امروز: چهارشنبه 15 مرداد 1399 برابر با 05 آگوست 2020

۱۵ بازارچه ارزاق عمومی در رشت راه اندازی می شود

  • دوشنبه, 19 مرداد 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، شهردار رشت با تاکید بر ارتقا و توازن ارائه خدمات به شهروندان در سطح این شهر گفت: راه اندازی ۱۵ بازارچه با کمک بخش خصوصی در نواحی رشت در دستور کار شهرداری قرار دارد.

محمدعلی ثابت قدم پیش از ظهر یکشنبه در مراسم افتتاح بازارچه میوه و تره بار «مریم» که در منطقه ۳ رشت قرار دارد، اظهار کرد: سیاست شهرداری رشت تمرکززدایی و ارتقای کیفیت خدمات به شهروندان در تمامی مناطق و نواحی شهر و ایجاد توازن در ارائه خدمات است.

وی با اشاره به اولویت های شهرداری برای ایجاد بازارچه های خصوصی در سطح رشت افزود: راه اندازی ۱۵ بازارچه در ۱۵ناحیه شهر و ایجاد پارک های محلی و سرای محلات در سطح شهر برای ارتقای کیفیت خدمات به شهروندان در دستور کار شهرداری قرار دارد و امیدواریم با چنین اقداماتی توازن و عدالت برای تمامی شهروندان ساکن در رشت برقرار شود.

ثابت قدم با تاکید بر تمرکززدایی از بافت مرکزی شهر و خرید ارزاق عمومی شهروندان از بازارچه های خصوصی گفت: فراهم بودن بازارچه های عرضه میوه و تره بار در نقاط مختلف شهر سبب می شود که شهروندان با قیمت مطلوب و رعایت موازین بهداشتی، خریدهای روزانه خود را انجام دهند و همگام با آن، دست فروشان مستقر در جای جای شهر به ویژه در مرکز شهر ساماندهی شوند.

شهردار رشت به توسعه فضای گردشگری در بافت مرکزی رشت اشاره و بیان کرد: لزوم حضور و تردد در بافت مرکزی شهر باید بر اساس ظرفیت های گردشگری و فرهنگی باشد و توسعه بازارچه ها می تواند از حضور پرتردد شهروندان در مرکز شهر برای خرید مایحتاج روزانه بکاهد.

بازارچه مریم با سرمایه گذاری بالغ بر دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی بخش خصوصی در بلوار امام رضا(ع) رشت از ۱۰۰ غرفه عرضه کننده ارزاق عمومی برخوردار است.مهر

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دیده بان رشت پرس
خواندن کد خبر: 5103

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی