امروز: شنبه 03 آبان 1399 برابر با 24 اکتبر 2020

نظام جمهوری اسلامی نباید تحت تاثیر مسائل اقتصادی و معیشتی قرار بگیرد

  • شنبه, 14 فروردين 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پايگاه خبري رشت پرس، امام جمعه موقت رشت ‌با تاکید بر اینکه اجرای برجام منوط به حفظ مصالح نظام جمهوری اسلامی است، خاطرنشان کرد: مسئله برجام تنها در زمینه هسته ای مطرح شده است.

حجت الاسلام والمسلمین شفیعی زاده، در خطبه های نماز جمعه این شهر، حضرت فاطمه زهرا(س) را الگوی زنان عالم دانست و اظهار کرد: سیره حضرت زهرا(س) در علم، عبادت، زهد، ایثار، انفاق و… زبانزد است. متاسفانه در طول تاریخ شاهد افراط و تفریط درباره جایگاه زن و توانمندی‌های او هستیم.

وی با بیان اینکه ولایتمداری ویژگی بارز حضرت فاطمه زهرا(س) است، افزود: تنها این بانوی بزرگوار میتواند فرزندانی مانند امام حسن(ع) و امام حسین(ع) تربیت کند.

امام جمعه موقت رشت، تقوا را ملاک برتری انسانها اعم از زن و مرد دانست و تصریح کرد: دین مبین اسلام برای زنان یا مردان برتری قائل نیست، اما به جایگاه مادر و والدین توجه خاصی دارد‌ تا جایی که بعد از توحید، احترام به پدر و مادر قرار میگیرد.

حجت الاسلام شفیعی زاده با گرامیداشت یومالله ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی، عنوان کرد: ۱۲ فروردین روز تثبیت نظام جمهوری اسلامی در ایران است، لذا دشمنان سعی دارند این خاطره خوش را از بین ببرند. نظام جمهوری اسلامی نباید تحت تاثیر مسائل اقتصادی و معیشتی قرار بگیرد.

وی با اشاره به پیشرفت نظام جمهوری اسلامی ایران در همه عرصهها به ویژه دفاعی، خاطرنشان کرد: به برکت استقرار جمهوری نظام، امروز ایران دارای نفوذ سیاسی و معنوی در منطقه است و هیچ معادلهای بدون تاثیرگذاری و حضور ایران حل نمیشود. اقتدار دفاعی و نظامی ایران نیز چشم طمع دشمنان نظام را کور کرده است.

امام جمعه موقت رشت با تاکید بر اینکه اجرای برجام منوط به حفظ مصالح نظام جمهوری اسلامی است، خاطرنشان کرد: مسئله برجام تنها در زمینه هستهای مطرح شده است، لذا در صورت عدم تعهد غرب در مقابل ایران، برجام از سوی مردم رد میشود.

وی به دیدار اخیر رهبر انقلاب با مداحان اهل بیت(ع) اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در معرفتافزایی مداحان و رعایت حدود شرعی در مداحی تاکید کردند، لذا فرمایشات رهبری باید منشور مداحان قرار‌ گیرد.ايسنا

انتهاي پيام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دیده بان رشت پرس
خواندن کد خبر: 8613

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی