امروز: چهارشنبه 20 فروردين 1399 برابر با 08 آوریل 2020

تداوم کج سلیقگی‌های مدیریت شهری در رشت

  • یکشنبه, 17 شهریور 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیریت فضاهای شهری رشت این روزها دچار آشفتگی شدیدی شده و طرح ها و پروژه های زیباسازی با صرف هزینه‌های هنگفت نه تنها کاربردی نداشته بلکه اکثریت گوشه ایی رها شده و دچار کج کارکردی شده اند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، آب‌نمای موزیکال 10 میلیاردی بوستان ملت رشت یکی از همین پروژه‌هاست که بعد از افتتاح به حال خود رها شده و در حال مستهلک شدن است.
حدود 3 سال است که آبنمای موزیکال رشت با وسعت پنج هزار متر مربع تعطیل است و فاز دوم آن نیز که قرار بود قبل از عید به بهره‌برداری برسد نه تنها عملیاتی نشد بلکه آب نمایی که جزء اموال عمومی شهر محسوب شده، به دلیل استفاده نشدن تجهیزات، در ریل تخریب حرکت می‌کند.
به واقع تکمیل این پروژه نیازمند هزار کیلو وات برق است که با توجه به مشکلات اعتباری شهرداری رشت و  بدهی 750 میلیاردی آن بعید به نظر می رسد بتوان این میزان برق را تهیه و پروژه را نهایی کردو تا زمانی که برق مورد نیاز تامین نشود همچنان باید شاهد تعطیلی پروژه باشیم.

tote_whatsapp_image_2019-09-08_at_10.54.02.jpeg
اما نکته ایی که باید بدان توجه داشت این است که احداث تاسیسات برق مورد نیاز پروژه باید مطابق با اصول زیباسازی فضاهای شهری بوده و موجب نشاط روحی شهروندان و تاثیرگذاری مثبت شود.به واقع تامین این میزان برق نیازمند احداث اتاقک پست برق بوده که به جهت ایجاد فضایی زیبا و عدم آسیب به نمای پروژه مقرر شده بود از پست كامپكت استفاده شودو در صورت استفاده از اتاقك ( که منسوخ شده است) مى بايست در درون پارك و در كنار اتاقك فرمان ساخته می شد در حالیکه مشاهده می شود این اتاقک پست برق بدون توجه به سیما و منظر شهری در مقابل تالار شهر و آبنماى بوستان ملت احداث شده و چهره زشتی را به نمایش گذاشته است.
این درحالی است که یکی از وظایف اصلی شهرداری ایجاد چهره ایی زیبا و فضایی آرامش بخش برای شهر است و چنین بی‌درایتی ها منجر به بهم ریختگی فضای شهری و و درنهایت اشفتگی شهر می شود

gzok_whatsapp_image_2019-09-08_at_10.54.30.jpeg

نباید فراموش شود مدیریت ضعیف نه تنها به شهر و مدیریت شهری آسیب می زند بلکه افزایش نارضایتی شهروندان را به دنبال دارد امری که روربروز شاهد افزایش آن در سطح شهر هستیم و شهردار رشت باید به این نابسامانی‌ها که مطالبه اصلی رشتوندان است سرو سامان داده و دچار شعار زدگی نشود.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در دیده بان رشت پرس
خواندن کد خبر: 21935

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی