امروز: شنبه 18 مرداد 1399 برابر با 07 آگوست 2020

تقابل تجربه و مدیریت سیاسی شهرستان رشت و چهرهای سیاسی پایتخت حامی کاندیدا!

  • چهارشنبه, 08 ارديبهشت 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

اختصاصی/ به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، به پایان میرسد این قصه ولی حکایت همچنان باقیست . با نزدیک شدن به ساعات پایانی مهلت قانونی تبلیغات مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان های استان گیلان ، گویا برخی از چهره های سیاسی ترمز بریده و از هرگونه تبلیغات ابزاری برای معرفی دیگران بجای خود استفاده می کنند .

به پایان میرسد این قصه ولی حکایت همچنان باقیست . با نزدیک شدن به ساعات پایانی مهلت قانونی تبلیغات مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان های استان گیلان ، گویا برخی از چهره های سیاسی ترمز بریده و از هرگونه تبلیغات ابزاری برای معرفی دیگران بجای خود استفاده می کنند.

اما در این بین احزاب فعال سیاسی استان گیلان کار خود را تمام کردند و با ارائه لیست های حمایتی تلاش خود را برای توجیه انتخاب افراد درون حزبی خود ادامه می دهند ولی در این بین یک حلقه مفقوده به چشم می خورد و آن معرفی اهداف و برنامه های خرد و کلان حوزه های انتخابیه افراد می باشد که شاید به ورطه فراموشی سپرده شده است .

جالب اینکه برخی از افراد مورد حمایت حتی توان دفاع از خود را برای تبیین برنامه های آتی ندارند و دست به دامن چهره های سیاسی معروف کشوری می شوند و به نوعی خود را در پس پرده چهره های سیاسی ملی مخفی می کنند که این اقدام از چشم تیز بین مردم فهیم بدور نخواهد بود و مطمئنا مردم شریف شهر رشت و رودبار با حضور حداکثری خود پای صندوق های رای بار دیگر اثبات خواهند کرد آینده سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی حوزه انتخابیه خود را قدر خواهند شناخت و با انتخاب افراد اصلح و آگاه به امور آینده درخشانی را برای شهر و استان و کشور خود رقم خواهند زد.

در این بین شاید بیشترین تلاش و شناخت مردم حول شخصیت های سیاسی و اجرایی خواهد بود که برای اولین بار در این منصب قرار خواهند گرفت که مطمئنا در شهرستان رشت عظمتی و حسنی به عنوان پدیده های انتخاباتی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی لقب گرفته اند اما کار در همین جا به پایان نخواهد رسید چرا که در یک تحلیل ساده می توان چگونگی حصول این نتیجه را بدست آورد .

عظمتی فرماندار اسبق شهرستان رشت مطمئنا به واسطه فعالیت اجرایی خود در دوران مدیریت و شناخت از ظرفیت های شهرستان و اشراف به قوانین اجرایی و روحیه تعاملی با مردم شهر و روستا توانست آراء قابل قبولی را کسب نماید و به مرحله دوم راه یابد و با تشریح برنامه ها و اولویت بندی چالش ها سعی در کسب رای اعتماد مردم می نماید اما در آن طرف حسنی که تنها به واسطه جلب رضایت سران اصلاحات توانست در لیست امید قرار گیرد و به نوعی برنامه های وی از پایتخت طراحی و بازنگری می شود تا جایی که شاید کمتر کسی در استان گیلان از برنامه های وی مطلع باشد .

حال باید منتظر ماند و دید آیا در این دوره مردم به چهرهای سیاسی حامی کاندیدا رای خواهند داد یا به شاخص های مدیریتی و توان و کارنامه اجرایی فرد انتخاب شونده .

و اما دیگر کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی که با عظمتی و حسنی به رقابت خواهند پرداخت کوچکی نژاد و آقازاده خواهند بود که هریک به نوبه خود تجربه حضور در مجلس شورای سلامی را داشته و برنامه های تدوینی گذشته و آینده آنان مورد قضاوت مردم شریف شهرستان رشت قرار گرفته است و شاید بتوان در زمان دیگری به قضاوت عملکردی آنان پرداخت .

در پایان پایگاه خبری رشت پرس ضمن دعوت آگاهانه مردم فهیم شهرستان رشت به پای صندوق های رای، آمادگی خود را برای انتشار نقطه نظرات و برنامه های کاندیدای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مرحله دوم اعلام می نماید .

انتهای پیام/083458

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دیده بان رشت پرس
خواندن کد خبر: 8981

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی