امروز: جمعه 07 آذر 1399 برابر با 27 نوامبر 2020

افتتاح بزرگترین مدرسه سبز در استان گیلان با هدف ارتقاء فرهنگ زیست محیطی

  • دوشنبه, 29 شهریور 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پايگاه خبري رشت پرس، یکی از اهداف مهم ایجاد مدارس سبز در مدارس سازمان سماء،رسیدن به مدل‌های بهتر آموزشی و ارتقای ابعاد مهارتی و توانمندیهای جمعی و فردی دانش‌آموزان ست.

دکتر رحمت علی صابری حقایق دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان و معاون سما واحد رشت،از افتتاح بزرگترین مدرسه سبز سماء گیلان خبر داد و گفت:همزمان با آغاز فصل تحصیلی و بازگشایی مدارس، اول مهرماه سالجاری این مدرسه به بهره‌برداری می رسد.

وی اضافه کرد:مدرسه سبز سماء گیلان که بزرگترین مدرسه سبز استان است،از 2هزار و 500متر فضای سبزو فضای آزاد برخوردار است و هدف ما بیرون رفت از چالش تک بعدی آموزش های حافظه محور است.

وی ادامه داد:یکی از اهداف مهم ایجاد مدارس سبز در مدارس سازمان سماء،رسیدن به مدل‌های بهتر آموزشی و ارتقای ابعاد مهارتی و توانمندیهای جمعی و فردی دانش‌آموزان ست.

دکتر صابری با بیان اینکه توجه به حفاظت از محیط زیست،سلامت و ورزش از مهمترین اولویت های کاری مدارس سماء برای دانش‌آموزان است،خاطر نشان کرد:وجود فضای آزاد به دانش اموزان کمک می‌کند تا در حوزه زیست گیلان و رشته زیست شناسی گیلان کارهای پژوهشی گسترده‌ای انجام شود.

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان از راه اندازی پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در آینده‌ای نزدیک در مدارس سماء استان خبر داد و تصریح کرد:بهره‌برداری از پژوهشرای دانش‌آموزی به افزایش فعالیت های پژوهشی دانش‌آموزان استان ما کمک موثری می کند.

وی گفت:امسال 500 نفر از دانش آموزان و خانواده‌هایشان درمدرسه سبز گیلان در معرض ارتقای فرهنگ‌سازی‌های زیست محیطی قرار می‌گیرند و این امر در مجموع به بهینه‌سازی مصرف انرژی به خصوص مصرف درست آب و همچنین افزایش تفکیک زباله از مبداء کمک خواهد کرد.

رحمت علی صابری حقایق اضافه کرد: فرهنگ‌سازی‌ها در سنین 7تا 14سال بیشتر در افراد نهادینه می شود و با تحصیل دانش‌آموزان در مدارس سبز سماء ،فرزندان استان در کنار آشنایی با گونه‌های مختلف گیاهی در این مدارس با بازیهای طبیعی و رفتار درست با طبیعت بیشتر آشنا می‌شوند.ايسنا

انتهاي پيام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سلامت
خواندن کد خبر: 11302

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی