امروز: سه شنبه 29 بهمن 1398 برابر با 18 فوریه 2020

محورهای جشنواره "من برای شهرم هیچ کاری نمی کنم؟" تشریح شد

  • سه شنبه, 03 شهریور 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، تلاش برای اصلاح و تعالی فرهنگ شهرنشینی ، تلاش برای افزایش مشارکت شهروندان در تصمیم گیری های مدیریت شهری، شناخت و جمع آوری و استفاده از ایده ها و راهکارهای نوین حل مشکلات شهری از دیگر اهداف این جشنواره است.

فاطمه قدیمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار، افزود : تلاش برای همگرایی در خصوص نقش مردم در حل مشکلات شهری، ایجاد تعامل سازنده شهروندان و مدیریت شهری در بهبود فضای زندگی، تبدیل ایده های شهروندان در یک فرآیند مدون به پروژه های کاربردی و تقویت مسوولیت پذیری و روحیه مشارکت جویی شهروندان از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.
وی اظهار داشت : تقویت هویت شهری و افزایش تعلق خاطر به شهر، تلاش برای اصلاح و تعالی فرهنگ شهرنشینی ، تلاش برای افزایش مشارکت شهروندان در تصمیم گیری های مدیریت شهری، شناخت و جمع آوری و استفاده از ایده ها و راهکارهای نوین حل مشکلات شهری از دیگر اهداف این جشنواره است.
وی خاطر نشان کرد : منظر شهری، استفاده از حمل و نقل عمومی، پروژه های عمرانی، رفتارهای ترافیکی شهروندان، تکدی گری در سطح شهر، زباله و نخاله ساختمانی، پدیده دستفروشی و جلوه های فرهنگی و هنری شهر از محورهای این جشنواره است.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری رشت بیان داشت : علاقمندان برای شرکت در این جشنواره می توانند آثارشان را در محورهای یاد شده در قالب پوستر، کاریکاتور، عکاسی ، فیلم موبایلی، مقاله و یادداشت ، طنز و بخش ویژه کودک و نوجوان ارایه دهند.
وی یادآور شد : شرکت کنندگان می توانند آثارشان را به یکی از این روش ها از طریق سایت به آدرس www.barayerasht.ir و یا به صورت مراجعه حضوری به دبیرخانه جشنواره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری رشت واقع در عمارت شهرداری میدان شهدای ذهاب ارایه دهند.
وی در رابطه با اهدا جوایز به برگزیدگان بیان کرد : به نفر اول این جشنواره یک سکه تمام بهار آزادی به همراه لوح تقدیر و تندیس جشنواره، نفر دوم یک سکه نیم بهار آزادی به همراه لوح تقدیر و به نفر سوم نیز یک سکه ربع بهار آزادی به همراه لوح تقدیر جشنواره اهدا می شود.
وی زمان ارایه آثار را تا 15 شهریور عنوان و تصریح کرد : شرکت در این جشنواره برای همه علاقمندان آزاد است، محدودیتی برای تعداد آثار وجود ندارد و آثار ارسالی عودت داده نمی شود و مالکیت آنها در اختیار دبیرخانه جشنواره خواهد بود.
قدیمی ادامه داد : با توجه به اینکه بستر مشارکت شهروندان و مسوولان در حوزه های مختلف مدیریت شهری و کارکردهای مثبت و منفی تجلی می یابد، از همین رو این جشنواره به منظور دریافت بازخورد شهروندان و مسوولان برگزار شده است.
وی اظهار کرد : خوشبختانه تاکنون با انتخاب شعار چرا من برای شهرم هیچ کاری نمی کنم؟ بازخوردهای خیلی خوب در نقد یا تایید موضوع فراخوان دریافت شده و تصمیم گیری و نتیجه گیری در رابطه با این مفهوم قرار نیست از سوی شهرداری انجام گیرد بلکه این شهروندان و مسوولان هستند که به اندازه ایفای نقش خود در بهینه سازی زندگی شهری و آسیب به حقوق شهروندی دیگر شهروندان تاثیرگذارند . ایرنا

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دیده بان رشت پرس
خواندن کد خبر: 5323

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی