امروز: شنبه 27 دی 1399 برابر با 16 ژانویه 2021

  • با دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی
تهیه شش دستگاه ونتیلاتور برای بیمارستان انزلی

  • شنبه, 24 اسفند 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

با دستور دکتر روزبهان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی شش دستگاه ونتیلاتور جهت استفاده در بیمارستان شهید بهشتی انزلی به عنوان نزدیک‌ترین مرکز درمانی محدوده منطقه تهیه و در اختیار این بیمارستان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس با توجه به شیوع ویروس کرونا در استان گیلان و لزوم احیا و حفظ سلامت افراد بیمار و افزایش شاخص های بهداشت و سلامت در حوزه منطقه آزاد انزلی و شهرستان بندرانزلی حسب دستور دکتر روزبهان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل این سازمان، شش دستگاه ونتیلاتور جهت استفاده در بیمارستان شهید بهشتی انزلی به عنوان نزدیک‌ترین مرکز درمانی محدوده منطقه تهیه و در اختیار این بیمارستان قرار گرفت.

براین اساس با توجه به اخلالی که ویروس کرونا در روند تنفس افراد بیمار ایجاد می کند دستگاه ونتیلاتور (تنفس مصنوعی) یکی از مهم ترین دستگاه های مورد استفاده در بیمارستان و مراکز درمانی بوده و با توجه به ظرفیت های محدود بیمارستان شهید بهشتی انزلی اهدای شش دستگاه ونتیلاتور از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی در روند احیای بیماران تاثیر مثبتی دارد.

ونتیلاتور دستگاهی است که تنفس را برای بیمارانی که به طور طبیعی قادر به تنفس نبوده یا احتیاج به کمک دارند ، فراهم می نماید و در اتاق جراحی و بخش مراقبت های ویژه بکار میرود و این دستگاه با وارد کردن هوا به درون شش‌ها با استفاده از یک سری محاسبات ، میزان ترکیب اندازه های مختلف فشار و اکسیژن را در هوای ورودی به شش‌ها تنظیم می کند و هم چنین میتوان سرعت تنفس حجم و مقدار مواد مصرفی را تغییر داد.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سلامت
خواندن کد خبر: 23667

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی