امروز: دوشنبه 05 خرداد 1399 برابر با 24 می 2020

اجرای طرح شبکه جامع سلامت در گیلان

  • شنبه, 20 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اجرای طرح شبکه جامع سلامت این استان در مرکز بهداشتی درمانی شماره دو فومن خبر داد.

انوش برزیگر با اشاره به اجرای شبکه جامع سلامت اظهار کرد: شبکه جامع سلامت از جمله پروژه‌های مهم کشور بوده که به صورت فازبندی در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه این طرح برنامه جامع شبکه سلامت است، افزود: طرح مذکور در 31 مرکزی در 31 استان کشور در حال پیگیری است و در گیلان نیز در مرکز درمانی شماره 21 فومن اجرا می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: مقدمات اجرای پروژه شبکه جامع سلامت شامل شناسایی منطقه، نیروهای درون و بین‌بخش، برنامه‌ریزی آموزشی و... آماده شده و در گام بعدی قابل گسترش در دیگر مناطق شهری گیلان است.

وی درباره اجرای طرح پزشک خانواده گفت: این طرح پیرو تفاهمنامه 93 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی و نیز دستورالعمل اجرایی نسخه 15 ستاد اجرایی استان و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی با هماهنگی تمام واحدهای درون بخشی در گیلان آغاز شد.

برزیگر ادامه داد: تا پایان امسال ضمن تداوم ارائه خدمات فعال بهداشتی‌درمانی در مناطق روستایی طرح پزشک خانواده در 40 منطقه شهری زیر 20 هزار نفر نیز با قوت اجرا می‌شود.

وی به برنامه بسته‌های خودمراقبتی اشاره کرد و گفت: با توجه به شعار امسال هفته ملی سلامت و زمینه‌سازی درباره اجرای طرح مذکور در استان، از طرف دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی بسته‌های مختلف ابعاد خود مراقبتی تهیه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خودمراقبتی را شامل اعمالی مانند اکتسابی، آگاهانه و هدف‌دار دانست که مردم برای خود، فرزندان و خانواده‌هایشان انجام می‌دهند تا تندرست بمانند و از سلامت ذهنی و جسمی خود حفاظت کرده و نیازهای اجتماعی و روانی خود را برآورده کنند.

وی خاطرنشان کرد: خودمراقبتی موجب افزایش کارآیی و مهارت‌های فردی می‌شود و یکی از مفاهیم اصلی برای تاکید بر رفتار سالم است و این بسته به تدریج در جامعه ترویج و عملیاتی می‌شودفارس

انتهای پیام/083451.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سلامت
خواندن کد خبر: 1159

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی