امروز: سه شنبه 06 خرداد 1399 برابر با 25 می 2020

اجراي طرح ترافیک در مرکز شهر رشت

  • یکشنبه, 12 مهر 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

‌به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، معاون برنامه‌ریزی و حمل و نقل ترافیک شهرداری رشت گفت: طرح ترافیک مسیرهای منتهی به میدان شهرداری رشت از امروز صبح اجرایی می‌شود.

فرامرز جمشیدپور اظهار کرد: طرح ترافیک در سه مسیر منتهی به مرکز شهر رشت از صبح یکشنبه 12 مهر اجرایی می‌شود و رانندگان وسایل نقلیه در ساعات 6:30 الی 22 حق تردد در این مسیرها را نداشته و در صورت تردد توسط دوربین‌های مرکز کنترل ترافیک جریمه می‌شوند .

معاون برنامه ریزی و حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت گفت: برای کسانی که در کوچه‌های بن بست در مناطق تحت پوشش طرح ترافیک ساکن هستند، کارت‌های تردد صادر شده و مشخصات خودرویی آنها به مرکز کنترل ترافیک داده شده تا این افراد در زمان اجرای طرح، بدون مشکل بتوانند تردد کنند.

جمشیدپور به ظرفیت پارکینگ‌های موجود در مسیر طرح ترافیک شهر رشت در زمان اجرای طرح محدوده ترافیک اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر بالغ بر 35 پارکینگ عمومی با ظرفیت بیش از یک هزار و 800 جای پارک در محدوده طرح ترافیک وجود دارد که البته با چند سرمایه‌گذار برای ایجاد پارکینگ جدید به ویژه پارکینگ‌های طبقاتی در مسیرهای فوق نیز رایزنی‌های لازم انجام شده است.

وی خاطر‌نشان کرد: با احتساب ظرفیت پارک‌های حاشیه‌ای، بالغ بر دو هزار و 400 جای پارک خودرو در محدوده طرح ترافیک موجود است و افرادی که به هر دلیلی قادر به پیاده‌روی نیستند می‌توانند با خودروهایی که به صورت رایگان در مسیر طرح‌ها توسط شهرداری تعبیه شده است تردد نمایند.

معاون برنامه‌ریزی و حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت همچنین از جابه‌جایی ایستگاهای اتوبوس و تاکسی در مرکز شهر خبر داد و تاکید کرد: جانمایی ایستگاه تاکسی و اتوبوس در محدوده بعد از طرح ترافیک انجام شده است و شهروندان برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی باید به این ایستگاه‌ها مراجعه کنند.

طرح ترافیک در سه مسیر سه‌راه حاجی‌آباد به شهرداری، میدان صیقلان به شهرداری و سه‌راه معلم به شهرداری از صبح امروز‌ یکشنبه‌ دوازدهم مهرماه 1394 در رشت اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/083466

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دیده بان رشت پرس
خواندن کد خبر: 5984

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی