امروز: یکشنبه 11 خرداد 1399 برابر با 31 می 2020

برگزاری نمايشگاهی بامحوريت گيلان در باکو

  • دوشنبه, 04 آبان 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس ، استاندار گیلان از برگزاری نمايشگاه توانمندی های اقتصادی جمهوری اسلامی ايران با محوريت استان گيلان در باکو آذربایجان خبر داد.

محمدعلی نجفی در نشست هماهنگی برگزاری اين نمايشگاه گفت: توانمندی های اقتصادی جمهوری اسلامی ايران با محوريت استان گيلان در اولين نمايشگاه تخصصی آب و برق، صنعت ساختمان و خدمات فنی و مهندسی،  نفت، گاز و پتروشيمی با عنوان ايران پروژه ۲۶ تا ۲۸ آبان ماه در باکو برگزار می شود.

وی افزود: در حاشيه برگزاری اين نمايشگاه در خصوص احيای گردشگری دريامحور، تقويت گردشگری سلامت و بهره گيری از ظرفيت بنادر و مناطق آزاد و ويژه اقتصادی در کنار اتصال خط ريلی با مقامات جمهوری آذربايجان مذاکره خواهد شد.   

نجفی برگزاری چنين نمايشگاه‌هايی را در دوران پسا تحريم با اهميت دانست و تصریح کرد: اميدواريم بخش خصوصی گيلان در اين نمايشگاه حضور گسترده داشته باشد زیرا انتقال دستاوردها و پتانسيل‌های کشور از طريق نمايشگاه‌ها صورت ميیگيرد و اين اقدام نقش بسيار موثری در شناخت محصولات دارد.

استاندار گیلان ارتباطات جمهوری آذربايجان و جمهوری اسلامی ايران را پس از استقرار دولت تدبير و اميد بسيار نزديک و مثبت ارزيابی کرد و افزود: کشور آذربايجان و به ويژه باکو برای گسترش روابط اقتصادی استان گيلان بسيار حائز اهميت است و برگزاری اين نمايشگاه با محوريت گيلان در شهر باکو گامی مثبت در جهت گسترش روابط و مناسبات است.

وی همچنين با اشاره به اجلاس موسوم به آستارا – آستارا در ماه گذشته گفت: بر اساس امضاء سند توافقنامه اتصال راه آهن جمهوری آذربايجان به ايران که با حضور وزير ارتباطات و فناوری اطلاعات ايران و وزير اقتصاد و صنعت جمهوری آذربايجان که روسای کميسيون مشترک دو کشور هستند، مقرر شد تا طرف آذری، هشت کيلومتر راه آهن را تا نقطه صفر مرزی ادامه دهد و طرف ايرانی نيز در قالب اين توافقنامه تا دو کيلومتر خط راه آهن را ادامه خواهد داد تا اين خط ريلی در نهايت به پايانه ای که در آستارا ايران ساخته مي شود، متصل شود.

نجفی ادامه داد: با اتصال اين راه آهن و چندبرابر شدن تبادلات تجاری دو کشور از طريق استان گيلان، بر اهميت توسعه روابط گيلان با جمهوری آذربايجان افزوده می شود.

انتهای پیام/083468

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دیده بان رشت پرس
خواندن کد خبر: 6317

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی