چاپ کردن این صفحه

درخشش شطرنجبازان ایرانی در دور دوم مسابقات جام خزر

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، دور دوم چهاردهمین دوره رقابتهای شطرنج بین المللی جام خزر ، با درخشش شطرنجبازان ایرانی همراه بود

در پایان دور دوم این رقابتها که جمعه شب در زیباکنار رشت به اتمام رسید ، در جدول A که شطرنجبازان دارای ریتینگ بالای 2100 حضور دارند ، امیرمحمد سوزنکار ، پرهام مقصودلو و مسعود مصدق پور از ایران با برتری برابر حریفان خود و با کسب دو امتیاز در صدر جدول قرار گرفتند .
همچنین سرگئی ولکوف استاد بزرگ روسیه ، هوانس گابوزیان از ارمنستان به همراه ولادیمیر مالانیوک از اکراین نیز با برتری برابر رقیبان خود و با کسب دو امتیاز دیگر صدرنشینان این مسابقات هستند .
اما در مهمترین دیدارهای انجام شده از دور دوم این رقابتها ، دیدار سرگئی تیویاکف از هلند با علی فقیرنواز مساوی شد ، مهرداد صداقتی مقابل سرگئی ولکوف متحمل شکست شد و بازی کارن گریگوریان از ارمنستان با راست زیاتینف از امریکا نیز با نتیجه مساوی خاتمه یافت .
در چهاردهمین دوره رقابتهای شطرنج بین المللی جام خزر ، شطرنجبازانی از ایران و کشورهای ارمنستان ، جمهوری آذربایجان، لیتوانی، لتونی، هلند، لهستان، ترکمستان، ترکیه، اکراین، آمریکا ، روسیه ، آلمان و گرجستان حضور دارند
شطرنجبازان شرکت کننده در این دوره از رقابتها ، در چهار جدول با هم به رقابت می پردازند که در جدول A شطرنجبازان دارای ریتینگ بین المللی بالای 2100 و در جدول B شطرنجبازان دارای ریتینگ بین المللی زیر 2100 با هم به رقابت می پردازند .
همچنین جدول C ویژه بانوان شطرنجباز است و در رقابتهای جدول D نیز شطرنجبازان دختر و پسر رده سنی زیر 14 سال با هم به رقابت خواهند پرداخت .
چهاردهمین دوره رقابتهای شطرنج بین المللی جام خزر ، به مدت هشت روز در منطقه زیباکنار شهرستان رشت ادامه خواهد یافت و در پایان به نفرات برتر هر جدول ، جوایز نقدی اهداء می شود.ایرنا

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دیده بان رشت پرس
خواندن کد خبر: 7779