امروز: سه شنبه 14 مرداد 1399 برابر با 04 آگوست 2020

عزم شهردار منطقه 3 رشت برای بی‌خانمان کردن خانواده یک شهید

  • چهارشنبه, 09 دی 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، شهردار منطقه 3 رشت با بی‌حرمتی، همسر و فرزند یک شهید را تهدید به تخریب منزلشان و دریافت 91 میلیون تومان خلافی ساختمان از آنها کرد.

این روزها از نقاط مختلف شهر فریادهای بی‌صدایی به گوش می‌رسد که گاهی به حرمت خون پاک عزیزانشان لب به سکوت بسته‌اند و فریاد را در خود دفن می‌کنند، اما در مواقعی که بی‌حرمتی نسبت به خانواده یک شهید به مرحله‌ای می‌رسد که باید فغان کرد، دیگر سکوت جایز نیست و دل شکسته سر باز می‌زند.

شهردار منطقه 3 رشت با شکستن حرمت احترام به همسر و فرزند شهید حکم تخریب منزل آنها را به دلیل تشخیص «خلافی» صادر کرد و به نظر می‌رسد دیواری کوتاه‌تر از این خانواده پیدا نکرد، زیرا اگر اندکی همت کند، می‌بیند در تمام نقاط شهر ساختمان‌هایی با خلافی‌های بسیار زیاد در حال شکل‌گرفتن هستند.

همسر شهید رحیمی درباره اقدام شهردار منطقه سه این شهر اظهار کرد: ساعت 11 روز یکشنبه گذشته تعدادی از کارمندان شهرداری منطقه سه با مامور کلانتری برای نصب بنر و قطع انشعابات منزل ما آمدند.

طوبی جهانپور ادامه داد: ماموران زمانی که با اعتراض بنده مواجه شدند، تنها بنری را نصب کردند و گفتند «اگر تکلیف بدهی منزل مشخص نشود، حکم تخریب ساختمان اجرا می‌شود و اکنون پشت سر ما خودروی لودر در حال آمدن به اینجاست».

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ کمکی از طرف بنیاد شهید و شورای شهر رشت برای ما صورت نگرفته است، گفت: یک منزل قدیمی داشتیم و برای اینکه زندگی بهتری نسبت به گذشته داشته باشیم، روی زمین نسق خودمان ساختمان ساختیم و به دلیل عدم اطلاع درباره گرفتن مجوز ساخت، با حکم تخریب مواجه شدیم.

همسر شهید افزود: حکم تخریب منزل ما صادر شد، اما پس از اعتراض بنده و دوندگی‌های فراوان حکم تخریب را به پرداخت 91 میلیون تومان خلافی تبدیل کردند.

وی با اشاره به اینکه پس از صدور حکم خلافی مذکور به دیوان عدالت اداری اعتراض کردیم، گفت: قبل از اینکه پاسخ اعتراض از دیوان عدالت اداری داده شود، شهردار منطقه 3 رشت با ارسال لودر قصد قطع انشعابات و تخریب منزل ما را داشت و وقتی به شهرداری مراجعه کردیم واحد مطالبات شهرداری منطقه سه به ما گفت «باید 30 میلیون تومان از 91 میلیون تومان را به حساب شهرداری واریز کنید، در غیر این صورت بار دیگر برای تخریب می‌آییم».

جهانپور تصریح کرد: هنوز پاسخ اعتراض ما از دیوان عدالت اداری نیامده و حکم نهایی درباره میزان مبلغ مذکور خلافی از این دیوان صادر نشده است.

وی اظهار کرد: اقدام شهردار منطقه سه رشت در تهدید به تخریب و قطع انشعابات و ارسال دو دستگاه لودر و دو دستگاه خودروی نیسان به درب منزل ما، موجب تجمع مردم شد.

همسر شهید که به شدت از رفتار عوامل شهرداری منطقه سه رشت پریشان‌خاطر است، گفت: ماموران شهرداری منطقه سه به ما یک‌هفته مهلت دادند تا 30 میلیون تومان را به حساب این شهرداری واریز کنیم در غیر این صورت منزل ما را تخریب می‌کنند و بی‌خانمان و آواره می‌شویم.فارس

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دیده بان رشت پرس
خواندن کد خبر: 7214

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی