امروز: چهارشنبه 08 بهمن 1399 برابر با 27 ژانویه 2021

پشت پرده انتخابات هیئت رییسه شورای شهر رشت/ توصیه رمضان پور به حاجی پور پس از انتخابات هیئت رئیسه!

  • پنج شنبه, 24 مرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

اين اختلافات و تضادهای پنهان كه از شب قبل از انتخابات شروع شد،در صبح روز انتخابات به اوج خود رسیده و رمضانپور که پشت خود را خالی دید به صورت قهرآمیز جلسه دوستانه(!) را ترک و تهدید به استعفا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، انتخابات هیئت رییسه شورای شهر رشت درحالی برگزار شد که همگان متصور بودند با فضای دوقطبی ایجاد شده و ارجحیت طیف 6 نفره شورا که 2 بار با ميدان دارى حاج احمد رمضانپور نرگسى و انتخاب شهردار از میان خود با پاسخ منفی وزارت کشور مواجه شدند، این‌بار رمضانپور که فرماندهی طیف را برعهده دارد بر کرسی ریاست بنشانند، اما ورق برگشت و حاجی پور با رای قاطع 11 عضو(!)به عنوان رییس شورا انتخاب شد.
رمضانپور که تا دقیقه 90 خود را پیروز میدان می دانست به یکباره با کارشکنی دوستان پارلمان نشینش مواجه شده و تفرقه ایجاد شده وی را وادار به عقب نشینی کرد و این درحالی بود که با توجه به برگزاری نشست‌های متعدد این 6 نفر در داخل و خارج از محل شورا زمینه جهت حضور فرمانده در ریاست شورا ایجاد شده و حتی حداقل راى ٤ نفر از طيف ٥ نفره مقابل را هم داشت و تا شب قبل از انتخابات نیز همه اعضای طیفش مدعی به همراهی با وی جهت ریاست بودند.
اما وقایع پشت پرده، حکایت از کوک ساز مخالفت توسط حجت جذب با همراهی (بخوانيد هدايت!) حامد عبداللهی دارد. افرادی که رمضانپور جهت شهردارشدنشان و ابقاء گروهش بارها از اعتبار استانی و ملی‌اش هزینه کرد، اما در بزنگاه انتخابات این هزینه‌ها بی‌جواب ماند(!) و دوستانش حاضر نشدند هزینه ای جهت ریاست رمضانپور بپردازند.
اين اختلافات و تضادهای پنهان كه از شب قبل از انتخابات شروع شد،در صبح روز انتخابات به اوج خود رسیده و رمضانپور که پشت خود را خالی دید به صورت قهرآمیز جلسه دوستانه(!) را ترک و تهدید به استعفا کرد.
در نهایت اعضای شورا در دو طیف مختلف بر ریاست تک کاندیدای شورا، حاجی پور به تفاهم رسیده (اگرچه تا آخرین لحظه شرایط از کاندیداتوری و ریاست حجت جذب خبر می‌داد) و علی‌رغم میل باطنی رمضانپور، وی ریاست شورا را به دست می‌آورد. حال این سوال مطرح می شود چرا این 6 نفر که مدعی به ائتلاف هستند از رمضانپور، با سوابق درخشان ملى عبور کردند؟ آیا این امر نشان از استفاده ابزاری از وی در مواقع خاص جهت رسیدن به خواسته‌های خود نیست؟!

با ریاست حاجی‌پور، به نظر می رسد طیف 6 نفره حاکم بر شورا در ادامه راه سعی در مهندسی ترکیب کمیسیون های شورا خواهند داشت که باید دید آیا این موضوع تحقق می یابد یا خیر؟

حال باید دید حاجی پور که معروف به مرد صلح‌جو و مدعی بر رعایت اخلاقیات است به گفته رمضانپور در سخنان پایانی‌اش در انتخابات که "نباید انحصاری و جناحی رفتار کنید"، جامعه عمل می‌پوشاند يا خیر؟

از طرفى شهردار رشت كه در نهان و آشكار ادعاى استقلال در عملكرد را دارد در برخورد با زياده خواهى هاى برخى چگونه عمل خواهد كرد؟
زيرا برخى از شنیده‌ها از گوشه و كنار حکایت از این دارد كه شهردار رشت از روزهاى آغازين كار خود و با هماهنگى طيف ٦ نفره استعلام حدود ٣٠ نفر را در برنامه کاری خود داشته، منتظر انتخابات هیئت رییسه و ارجحیت طیف 6 نفره در انتخابات بوده تا احکام مورد نظر را ابلاغ و موجی از انتصابات را شاهد باشیم.

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دیده بان رشت پرس
خواندن کد خبر: 21678

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی