امروز: دوشنبه 29 دی 1399 برابر با 18 ژانویه 2021

باید فرهنگ برچسب تیتر و عنوان از جامعه دانش آموخته کشور برچیده شود/می خواهیم گیلان مرکز افتخارات علوم اعصاب در دنیا شود/خانم های ایرانی برخلاف دید دنیا به مدارج علمی جهانی دست یابند

  • سه شنبه, 06 مهر 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس امروز معاونان دانشگاه، رئیسان دانشکده ها و تعدادی از اعضای علمی برجسته دانشگاه گیلان  با پروفسور سمیعی دیدار کردند.

رئیس فدراسیون جهانی انجمن های جراحان مغز و اعصاب و از چهره های ماندگار ایران روز سه شنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه گیلان در رشت اظهار داشت: باید فرهنگ برچسب تیتر و عنوان از جامعه دانش آموخته کشور برچیده شود و دانشجویان نه برای کسب عناوینی چون دکتر، استاد و ... تلاش کنند بلکه برای درخشش شخصیت درونی خویش و کسب فناوری های نوین بکوشند.

می خواهیم گیلان مرکز افتخارات علوم اعصاب در دنیا شود

پروفسور سمیعی ضمن قدردانی از تعامل دانشگاه گیلان و دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: می خواهم بین این دو دانشگاه، پلی باشم که همه رشته ها را به هم وصل کنیم.
وی با بیان اینکه می خواهیم گیلان مرکز افتخارات علوم اعصاب در دنیا شود، ادامه داد: همه رشته ها با هم ارتباط دارند و مغز، مرکز ثقل تحقیقات برای تمام رشته هاست و برای این کار، هر زمان تصمیم گرفتید من هم برای خدمتگذاری آماده هستم تا کارهای علمی بزرگی در این راستا انجام شود.

خانم های ایرانی برخلاف دید دنیا به مدارج علمی جهانی دست یابند

رئیس فدراسیون جهانی انجمن جراحی مغز و اعصاب در میان دانشجویان دانشگاه گیلان گفت: آرزو دارم که خانم های ایرانی برخلاف دیدی که دنیا به آنان دارند، به مدارج علمی جهانی بیش از همیشه دست یازند.

پروفسور مجید سمیعی روز سه شنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه گیلان در ارتباط نامه یادشده افزود: این یک نامه تاریخی به من است و حتما آن را حفظ و بعنوان نشانه ای از بلندای فکر دختر ایرانی آن را برای نسل آینده باقی می گذارم.
پروفسور سمیعی گاه در بیان کلمات اصیل فارسی، از دانشجویان بهره می گرفت و در مبحث تخصصی مغز ، کیفیت مغز زنان را برتر دانست و از دانشجویان پسر خواست به تمرکز دانشجویان دختر برسند.
وی اظهار کرد: آرزو دارم که خانم های ایرانی برخلاف دیدی که دنیا به آنان دارند، به مدارج علمی جهانی بیش از همیشه دست یازند.

پروفسور سمیعی مهمترین موضوع برای برنامه های گیلان، مسئله جلوه دادن عملکرد قسمت های مغز است که با آنچه در فناوری های امروز وجود دارد، عملکردهای مغز را نمودار می کنیم.

امضای تفاهمنامه همکاری مشترک دانشگاه گیلان و مرکز علوم اعصاب آلمان

تفاهمنامه همکاری مشترک بین دانشگاه گیلان و مرکز علوم اعصاب هانوفر آلمان با حضور پروفسور سمیعی رئیس فدراسیون جهانی انجمن های جراحان مغز و اعصاب و از چهره های ماندگار ایران به امضا رسید.

پروفسور سمیعی با بیان اینکه اگر بناست گیلان در توسعه و ارتقای دانش جایگاه والایی داشته باشد، باید دانشگاه ها مبحث همکاری های بین رشته ای را در خود تقویت کنند افزود:  مهم ترین عامل پیشرفت در علوم پزشکی متاثر از همکاری های بین رشته ای است.

رئیس فدراسیون جهانی انجمن جراحی مغز و اعصاب گفت: گیلان ظرفیت و پتانسیل بالایی در این زمینه دارد و معتقدم همکاری دانشگاه های گیلان و علوم پزشکی استان که مصمم بر تحقق آن هستند، این آرزو را به نتیجه خواهند رساند .

رونمایی از سردیس پروفسور سمیعی در منطقه آزاد انزلی

سردیس پروفسور سمیعی با حضور این چهره سرشناس جهانی مغز و اعصاب در منطقه آزاد انزلی رونمایی شد

پروفسور مجید سمیعی با دعوت مدیرعامل منطقه آزاد انزلی بعد از ظهر امروز در این منطقه حضور یافت و از سردیس خود که توسط یکی از هنرمندان برجسته کشور ساخته شده، در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی رونمایی کرد.

پروفسور مجید سمیعی پیش از ظهر امروز در جمع دانشگاهیان دانشگاه گیلان با قدردانی از ابراز لطف و محبت تمام اساتید، دانشجویان و دانشگاهیان نسبت به وی، اظهار کرد: باید بگویم هیچ انسانی نمی‌تواند با این همه ابراز احساسات از جانب شما سخن خود را آغاز کند

سیاست آینده این است که بتوانیم تمام بودجه‌ای که در اختیار داریم در راه موفقیت دانشجویان قرار دهیم.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سلامت
خواندن کد خبر: 11412

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی