امروز: یکشنبه 17 آذر 1398 برابر با 08 دسامبر 2019

احکام صادره شهردار رشت غیر قانونی است/انتصابات شهرداری تماماً سلیقه ای بوده است

  • پنج شنبه, 27 اسفند 1394
  • نوشته شده توسط 
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، صبح امروز رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی کلانشهر رشت در مصاحبه ای اختصاصی با رشت پرس ابعاد جدیدی را از اتفاقات روزهای اخیر شهرداری موسوم به روز انتصاب پرده برداری کرد.

مظفر نیکومنش نودهی با اشاره به اینکه انتظار چنین رفتار سازمانی را آنهم در روزهای پایانی سال 94 از شهردار انتظار نداشتم بیان داشت: نمی دانم بر پایه چه مبنایی و چه فکر و تدبیری مدیریتی در چند روز باقیمانده از سال 94 این تغییرات گسترده توسط شهردار صورت پذیرفته است چرا که این اعمال موجب بروز بحران فکری و مدیریتی در شهر شده است.

وی افزود: امنیت شغلی پرسنل شهرداری رشت به نقطه بحرانی رسیده است و شخص شهردار باید پاسخگوی ایجاد بحران باشد. نیکومنش نودهی عملکرد شهردار را بحران زا خواند و ادامه داد: با توجه به اینکه بالغ بر 3000 نیروی انسانی در شهرداری مشغول فعالیت هستند در این روزهای پایانی نه تنها شهرداری آرامشی را برای این قشر درنظر نگرفت بلکه با عملکرد بحران زای خود بازتاب بسیار نگران کننده ای را ایجاد کرد چرا که نیازی به چنینن تغییرات وسیعی د ر این ایام نبوده و بنده به عنوان عضوی از شورای شهر هیچگونه اطلاعی از روند این تغییرات نداشته ام.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت در پاسخ به سوال خبرنگار رشت پرس مبنی بر اینکه شاخص های این انتصابات را چگونه ارزیابی می کنید پاسخ داد : انتخاب افراد باید بر اساس تخصص ، تجربه و شایسته سالاری باشد نه به صورت سلیقه ای . ولی متاسفانه شاهد این هستیم که انتصابات شهرداری رشت در روزهای اخیر تماما سلیقه ای بوده و به عنوان مثال در شرایطی که شهرداری و سازمانهای متبوع آن از بحران اقتصادی رنج می برند ، تغییر مدیر مالی چه توجیه فنی داشته است و اینکه جایگزینی فردی که هیچگونه تجربه و تخصصی را در امور مالی نداشته چه کمکی می تواند به شرایط موجود کند.

مظفر نیکومنش نودهی با اشاره به اینکه بسیاری از احکام صادره از طرف شهردار غیر قانونی است بیان داشت: به موجب تبصره 4 ماده 34 قانون شهرداری ها پست مدیر مالی شهرداری تنها به پرسنل رسمی و ثابت شهرداری و پس از تصویب شورای اسلامی وجهه قانونی خواهد داشت ، حال چگونه است که فردی که توانایی مدیریت در یک سازمان شهرداری را نداشته و هیچگونه سابقه اجرایی در حوزه مدیریت مالی ندارد و به عنوان نیروی قراردادی شهرداری محسوب می گردد می تواند حکم مدیر مالی دریافت کند و یا اینکه چگونه معاونین شهرداری از جانشینان خود ابراز بی اطلاعی می کنند ، لذا این احکام وجهه قانونی ندارد.

وی افزود : دلیل بخش عمده ای از این اتفاقات را می توان در مشکلات درون شورایی و رفتار برخی از اعضا و همکاران دانست، که این اندک افراد که تنها میدان دید کوچک خود و اطرافیان خود را می بینند نیروهای تحمیلی به شهردار رشت معرفی می نمایند ولی سوال اینجاست چرا شهردار رشت به نیروهای تحمیلی این افراد پاسخ مثبت داد که مطمئنا با ادامه چنین روندی جهت شفاف سازی اذهان عمومی اسامی این افراد را منتشر خواهم کرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت افزود : بنده به همراه سایر اعضاء شورای اسلامی شهر رشت به دنبال اجرای قانون هستیم و از بعد نظارتی به وظایف خود عمل خواهیم کرد تا بتوانیم پاسخگوی مردم باشیم لذا در همین جا اعلام می کنم موضوع استیضاح شهردار هنوز مطرح و به قوت خود باقی است که با توجه به اتفاقات اخیر روزهای انتصاب در شهرداری مطمئنا برتعداد امضاها برای استیضاح شهردار اضافه خواهد شد.

نیکومنش نودهی در پایان ضمن دعوت از شهردار به ایجاد فضای همدلی و ایجاد روحیه نشاط در مجموعه تحت الامر خود اذعان داشت: شورا در حاشیه مانده و شهردار رشت در حال تکروی است و ایشان هیچ اعتقادی به شورا ندارد لذا از ایشان انتظار می رود بدور از حاشیه سازی و اعمال بحران زا در این روزهای پایان سال به امور پرسنل شهرداری رسیدگی و زمینه همدلی و آرامش را فراهم نماید .

انتهای پیام/083458

 

خواندن 1312 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در مدیریت شهری
خواندن کد خبر: 8490

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی