امروز: شنبه 10 آبان 1399 برابر با 31 اکتبر 2020

هر روز دفاع مقدس یک استراتژی دفاعی و یک درس انقلابی برای مردم جهان است

  • پنج شنبه, 01 مهر 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، حسین متقی طلب مدیر مسئول پایگاه خبری اخبار رشت پرس و از فعالین سیاسی و اجتماعی استان گیلان در آستانه گرامیداشت هفته دفاع مقدس یادداشتی را منتشر کرد که در ادامه به آن می پردازیم.

در این یاداشت آمده است

بسمه تعالی

پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بهمن ماه 1357 شرایط جدیدی را برای حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرد . از آثار و برکات این انقلاب می توان به رهایی یک ملت از وابستگی تمام و کمال به آمریکا و هم پیمانان آنان در استکبار جهانی نام برد .

اما امروز وظیفه و رسالت جوانان در زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت ، دفاع از تمامیت ارضی و پیروی از راه شهدا و امام شهدا و سیره رهبر معظم انقلاب کاری بس مهم و از واجبات محسوب میگردد.

بسیاری از جوانان امروز هیچگونه تصویری از وقایع متجاوزانه روزهای جنگ تحمیلی و رشادتهای دلاور مردان و زنان ایران اسلامی در 8 سال دفاع مقدس لمس نکرده اند لذا باید در جهت تبیین آن بیشتر از پیش کوشید .

کمتر جوانی را می توان پیدا کرد که با صحنه های دفاع مقدس روبرو شود و بی تفاوت از آن بگذرد و انقلاب درونی در جوان تجلی نیابد لذا باید در انتقال مفاهیم انقلاب و دفاع مقدس با حساسیت هر چه تمام تر گام برداشت.

امروز ملت شریف ایران اسلامی به اقتدار ملی و رهبری مقام معظم رهبری در دنیا افتخار می کنند و به همین واسطه شاهد تعظیم و سر فرود آوردن دنیای غرب و استکبار جهانی در برابر ملت ایران اسلامی هستیم .

امروز دفاع مقدس که هر روز آن یک استراتژی دفاعی و یک درس انقلابی برای مردم جهان به شمار می رود به رهبری عظیم و شان انقلاب اسلامی ادامه دارد و مردم انقلابی ایران اسلامی نشان داده اند که در دفاع از مظلوم و سرکشی زیاده خواهان استکبار جهانی مرزها را پشت سر گذاشته و به انتقال پیام انقلاب و ندای رهبری لبیک خواهند گفت.

اعتقاد دارم 8 سال دفاع مقدس زوایای پنهان بسیاری برای تشریح دارد که امروز جوانان ایران اسلامی ، خود در پی مطالبه گری آن هستند که در این مرحله بصیرت افزایی در حوزه دفاع مقدس باید صورت گیرد.

به راستی محصول دفاع مقدس تنها خون و آتش است؟! قطعا درس دفاع مقدس فراتر از یک جمله می باشد . ما در دفاع مقدس درس ایثار ، درس آزادگی ، درس استقلال، درس دوستی و مودت، درس مقاومت و پایداری، درس از خودگذشتی، درس عاشقی ، درس ولایت و امامت ، درس شهادت، درس عبرت و درس عزت را خواهیم آموخت .

بر همین اساس ، هفته دفاع مقدس برای جوانان و آیندگان به عنوان میراث تاریخی و فرهنگ ناب اسلامی محسوب میگردد که وظیفه داریم برای سالها و قرن ها از آن حراست کنیم تا دست نامحرمان در تحریف این میراث انقلابی کوتاه شود .

من ا... التوفیق / حسین متقی طلب/ یکم مهرماه یکهزار و سیصد و نود و پنج

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دیده بان رشت پرس
خواندن کد خبر: 11347

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی