امروز: جمعه 07 آذر 1399 برابر با 27 نوامبر 2020

اجرای طرح آزمایشی مراکز رفاهی کودک و خانواده درگیلان

  • یکشنبه, 04 مهر 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس مدیرکل بهزیستی گیلاناز اجرای طرح آزمایشی مراکز رفاهی کودک و خانواده در گیلان خبر داد.

محمدرضا پارسی با اشاره به اینکه در استان گیلان ۱۵ هزار و ۲۷۱ کودک در مهدهای کودک سراسر استان نگهداری می‌شوند، اظهار داشت: این کودکان در ۴۹۰ مهدکودک زیر نظر سازمان بهزیستی آموزش دیده و نگهداری می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه ۲۱ مهد کودک در حاشیه شهرها در سطح استان در حال فعالیت هستند، افزود: مهدکودک‌های مذکور با استفاده از تسهیلات ویژه با تعرفه‌های پایین در مناطق حاشیه شهرها به کودکان خدمات‌رسانی می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه کودکان و خانواده‌های حاشیه شهر بیشتر در معرض خطرات ناشی از فقر هستند، خاطرنشان کرد: ۲۱ مهد کودک حاشیه شهر در استان با تعرفه پایین، خانواده‌ها را به نگهداری کودکان در این مراکز تشویق می‌کند.

پارسی انسان‌ها را محور اصلی توسعه در هر جامعه‌ای عنوان کرد و افزود: توجه به بالندگی و بلوغ در جوانان و نوجوانان باید از دوران کودکی و قبل از ورد به مدارس انجام شود.

وی مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی کودکان آموزش دیده در مهدهای کودک را بیشتر از کودکان نگهداری شده در منازل دانست و خاطرنشان کرد: سطح فراگیری کودکان نگهداری شده در مهدهای کودک به‌واسطه آموزش از سنین پایین در آنها افزایش می‌یابد.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به تشکیل مراکزی تحت عنوان مراکز رفاهی کودک و خانواده در کشور تصریح کرد: در این مراکز حتی والدینی که شاغل نیستند می‌توانند در ساعاتی از روز به‌منظور یادگیری و آموزش، کودکان خود را به مراکز مذکور ببرند.

وی با اشاره به اینکه طرح مذکور به‌طور آزمایشی در کشور در حال اجرا است، افزود: سازمان بهزیستی گیلان به‌طور آزمایشی طرح مذکور را در شهرهای رشت، لاهیجان و انزلی اجرا می‌کند.

پارسی با اشاره به اینکه باید مهدهای کودک را به‌عنوان مراکز توسعه افق سازندگی و مهارت آموزی در کودکان تلقی کرد، گفت: باید آموزه‌های دینی و فکری از سنین کودکی در جوانان آموزش داده شود.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان خاطرنشان کرد: افزایش و توسعه مهارت‌های ارتباطی، فکری، شاد زیستن و  آموزه‌های دینی از اهداف مهدهای کودک در استان گیلان است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سلامت
خواندن کد خبر: 11380

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی