امروز: چهارشنبه 07 خرداد 1399 برابر با 27 می 2020

جمع آوری 95 کومه صیادی غیرمجاز توسط یگان حفاظت شیلات گیلان

  • دوشنبه, 15 تیر 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پايگاه اطللاع رساني رشت پرس، ماموران یگان حفاظت شیلات گیلان 96 کومه صیادی غیرمجاز را طی سه ماه امسال جمع اوری کردند.

فرماندهی یگان حفاظت شیلات گیلان گفت: این یگان به منظور صیانت از ذخایر آبزیان بعنوان انفال متعلق به عموم مردم در بهار امسال 18 هزار و 839 نفر ساعت گشت دریایی و ساحلی انجام داده است.
سرهنگ هادی محمدی اظهار کرد: در این گشت های دریایی و ساحلی برای جلوگیری از صید غیر مجاز با هماهنگی مراجع قضایی و پشتیبانی مرزبانی و همکاری معتمدین و ساحل نشینان استان موفق به دستگیری 89 مجرم و کشف و ضبط بالغ بر 90 هزار رشته دام استخوانی ، بالغ بر سه هزار رشته دام غضروفی ، دو دستگاه جی پی اس و اقلام دیگر به ارزش پنج میلیارد و 500 میلیون تومان شد.
وی خاطرنشان کرد: ماموران یگان حفاظت شیلات گیلان طی گشت های خود 653 عدد ماهی غضروفی نارس را نیز در تور صیادان کشف و رهاسازی کردند.
وی یاداور شد: با توجه به پایان صید شرکت های تعاونی پره و همچنین پایان تکثیر ماهی سفید در رودخانه های نواحی گیلان یگان حفاظت شیلات آمادگی خود را جهت همکاری و تعامل با نیروی انتظامی و دریابانی جهت اجرای عملیات طرح ساماندهی طرح های سالمسازی اقدام کرده است.
حدود چهار هزار صیاد گیلان در قالب 51 شرکت تعاونی صید پره در حدود 300 کیلومتر نوار ساحلی استان به شغل ماهیگیری اشتغال دارند.
گیلان با تولید بالغ بر 47 هزار تن ماهیان گرمابی و سردآبی، از استان های برتر در تولیدات شیلاتی است.ايرنا

انتهاي پيام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دیده بان رشت پرس
خواندن کد خبر: 4532

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی