امروز: چهارشنبه 07 آبان 1399 برابر با 28 اکتبر 2020

تمام مدیران استان باید از یک نماینده دستور بگیرند!

  • یکشنبه, 11 مرداد 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رشت پرس جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به وقوع برخی مسایل توسط سخنگوی گیلانی دولت در یکی از تالارهای رشت اظهار کرد: اینکه شخصیت کشوری در یک جلسه‌ای حضور یابد موجب شادی است اما اگر بخواهد دست یکی از همکاران ما را بلند کند و بگوید «این فرد از طرف من همه‌کاره استان است» این یک توهین آشکار به 12 نماینده دیگر و استاندار این استان است.

وی تعریف‌ و تمجیدهای معاون رئیس جمهور از یک نماینده در اجتماع مردم در یکی از تالارهای رشت را غیر متعارف دانست و گفت: مسایلی در این تالار مطرح و به نمایندگان دیگر گیلان اهانت شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تصریح بر اینکه پسندیده نیست شخصی به عنوان معاون رئیس جمهور چنین رفتار و برخوردهایی داشته باشد، ادامه داد: اینکه معاون رئیس جمهور بیاید و بگوید همه باید در استان از این نماینده دستور بگیرند و حرف او حرف من است، عرفی و قانونی نیست.

وی ادامه داد: هر مسئول و مدیری باید پاسخگوی وزارتخانه مربوطه خود باشد ضمن اینکه نماینده باید استقلال داشته باشد و از حقوق مردم دفاع کند.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه دفاع یک شخصیت بزرگ از یک نماینده عکس‌العمل مردم را در بر دارد، خاطرنشان کرد: کسانی که به دنبال استفاده از برخی شخصیت‌ها به نفع خود هستند به طور یقین با عکس‌العمل منفی مردم مواجه می‌شوند.

وی گفت: مجمع نمایندگان در دیدار با لاریجانی اعتراض خود را به این نوع سخن گفتن عنوان کردند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اعلام دستورهای غیرمتعارف فساد سیاسی و اقتصادی و زد و بندهای دستگاه‌ها را افزایش می‌دهد، افزود: اینگونه رفتارها فساد اقتصادی و سیاسی در استان را افزایش می‌دهد.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رفت شخصیت‌های مستقل سیاسی گیلان در مقابل رفتار مذکور معاون رئیس جمهور عکس‌العمل نشان دهند و بنده در راستای امر به معروف نسبت به اینگونه رفتارها تذکر می‌دهم.

کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه طبق مصوبه هیئت وزیران تمام دستگاه‌های اجرایی زیر نظر استاندار هستند، اضافه کرد: استاندار به عنوان نماینده عالی دولت می‌تواند دستورات خود را به دستگاه‌ها ابلاغ کند و این فرمان قانونی است.

وی افزود: اینکه معاون رئیس جمهور در حضور استاندار گیلان بگوید تمام مدیران استان باید از یک نماینده دستور بگیرند، توهین و تضعیف استاندار است هر چند عملکرد وی مورد انتقاد است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی رفتار معاون رئیس جمهور را نوعی انتقام‌گیری در صحنه سیاسی دانست و متذکر شد: این رفتار به دلیل خطاهایی در جریان فتنه و مسایل سیاسی است.

وی ادامه داد: معاون می‌گوید هر چه فلان نماینده بگوید حرف من است، بنابراین این شائبه وجود دارد که هر توهینی از طرف این نماینده بیان می‌شود همان سخنان شخصیت مذکور است.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه گیلان 13 نماینده دارد، خاطرنشان کرد: سخنان معاون به گونه‌ای مطرح شده که گویا گیلان تنها یک نماینده دارد و به بقیه نمایندگان توهین شده است.

وی یادآور شد: افرادی که بخواهند به منافع مردم آسیب برسانند با اهرم‌های قدرت از این اقدام جلوگیری می‌کنیم و اینها جزو وظایف نمایندگان است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود کسانی که در مسند قدرت هستند دست نخبگان کشور را بگیرند نه اینکه بین آنها تفرقه بیندازند.فارس

انتهاي پيام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دیده بان رشت پرس
خواندن کد خبر: 4975

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی