امروز: چهارشنبه 30 مهر 1399 برابر با 21 اکتبر 2020

آیا آمار بیکاری به عنوان سلاحی برای کتمان حقایق جامعه در دستور کار استاندار گیلان قرار دارد؟!

  • چهارشنبه, 06 مرداد 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، محمد علی نجفی استاندار گیلان عصر امروز در جمع مداحان استان اظهاراتی را بیان داشت که شاید پرداخت مکرر به موضوع اشتغال و ارائه آمار و ارقام بیکاری در این نشست و نشست های مشابه مرتبط و غیر مرتبط به عنوان یکی از روشهای معمول مدیران عالی استان تبدیل شده است.

اختصاصی/محمد علی نجفی استاندار گیلان عصر امروز در جمع مداحان استان اظهاراتی را بیان داشت که شاید پرداخت مکرر به موضوع اشتغال و ارائه آمار و ارقام بیکاری در این نشست و نشست های مشابه مرتبط و غیر مرتبط به عنوان یکی از روشهای معمول مدیران عالی استان تبدیل شده است.

این درحالی است که هر روز از گوشه و کنار این استان پیر اخبار ناامید کننده ای از وضعیت اشتغال و تعطیلی واحد های تولیدی آنهم از نگاه کارشناسان و فعالان اقتصادی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی  به گوش می رسد.

جالب اینکه شکاف اظهارات بیان شده در یک استان به حدی است که در یک روز دو چهره متفاوت از وضعیت اقتصادی و بیکاری استان ترسیم می گردد و مردم و جوانان با آشفتگی ذهنی به عنوان دیده بانان عملکرد مدیران همواره در رصد این اظهارات هستند .

به نظر می رسد مقوله آمار بیکاری به عنوان سلاحی برای کتمان حقایق جامعه در دستور کاری قرار گرفته است و الا بیان حقایقی از قبیل رکود کمرشکن ،دستاوردهای برجام ، دوران پسابرجام ، فیش های حقوقی نجومی مدیران و ... شاید بهتر می تواند موضوع جلسات هم اندیشی باشد که مردم بی صبرانه انتظار آنرا می کشند.

اینکه جنابعالی به عنوان استاندار می بایست از سیاست های دولت و وزرا تبعیت کنید بر کسی پوشیده نیست ولی بهتر است کمی از واقعیت ها ، دردها ، مشکلات و معضلات استان خود در مقوله های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، بهداشتی ، ورزشی ،کشاورزی و ... در جلسات مرتبط و غیر مرتبط اظهار نظر کنید . مطمئن باشید آنوقت مردم به عنوان ولی نعمتان مدال لیاقت و شجاعت را بر گردنتان خواهند نشاند .

به نظر می رسد جنابعالی آمار لحظه به لحظه در مقوله بیکاری را از مرکز آمار کشور دریافت می کنید و چشم خود را به واقعیت های جامعه بسته اید و ناله های جوانان این استان را در شهرستانها، صدای کشاورزان را در مزارع ، صدای ناله تولیدکنندگان را در بانکها و ... نمی شنوید که دائما سعی در خوراندن نسخه آمار به مردم هستید.

سوال پایانی اینکه آیا تاکنون نظرسنجی برپایه واقعیت از وضعیت اشتغال و بیکاری داشته اید و یا تنها از مجرای مرکز آمار که روزی خود منتقد عملکرد آن بودید کسب نتیجه می کنید؟

به هر حال انتظار می رود میدان کسب آمار و اطلاعات را از فضای غیر واقعی به فضای واقعی نزدیک کنید تا همگان با چهره خسته و خمیده استان گیلان آشنا شوند.

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در دیده بان رشت پرس
خواندن کد خبر: 10472

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی