امروز: چهارشنبه 07 خرداد 1399 برابر با 27 می 2020

تخلیه ١,٥ میلیون لیتر فرآورده نفتی از خط لوله انزلی - رشت برای آزاد سازی پیگ

  • چهارشنبه, 13 آبان 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، 1.5میلیون لیتر نفت گاز موجود در خط لوله انتقال فرآورده نفتی انزلی –رشت با هدف آزادسازی سه دستگاه پیگ، تخلیه شد.

رئیس مهندسی خوردگی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه تهران، گفت: با توجه به ضرورت فعالیت خطوط لوله و انتقال ایمن فرآورده از این طریق، عملیات پیگرانی خط لوله ١٦ اینچ انزلی – رشت در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان توقف عملیات انتقال مواد نفتی در زمان پیگرانی، تصریح کرد: با توجه به وجود ٥ میلیون لیتر نفت گاز در درون خط لوله انزلی رشت و گیرکردن سه دستگاه پیگ در داخل آن ( به هنگام پیگرانی) با نزدیک به ٣,٥میلیون لیتر نفت گاز با ارسال توپک از سمت رشت به انزلی تخلیه شد وخروج باقیمانده  مواد نفتی به دلیل گیرکردن پیگ، متوقف شد.

محمد حسین حسینی خو، افزود: با توجه به اهمیت این خط لوله، تخلیه باقیمانده مواد نفتی درون خط لوله رشت – انزلی به میزان یک میلیون و ٥٦٠ هزار لیتر آغاز شد.

وی تصریح کرد: در این عملیات برای تخلیه مواد نفتی باقیمانده درخط لوله یادشده از کمپرسور فشار قوی ٣٠٠ پی اس آی استفاده و با ارسال وتعقیب موقعیت یاب پیگ، محل گیرکردن پیگهامشخص شد.

حسینی خو گفت: ٢٨ سونداژ لوله وقرار دادن لوله پولیکای٥ به منظور دسترسی و ردیابی پیگ ارسالی، تخلیه و بارگیری نفت گاز، حمل و تحویل آن به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی رشت، همچنین اصلاح یک مورد خم لوله دفرمه شده، ٢٠ متر لوله کشی، ٥٠ متر خاکبرداری، تخریب بتون روی ولو در بارانداز را بخشی از عملیات تخلیه نفت گاز درون خط لوله انزلی – رشت عنوان کرد.

به گفته وی خارج کردن ولو، تعقیب پیگ، شناسایی دقیق لوله از تأسیسات رشت تا بارانداز بندر انزلی بوسیله لوله یاب، همچنین ١٧ سر برشکاری لوله، نصب نیپل و جوشکاری، ١٢٠ متر پوشش خط لوله در مسیر رشت – انزلی و رنگ آمیزی لوله روگذر با استفاده از رنگهای صنعتی را از دیگر موارد کارهای انجام شده روی این خط لوله برشمرد.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دیده بان رشت پرس
خواندن کد خبر: 6467

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی