امروز: پنج شنبه 02 بهمن 1399 برابر با 21 ژانویه 2021

جعبه سیاه "ضیافت سیاسی" اعضاء شورا با شهردار رشت پیدا شد!+جزئیات

  • جمعه, 06 شهریور 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، اخیرا خبری مبنی بر " ضیافت سیاسی و عملکرد دیپلماتیک ..." در رسانه های مجازی منتشر شد که در جای خود سوالات بسیاری را برای مخاطبان و فعالان عرصه های اجتماعی در پیش داشت .

بر اساس این گزارش ، اینکه برگزاری هرگونه نشستی در سطع مدیران فی النفس نمی تواند پیامدهای منفی و شبه برانگیزی را به دنبال داشته باشد را می توان به عنوان یک اصل در سطوح حرفه ای پذیرفت و غیر قابل انکار است تا جایی که بسیاری از این دست نشست های غیر رسمی، روزانه در سطح کشور در حال شکل گیری است که می تواند در آینده به جزئیات آن پرداخت.

نیمه پنهان اینگونه نشست های غیر رسمی، با توجه به وضعیت موجود در مدیریت شهری و مواضع صریح حاضرین در این جلسه ، سوالات زیادی را در ذهن هر بیینده و یا شنوده ای شکل می دهد که سعی می گردد در این تحلیل فرضیه هایی را در نظر گرفت و تا حد امکان به منظور کسب پاسخ منطقی تلاش کرد .

در ابتدا با طرح چند سوال ساده در صدد شفاف سازی ابعاد این خبر می پردازیم:

1-      انتشار چنین خبری آن هم در آستانه انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شهر رشت با چه هدف و یا اهدافی صورت پذیرفته است و الزامات رونمایی از این سند غیر رسمی در این برهه زمانی چیست؟

2-      در مثلث معرفی شده در نشست غیر رسمی که مشتمل بر نیکومنش-شیرزاد و ثابت قدم شکل گرفته است چه شخص و یا اشخاصی تمایل برای رسانه ای شدن یک نشست غیر رسمی را در رسانه ها داشته اند

3-      آیا می توان چنین متصور بود که با معرفی افراد خاص در این نشست غیر رسمی ، موجبات خاتمه ماموریت برخی افراد برای به نتیجه رسیدن موضوعات هفته های اخیر را پیش بینی کرد؟

4-      پرداختن به جزئیات غیر مرتبط به موضوع نشست غیر رسمی چه منافعی را برای افراد خاص بدنبال داشته است؟

5-      نقش محوری شهردار رشت در خصوص ایجاد بستر مذاکرات و نشست پیش رو چه بوده است؟

6-      بکار بردن الفاظی از قبیل اصولگرا و یا اصلاح طلب چه توجیهی برای به رسمیت شناختن این نشست در پی داشته است؟

7-      چنانچه برگزاری نشست غیر رسمی سه جانبه در مثلث معرفی شده صحت داشته باشد جزئیات تعاملات صورت گرفته برای طرفین این نشست و در پایان برای مجموعه مدیریت شهری چه بوده است؟

8-      چه کسانی این ماموریت را برای حاضرین در جلسه تعریف کرده اند و نقش هرکدام از افراد در این زمینه چه بوده است؟

اینها بخش کوچکی از ابهامات موجود در خصوص نشست غیر رسمی می باشد که می بایست برای مخاطبان و شهروندان فهیم شهر رشت شفاف سازی گردد.

بر اساس اطلاعات واصله شرکت کنندگان در نشست غیر رسمی ضیافت سیاسی ، به روش غیر رسمی اساسا این نشست را تکذیب کرده اند و با سکوت رسانه  های خود موجبات آرامش هرچه بیشتر در مدیریت شهری را در پیش گرفته اند.

حال به فرضیه های مطرح شده در این خصوص می پردازیم :

فرضیه اول - چنانچه فرض بر نشست غیر رسمی مثلث نیکومنش – شیرزاد – ثابت قدم صحت داشته باشد می توان ریشه های این نشست را در اندیشه های شهردار رشت با همراهی برنامه ریزی شده یکی از موافقان ایشان به جهت ایجاد روحیه همدلی و تعاملی فی ما بین و ... دانست که مطمئنا نتایج حاصله برای بانیان این جلسه مفید واقع شده است و پس از آن با برهم زدن صورت مسئله و مذاکرات صورت گرفته ، نقشه راه جدیدی را برای ادامه فعالیت های شهرداری ترسیم کرده اند و از روش اختلاف افکنی درون سازمانی شورای اسلامی بهره خواهند برد .

فرضیه دوم – در این فرضیه اصل بر برگزاری چنین جلسه استوار است و فرد یا افرادی از شورا پیشنهاد چنین نشست غیر رسمی را داشته اند و شرایط آن را مهیا نموده اند که در این صورت استفاده ابزاری از نشست غیر رسمی که می تواند بازتابهای گسترده ای را برای طرفین داشته باشد در چنین شرایطی به مصلحت نبوده است . نکته قابل تامل در این فرضیه انگیزه فرد یا افرادی از شورا که چنین پیشنهادی را مطرح نموده پنهان است که باید این انگیزه را در روزهای آتی جویا شد.

فرضیه سوم – در این فرضیه اصل بر تکذیب برگزاری این نشست غیر رسمی استوار است و اینکه اساسا چنین نشست غیر رسمی با شهردار رشت برگزار نشده است و تنها به عنوان یک پیشنهاد مطرح بوده و سناریونویسان این نشست غیر رسمی تصورات خود را بیان نموده اند تا با ایجاد جنگ روانی موجبات انحراف شورانشینان را از مسیر اصلی خود در پیش بگیرند که با توجه به حساسیت موضوع انتخابات هیات رئیسه می توان ریشه های آن را در گزینه های ریاست شورای شهر رشت جویا شد.

با این حال فعالان اجتماعی درصدد شفاف سازی رسمی این موضوع هستند و چنانچه هریک از موارد مطروحه فوق مورد قبول طرفین قرار گرفته باشد ، شفاف سازی در این خصوص به عنوان یک وظیفه اصلی محسوب می گردد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، در آخرین لحظات تنظیم خبر طی تماس تلفنی مظفر نیکومنش یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت در خصوص درج خبر ضیافت سیاسی عنوان کرد : بنده به صراحت این خبر را تکذیب می نمایم و هیچگونه نشستی با افراد مطرح شده صورت نپذیرفته است که مطمئنا در روزهای آتی به صورت ویژه به آن خواهم پرداخت .

نیکومنش نودهی خواست تا با اطلاع رسانی شفاف این موضوع که این خبر به هیچ عنوان صحت ندارد دلایل طرح چنین موضوعاتی را بی پایه و اساس خواند و بیان کرد ضمن اینکه برگزاری هرگونه نشستی نمی تواند مسئله ساز باشد ولی چنین نشستی صورت نپذیرفته است و بنده به صراحت آنرا تکذیب می کنم.

بر همین اساس در این بخش موضوع "ضیافت سیاسی" را خاتمه می بخشیم و امیدواریم افراد مدعی عدم برگزاری چنین نشستی با الگوبرداری از عضو شورای اسلامی شهر رشت با صراحت مواضع خود را در این خصوص اعلام نمایند تا مردم فهیم رشت از روند مدیریت شهری اطلاعات کاملی را داشته باشند.

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در دیده بان رشت پرس
خواندن کد خبر: 5357

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی