امروز: شنبه 27 دی 1399 برابر با 16 ژانویه 2021

  • /images/banners/Special.png
بیمارستان هایی که وضعیت فاضلاب آن مشخص نباشد اجازه ی افتتاح نخواهیم داد/حفظ محیط زیست فقط به عهده ی سازمان محیط زیست نمی باشد

  • شنبه, 22 آبان 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مراسم آغاز ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب مراکز آموزشی‌درمانی پورسینا اظهار داشت: یکی از معضلاتی که دانشگاه علوم پزشکی از گذشته ی دور با آن مواجه است بحث زباله‌های عفونی و محیط زیست است.

شاهرخ یوسف زاده با بیان اینکه:دانشگاه علوم پزشکی براساس برنامه راهبردی مشخصی پیش میرود که از مهم ترین اهداف استراتژیک آن حفظ محیط زیست می باشد .

وی گفت: حفظ محیط زیست فقط به عهده ی سازمان محیط زیست نمی باشد بلکه تمامی سازمان ها باید درکنار برنامه ی خود به مقوله محیط زیست توجه ای ویژه داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه بحث زباله های عفونی و فاضلاب بیمارستان دو چالش بزرگ دانشگاه علوم پزشکی می باشد اظهار داشت: به بیمارستان هایی که وضعیت فاضلاب آن مشخص نباشد اجازه ی افتتاح نخواهیم داد و نسبت به بیمارستان هایی که فاقد فاضلاب بیمارستانی می باشند برنامه هایی ایجاد کردیم.

وی افزود: فی الحال بیش از ۴۰۰تا۵۰۰تن زباله های عفونی جمع آوری و به زباله های معمولی تبدیل شده و در آینده نزدیک با کاشت نهال در این مکان سلامت آن تامین و تایید می‌شود.

یوسف زاده با تاکید بر اینکه فاضلاب های بیمارستانی باعث ایجاد آلودگی مضاعف می باشند گفت: متاسفانه قدمت طولانی بیمارستان ها در عین حال که یک حُسن برای گیلان میباشد اما در گذشته فاقد تصفیه خانه بوده اند و  از آنجا که خودمان تامین کننده ی سلامت مردم هستیم برای ما قابل پذیرش نبود خودمان آلوده کننده ی محیط زیست باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه افزود: کلنگ تصفیه‌خانه بیمارستان‌ها را امروز به زمین می‌زنیم تا دوبیمارستانی که بیشتر دچار چالش میباشند را از اتهام ها مبرا سازیم.

وی در پایان افزود: بیش از 3 میلیارد تومان برای ساماندهی و راه‌اندازی تصفیه خانه فاضلاب‌های بیمارستان هزینه شد که در درجه نخست بیمارستان‌های پورسینا و ولایت و رازی در اولویت قرار گرفت.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سلامت
خواندن کد خبر: 11916

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی