امروز: چهارشنبه 30 مهر 1399 برابر با 21 اکتبر 2020

دکتر متقی طلب: خودکفایی اجتماعی در قلم توانمند خبرنگاران تجلی خواهد یافت

  • یکشنبه, 17 مرداد 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، همزمان با روز خبرنگار که یادآور رشادت های شهدای خبرنگار علی الخصوص شهید صارمی است مدیر مسئول پایگاه خبری رشت پرس در یاداشتی این روز را به تمامی اصحاب رسانه و زحمتکشان بی بدیل عرصه اطلاع رسانی تبریک گفت.

بنا براین گزارش حسین متقی طلب مدیر مسئول پایگاه خبری اخبار رشت پرس در یاداشتی خطاب به اصحاب رسانه نوشت:

بسمه تعالی

امروز را باید آموخت و فردا را باید ساخت. همکاران و خانواده بزرگ رسانه میهن عزیز ایران اسلامی ؛ به راستی که مزین شدن روزخبرنگار بنام شهید صارمی هرچند تنها یک روز است ولی به واقع یادآور لحظات سخت و طاقت فرسا و رسالت مقدس حرفه خبرنگاری را می رساند که شاید سنگینی قلم مجال پرداختن به آن را در این برهه زمانی دشوار می کند.

شاید امروز بیشتر از هر دورانی اهمیت موضوع خبرنگاری بر همگان واضح و روشن است و در دنیایی که در تسخیر شبکه های اجتماعی غرب قرار گرفته است همگان به خوبی می دانند که اهمیت پرداختن به خبرنگار می تواند مصونیت اجتماعی را رقم بزند ، چرا که خبرنگاری امروز صرف نوشتن و یا خواندن نیست بلکه پیش زمینه هایی دارد و آن داشتن فهم سیاسی، اجتماعی، فرهنگی ، ورزشی و ... است لذا هرچقدر جامعه ای در این زمینه ها به خودکفایی برسد یقینا می تواند در مسیر رشد و تعالی قرار گیرد و بجای اینکه از خوراک آماده و متعفن غرب بر سفره های مردم عزیز ایران قرار گیرد از تولید محتوایی خبرنگاران این مرز و بوم و فرماندهان و سربازان جبهه خبری و فرهنگی بهره مند خواهند شد و لذا خودکفایی اجتماعی چیزی جز در قلم توانمند شما نخواهد بود.

نامگذاری چنین روزی بنام خبرنگاران به ما می آموزد که خبرنگاری صرفا پرداختن به موضوعات روزمره نیست بلکه نیازمند بینش عمیق اعتقادی به مملکت و ثبت تاریخ نوشتاری برای آیندگان و دفاع از ارزشها و انقلاب اسلامی است تا جایی که تا آخرین لحظه نفس هم قلم از دست خبرنگاران نخواهد افتاد و خبرنگاران بر سلاح خود که همان قلم است تکیه خواهند داد و آخرین اخبار را با خون خود خواهند نوشت.

حال که وظیفه ای بر دوش همگان ما نهادینه شده است باید با استقلال فکری و شناخت کافی در عرصه خبر قلم بزنیم و باور داشته باشیم که انتشار هر خبری در جامعه به مثابه بذری است که ما میکاریم و مخاطبان و آیندگان محصول آن را خواهند چید، پس با کاشتن بذر انقلاب و با شعار استکبار ستیزی و مقابله با نامحرمان قلم را محکم در دسته گرفته و انشا ا... روزگاران بر شما مبارک.

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دیده بان رشت پرس
خواندن کد خبر: 10611

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی