امروز: جمعه 03 بهمن 1399 برابر با 22 ژانویه 2021

غربالگری ۷۵ درصدی مردم گیلان در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا

  • دوشنبه, 26 اسفند 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از غربالگری ۷۵ درصدی مردم گیلان در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس دکتر ارسلان سالاری - رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی گفتگویی با اشاره به پیشرفت طرح غربالگری کرونا در قالب طرح بسیج ملی، اظهار کرد: از چهار روز گذشته تاکنون با همکاری کادر سلامت، سپاه و بسیج طرح غربالگری در استان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

 
وی با بیان اینکه گیلانیان از سه روش در طرح غربالگری بسیج ملی مشارکت کرده اند، افزود: مراجعه به سامانه سیب سلامت، تماس تلفنی و مراجعه بسیجیان و بهورزان به خانواده ها شیوه های اخذ اطلاعات سلامت مردم گیلان در طرح بسیج ملی است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه  هفت هزار بسیجی و سه هزار و ۵۰۰ بهورز و مراقب سلامت، اجرای طرح ملی را برعهده دارند، گفت: از آغاز اجرای طرح بسیج ملی تاکنون بالغ بر ۷۵ درصد مردم مورد غربالگری سلامت برای گرفته اند.
 
سالاری با بیان اینکه ۱۷ مرکز ۱۶ ساعته و ۲۵ مرکز شبانه روزی نیز امر پایش را در طرح غربالگری دنبال می کنند، افزود: تاکنون هفت شهرستان در گیلان بالای ۹۰ درصد و همچنین در یک شهرستان مردم مشارکت ۱۰۰ درصدی داشته اند.
انتهای پیام / 083470
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سلامت
خواندن کد خبر: 23682

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی