار رشت پرس گفت: متاسفانه انباشت زباله‌ها و عدم جمع آوری آن توسط شهرداری موجب به خطر افتادن سلامت ساکنین و اعتراض مردم شده است .

وی گفت: شیرابه، بوی نامطبوع و تجمع حشرات و حیوانات از معضلات جمع آوری غیراصولی و غیربهداشتی زباله است که این منطقه و مناطق مسکونی اطراف با آن مواجه اند.

بشری خاطرنشان کرد: جایگاه نامناسب انباشت زباله وهمجواری آن با نانوایی ومیوه فروشی به معضلی جدی برای مردم تبدیل شده است و حال آنکه بی تدبیری مسئولین در این خصوص جای بسی تعجب دارد.

 

w6r6_img_3275.jpg

115q_img_3841.jpg

bbsu_img_3279.jpg

bxp7_img_3843.jpg

4g63_img_3845.jpg

5vgy_img_3846.jpg

fe27_img_3847.jpg

1xqi_img_3852.jpg

bhpy_img_3853.jpg

qi0m_img_3854.jpg

grdz_img_3855.jpg

1d09_img_3856.jpg

خواندن 2059 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در مدیریت شهری
خواندن کد خبر: 22141

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی