امروز: سه شنبه 06 خرداد 1399 برابر با 26 می 2020

شهر رشت نیازمند مدیریت دقیق استاندار است

  • یکشنبه, 10 آبان 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس ، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر تمام خیابان‌های منتهی به مرکز شهر که اقتصاد استان در آن جریان دارد، بسته شده است.

معابر وسط شهر شخم زده شده و اقتصاد شهر رشت به تعطیلی گرایش پیدا کرده و به نوعی صدای مردم بلند شده است.

 جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در نشست شورای برنامه‌ریزی استان، با بیان اینکه شورای برنامه‌ریزی عالی‌ترین شورای سیاست‌گذاری استان است، اظهار کرد: برنامه 6 توسعه بخشی از آن در مجلس آمده و قرار است به قانون دائمی تبدیل شود.

وی با بیان اینکه اخیرا حوادثی در شهر پیش آمده که نیازمند مدیریت دقیق جناب استاندار است، افزود: پیاده‌ رو سازی در خیابان علم‌الهدی رشت خوب بود، در حال حاضر تمام خیابان‌های منتهی به مرکز شهر که اقتصاد استان در آن جریان دارد، بسته شده، معابر وسط شهر شخم زده شده و اقتصاد شهر رشت به تعطیلی گرایش پیدا کرده و به نوعی صدای مردم بلند شده است.

کوچکی‌نژاد ادامه داد: اگر در مراجع قضایی به روی مردم بسته شود، مردم مسیرهای دیگری را برای بیان اعتراض خود انتخاب می‌کنند لذا با عجله‌ای که در اجرای این پروژه صورت گرفته و با توجه به شرایط اقتصادی موجود از استاندار محترم انتظار داریم این قضیه را مدیریت کنند.

در ادامه محمدحسین قربانی، رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به دقت و پیگیری نمایندگان گیلان در تدوین برنامه 6 توسعه، گفت: در سطح حوزه حمل و نقل، ساختمان و خدمات گزارش نزولی را تا سال 91 داشتیم که باید با راهکارهای بروز در تدوین برنامه 6 چاره‌ای در این خصوص اندیشیده شود و با توجه به اینکه محوریت توسعه استان، کشاورزی است باید در برنامه 6 توسعه کاهش آب‌بها را داشته باشیم تا کشاورزی با کمک ابزار به روز به جایگاه اصلی خود برسد.

محمدمهدی املشی، نماینده شهرستان‌های رودسر و املش در مجلس ضمن تشکر از ارائه گزارش از سوی مدیر مرکز آموزش و پژوهش‌های آینده نگری و توسعه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان، بیان کرد: چون ما در وضعیت اقتصادی متعادلی نیستیم لذا نمی‌توانیم برنامه دراز مدت ثابتی داشته باشیم لذا باید در 6 ماه یکبار مروری بر عملکردهای برنامه توسعه صورت گیرد.

وی با اشاره به خسارات وارده ناشی از بارندگی طی هفته اخیر در شهرستان املش و رودسر، گفت: از مدیران اجرایی استان خواستارم که با بررسی‌های میدانی در نقاط مختلف شهرستان به نتیجه‌گیری دقیق خسارات ناشی از سیل بپردازند.

در ادامه حجت شعبان‌پور، معاون عمرانی استاندار گیلان اظهار کرد: در مهرماه سالجاری وزارت نیرو بخشنامه‌ای را مبنی بر طوفان «ال‌نینو» ابلاغ کرده بود لذا پیرو این بخشنامه در خصوص احتمال وقوع زمستان بسیار سرد و پدیده النينو در پاییز و زمستان امسال به ویژه در ماه‌های آبان و آذر و همچنین بارش‌های زیاد و وقوع سیل شدید در کشور، هشدار داده شد و ضمن اطلاع رسانی به سازمان‌ها و ارگان‌ها، برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای ارتقا، حفظ آمادگی، اقدامات لازم در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: هفته اخیر شاهد بارش سنگینی در شهرستان‌های رودسر و املش بودیم بطوری که میزان بارش طی 48 ساعت برابر با یکسال بارندگی در برخی از استان‌ها بو و حدود 60 میلیارد تومان خسارت به شهرستان‌های مذکور وارد شد. در حال حاضر تمامی دستگاه‌های اجرایی آمادگی دارند و مشکل خاصی از نظر میزان آذوقه، راهداری، اورژانس و جهاد کشاورزی نداریم.

معاون عمرانی استاندار گیلان در خصوص پروژه زیباسازی شهری در خیابان‌های سعدی و امام(ره) و شریعتی، گفت: بالغ بر 50 جلسه کارشناسی با حضور کلیه دستگاه‌های اجرایی برگزار شد و با موافقت اصناف، اتوبوسرانی، تاکسیرانی و... پروژه آغاز شد لذا طرح «باززنده سازی شهر رشت» با مطالعات دقیق آغاز شده است. ایسنا

انتهای پیام/083468

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دیده بان رشت پرس
خواندن کد خبر: 6408

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی