امروز: سه شنبه 06 خرداد 1399 برابر با 26 می 2020

مانور طرح اضطراری محدود در فرودگاه سردار جنگل رشت اجرا شد

  • شنبه, 16 آبان 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس ، مانور طرح اضطراری محدود ،به منظور آمادگی بیشتر در مواقع سوانح هوایی ، در فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت اجرا شد.

این مانور بر اساس قانون 9137 سازمان هواپیمایی کشوری بین المللی (ایکائو) به صورت موفق با حضور ارگانهای امنیتی، خدماتی و امدادی فرودگاه سردار جنگل برگزار شد.
فتاح رضوانی مدیرکل فرودگاه گیلان اعلام کرد؛ در این مانور بر اساس یک موضوع از پیش تعیین شده ، یک فروند هواپیمای فرضی با تعدادی مسافر، در حوالی 'هولدینگ بی' باند پرواز دچار سانحه می شود که به محض اعلام توسط برج مراقبت پرواز، عوامل فرودگاهی به موقع در محل حاضر شدند و به امداد و نجات پرداختند.
وی ،بیان کرد: پس از انجام مانور، عوامل فرودگاهی به بررسی نقاط ضعف و قوت آن پرداختند و توسط مدیر ایمنی فرودگاه سردار جنگل ممیزی مانور نیز صورت گرفت.
گفتنی است 'هولدینگ بی' محلی است در انتهای باند پرواز که هواپیما پس از نشستن بر روی باند درآنجا دور زده و از طریق 'تاکسی وی'( محل ارتباط باند با پارکینگ) وارد پارکینگ هواپیما می شود.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت تنها فرودگاه گیلان در هفت کیلومتری جاده رشت انزلی ، حدود 15 کیلومتری منطقه آزاد بندرانزلی واقع شده و با مساحتی معادل 220 هکتار به سیستم های کمک ناوبری دقیق و ارتباطی مجهز است .

انتهای پیام/083468

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دیده بان رشت پرس
خواندن کد خبر: 6521

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی