امروز: جمعه 15 آذر 1398 برابر با 06 دسامبر 2019

برای اولین بار خط ویژه خدمات دامپزشکی گیلان راه اندازی شد +جزئیات

  • پنج شنبه, 14 دی 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

این مرکز در کوتاه مدت می تواند با برنامه ریزی دقیق و آموزش های تخصصی بخش عظیمی از مشکلات درمان های غیر مجاز در سطح محلات و روستا ها را حل کند و چرخه دامپزشکی را به دست متخصصان و فعالان اصلی دامپزشکی باز گرداند که از نتایج آن حفظ سرمایه های دامداران و بهره برداران و سلامت جامعه می باشد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، برای اولین بار در کشور به همت جمعی از نخبگان دامپزشکی اولین سرویس ویژه خدمات دامپزشکی کشور در استان گیلان راه اندازی شد. سرویس ویژه خدمات دامپزشکی استان گیلان زیر نظر شرکت سلامت جویان دامپزشکی گیل به شماره ثبت 20509 کار خود را رسما آغاز کرد . بر همین اساس با تعدادی از مدیران و صاحبان ایده این مرکز به گفتگو خواهیم پرداخت:

دکتر وحید شمس نصرتی رئیس هیات مدیره شرکت سلامت جویان دامپزشکی گیل در حاشیه رونمایی از خط ویژه خدمات دامپزشکی گیلان با عنوان وت لاین در جمع فعالان بخش خصوصی و بهره برداران بیان داشت: راه اندازی سرویس ویژه دامپزشکی گیلان به عنوان یکی از اقدامات ارزشمند در طول سال های اخیر می باشد که پس از انجام مطالعات امکان سنجی و تخصصی با همکاری شرکت خدمات کارآفرینی آمایش سلامت سرزمین و پس از یک پروسه یکساله توسط بخش خصوصی، مقدمات اولیه آن فراهم شد و در فاز اول در مرکز استان و شهرستان رشت راه اندازی شده است. وی افزود: این اقدام ارزشمند جهت حفظ منافع بخش خصوصی از یک طرف و رعایت حقوق بهره برداران جهت بهره مندی از بروز ترین خدمات دامپزشکی در کوتاه ترین زمان ممکن شکل گرفته است.

شمس نصرتی در خصوص نحوه ارائه خدمات در این مرکز اظهار داشت: این مرکز قصد دارد با تشکیل و توسعه تیم واکنش سریع دامپزشکی در استان که شرایط لازم جهت ارائه خدمات به بهره برداران را در پهنه های جغرافیایی شناسایی شده دارا می باشند در کوتاهترین زمان ممکن خدمات پیش بالینی و بالینی را انجام دهد. وی در خصوص نحوه همکاری علاقمندان با این مرکز اذعان کرد: به زودی فراخوان همکاری جهت عضویت فعالان عرصه دامپزشکی منتشر خواهد شد و علاقمندان پس از بررسی مدراک و رتبه فنی می توانند طرف قرارداد با مرکز قرار گیرند.

وی یکی از مزایای راه اندازی این سرویس ویژه را جلوگیری از روش های سنتی غیر موثر و جلوگیری از ورود افراد فاقد صلاحیت در عرصه دامپزشکی دانست و افزود: یکی از مهمترین مشکلات دامداران و بهره برداران در اقصی نقاط استان ، مداخله افراد فاقد صلاحیت در پروسه درمان و مراقبت های پس از درمان است که عدم اطلاع رسانی دقیق در این موضوع صدمات جبران ناپذیری را بر پیکره جمعیت دامی استان در سطح روستا ها وارد کرده است لذا به همین منظور خط ویژه 34959 – 013 راه اندازی شد ه است که متقاضیان می توانند در کوتاهترین زمان از خدمات مشاوره و اعزام تیم واکنش سریع مرکز بهره مند شوند.

شمس نصرتی در ادامه بیان کرد: این مرکز در کوتاه مدت می تواند با برنامه ریزی دقیق و آموزش های تخصصی بخش عظیمی از مشکلات درمان های غیر مجاز در سطح محلات و روستا ها را حل کند و چرخه دامپزشکی را به دست متخصصان و فعالان اصلی دامپزشکی باز گرداند که از نتایج آن حفظ سرمایه های دامداران و بهره برداران و سلامت جامعه می باشد.

وی افزود: سرویس ویژه خدمات دامپزشکی گیلان جهت ارائه خدمات در سطح قابل قبول و طبق استانداردهای روز ، پس از عقد قرارداد با افراد واجد شرایط ، ضمن اعطای نشان مرکز اقدامات لازم جهت بهره مندی از زیر ساخت های خدماتی از قبیل تجهیزات تخصصی – مجوزهای لازم تردد با نماد انحصاری مرکز– توسعه درون شبکه ای ارتباطی بی سیم و هوشمند و ... را در دستور کار قرار خواهد داد.

شمس نصرتی در پایان با اعلام اینکه سرویس ویژه خدمات دامپزشکی با راه اندازی کمیته های فنی تخصصی تلقیح مصنوعی – دام بزرگ – دام کوچک – آبزیان و حیوانات خانگی کار خود را برای خدمات رسانی مطلوب آغاز کرده که متعاقبا اطلاعات تکمیلی از نحوه پذیرش عضویت و انجام فرایندها از طریق همین پایگاه خبری اعلام می گردد .

در ادامه این گزارش دکتر حسین متقی طلب ایده پرداز طرح راه اندازی سرویس ویژه خدمات دامپزشکی و مدیر عامل مرکز خدمات کارآفرینی آمایش سلامت سرزمین طرح جامع راه اندازی مرکز را یک نمونه موفق کشوری در استان دانست و ابراز امیدواری کرد با اطلاع رسانی دقیق و مشارکت حداکثری فعالان بخش خصوصی بتوان در آینده نزدیک علاوه بر ارتقاء کیفیت خدمات دامپزشکی در نقاط مختلف استان شاهد شناسایی فرصت های جدید شغلی برای فارغ التحصیلان و اشتغال پایدار در این بخش باشیم.

وی افزود مرکز خدمات کارآفرینی آمایش سلامت سرزمین یک مرکز تخصصی کسب و کار و اشتغال پایدار در استان گیلان می باشد که با مطالعات تخصصی و مشاوره ای برای صاحبان کسب و کار و کارآفرینان زمینه حضور موفق آنان را در بازار نهایی فراهم می آورد.

متقی طلب در ادامه با بیان اینکه توسعه سیستم های کسب و کاری امروز به عنوان یک علم و تکنیک تخصصی محسوب می گردد که مولفه ها و شاخص های گوناگونی در اثربخشی و موفقیت آنها دخیل هستند که بدون پرداختن به تمام ابعاد یک سیستم کسب و کاری نمی توان انتظار اشتغال پایدار را داشت و صرفا پرداختن به موضوعات کلیشه ای و آماری نمی تواند در برون رفت از وضعیت موجود کمک کند و باید با نگاهی توسعه محور به مقوله کسب و کار در هر بخشی و یا سازمانی اقدام کرد .

عضو رسمی انجمن مشاوران مدیریت ایران در ادامه اهداف راه اندازی این مرکز را در چشم انداز کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برشمرد و افزود: چشم اندازی که برای راه اندازی این مرکز پیش بینی شده که ظرف مدت یکسال به تکامل خواهد رسید و راه اندازی ایستگاه های سیار در نقاط مختلف و شبکه سازی و سازماندهی ذینفعان با مجهزترین تجهیزات و امکانات را از افق های پیش بینی شده در این پروژه می باشد .

متقی طلب در پایان فرصت شغلی مستقیم در فاز اولیه این طرح را 30 نفر و به صورت غیر مستقیم 120 نفر اعلام کرد و ابراز کرد: در صورت اجرای کامل این طرح قطعا ظرفیت اشتغال جدیدی برای فارغ التحصیلان رشته های تخصصی ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سلامت
خواندن کد خبر: 16440

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی