امروز: پنج شنبه 01 آبان 1399 برابر با 22 اکتبر 2020

آغاز اجرای طرح آمارگیری از گردشگران ملّی گیلان

  • سه شنبه, 20 تیر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

وحید طیفوری از اجرای طرح آمارگیری گردشگران ملّی همزمان با سایر استانهای کشور از  20 تیر لغایت 10 مرداد ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس معاون آمار و اطلاعات سازمان در دوره آموزشی عوامل اجرایی این طرح که از تاریخ 17 لغایت 19 تیرماه برگزار شد گفت: اهمیت صنعت گردشگری در شكوفايی اقتصادی ايجاب می‌نمايد تا نظام آماری منسجم و پويايی در اين بخش استقرار یابد. لذا تولید و انتشار آمار و اطلاعات مورد نیاز،  برنامه‌ريزان را در تدوین برنامه‌های به صنعت گردشگری یاری می‌دهد.

وی افزود: بدون شك استان گیلان با داشتن مجموعه غنی ازجاذبه‌های طبیعی و تاریخی يكی از مقصدهای مهم گردشگرپذير کشور است كه در صورت برنامه‌ريزی مناسب، به يكی از منابع اصلی تولید درآمد در استان تبديل خواهد شد.

طیفوری خاطرنشان کرد: برآوردهای این طرح در سطح کل کشور بوده و اطلاعاتی نظیر برآورد، تعداد سفرهای داخلی و خارجی، هدف، نوع و هزینه‌های سفر، مقصد سفر برحسب استان بین شهر مقصد اصلی دارای بیشترین سفر و... می‌باشد.

وی ضمن تأکید بر رعایت اخلاق‌مداری و اصول فنی اجرای طرح، از آمارگیران خواست در  تهیه و جمع‌آوری میدانی اطلاعات تفصیلی درباره فعالیت‌های گردشگری و ويژگی‌های اجتماعی اعضای خانوارها كشور، دقت لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دیده بان رشت پرس
خواندن کد خبر: 14493

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی