امروز: شنبه 27 دی 1399 برابر با 16 ژانویه 2021

ماجرای عدم پذیرش بیمار کرونایی بدحال در ‌بیمارستان ‌رسول اکرم(ص) رشت

  • دوشنبه, 19 اسفند 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی گیلان گفت: فیلم و اخباری که اخیراً در فضای مجازی مبنی بر عدم پذیرش بیمار کرونایی بدحال در جلوی بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت منتشر شده صحت ندارد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس محمدحسین شهدی‌نژاد گفت : اخیراً فیلمی در فضای مجازی پخش شده که در آن یک بیمار که ادعا می‌شود مبتلا به ویروس کرونا است به زمین افتاده و بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت از پذیرش آن خودداری کرده در حالی‌که آن فرد اساساً بیمار کرونایی نبوده و سریع هم پذیرش شده است.

مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی گیلان با بیان اینکه فیلم پخش شده از بیماری که جلوی درب بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت روی زمین افتاده مربوط به چهارشنبه گذشته است گفت: فردی که در این فیلم حضور دارد از بیماران شناخته شده اورژانس است و آن روز به‌علت بیماری تنفسی خود قصد عزیمت به سمت درمانگاه بیمارستان را داشت.

شهدی‌نژاد با تأکید بر اینکه وقتی به فرد مذکور گفته می‌شود که درمانگاه بیمارستان بسته است وی ابراز نارضایتی کرده و به اسم بیمار تنفسی خود را به زمین می‌اندازد تصریح کرد: فیلی که از فرد مذکور جلوی درب بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت در فضای مجازی پخش شده منقطع است و به هیچ عنوان حاوی اطلاعات کامل نیست.

وی حاضر شدن سه نفر از پرسنل بیمارستان در محل و انتقال سریع فرد مذکور جهت پذیرش و مداوا را مورد اشاره قرار داد و افزود: پس از آن‌که بیمار مورد نظر به داخل بیمارستان رسول اکرم(ص) رشت انتقال پیدا کرد کادر درمانی سریعا ًجهت رسیدگی و مداوا حاضر شده و مشکل بیمار را در عرض حدود 45 دقیقه به‌صورت سرپایی حل کردند. 

مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی گیلان با بیان اینکه فرد داخل فیلم بیمار کرونایی نبوده و اساساً به بستری هم نیاز نداشته است گفت: در چند وقته اخیر هیچ مریض بدحالی از اورژانس رد نشده است؛ حتی مریض‌های اورژانسی در اوج کار و پیک ورود بیماران توسط کادر درمان پذیرش شده و مشکلات آنان مورد رسیدگی قرار گرفته است.

شهدی‌نژاد انتشار چنین فیلم‌ها و اخباری را در شرایطی که کادر بهداشت و درمان گیلان، پزشکان و پرستاران استان شبانه‌روز مشغول خدمت به بیماران هستند را شایسته ندانست و گفت: همکاران و کادر درمان باید تمام توان خود را صرف مداوای بیماران به ویژه بیماران کرونایی کنند و برای پاسخگویی به چنین شبهاتی واقعاً انرژی ندارند.

وی همکاری رسانه‌ها و خبرنگاران با پرسنل بهداشت و درمان گیلان جهت عبور از بحرانی که فعلاً به علت شیوع کرونا گریبانگیر استان شده را ضروری دانست و عنوان کرد: پزشکان، پرستاران و کلیه کادر درمانی گیلان این روزها مشغول ایثارگری و فداکاری هستند بنابراین در این شرایط ویژه به همدلی مردم خوب و فهیم استان نیاز دارند.

فیلمی اخیراً در فضای مجازی پخش شده که در آن یک بیمار که ادعا شده بیمار کرونایی است در جلوی درب بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت بر زمین افتاده و هیچ کسی به آن رسیدگی نمی‌کند؛ از طرفی ویدیوی مذکور که بسیار هم کوتاه است تاکنون بازتاب‌ زیادی در استان و کشور داشته است.

انتهای پیام/083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سلامت
خواندن کد خبر: 23644

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی