امروز: چهارشنبه 01 بهمن 1399 برابر با 20 ژانویه 2021

جابجایی حوزه انتخابیه ۶ نامزد خبرگان

  • شنبه, 24 بهمن 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، سخنگوی وزارت کشور بابیان اینکه ۶ نامزد خبرگان حوزه انتخابیه خود را تغییر دادند، گفت: با این جابجایی مشکل عدم رقابتی بودن انتخابات استان های بوشهر، خراسان شمالی و هرمزگان مرتفع شد.

حسینعلی امیری در اخبار ساعت ۲۱ ، گفت: شورای نگهبان از ۸۱۸ نفری که برای انتخابات خبرگان ثبت نام کرده بودند، صلاحیت ۱۶۱ را مورد تائید قرار داد.
وی افزود: به محض وصول فهرست اسامی نامزدهای خبرگان آن را در اختیار فرمانداری ها قرار دادیم و به نامزدها ابلاغ شد.
سخنگوی وزارت کشور افزود: براساس جدولی که داریم در چهار استان تعداد نامزدهای تائید صلاحیت شده برابر با کرسی های این استان در مجلس خبرگان بود.
وی ادامه داد: در استان های سمنان، بوشهر، خراسان شمالی و هرمزگان که یک کرسی دارند تنها یک نفر تائید صلاحیت شد لذا رقابت به معنی واقعی مصداق عملی پیدا نمی کرد اما راه حل قانونی برای حل این موضوع توسط شورای نگهبان مسدود نبود؛ بنابراین شورای نگهبان می تواند با جابجایی نامزدهای استان دیگری که با تراکم مواجه هستند این مشکل را حل کند.
سخنگوی وزارت کشور گفت: خوشبختانه براساس آماری که از سامانه وزارت کشور گرفتم ۶ نفر تقاضای جابجایی کردند که شورای نگهبان هم با تغییر حوزه این ۶ نفر موافقت کرده است؛ بنابراین بجز استان سمنان که یک کرسی با یک نامزد دارد در بقیه استان های مشکل مرتفع شده است.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دیده بان رشت پرس
خواندن کد خبر: 7783

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی