امروز: یکشنبه 28 دی 1399 برابر با 17 ژانویه 2021

تبدیل ۲۰۷ کارگاه تولیدی اقتصاد مقاومتی گیلان به کارگاه تولید ماسک

  • سه شنبه, 27 اسفند 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان گفت: به همت سپاه پاسداران، جهادگران عرصه خدمت و بسیجیان، ۲۰۷ کارگاه تولیدی اقتصاد مقاومتی گیلان عملاً به کارگاه تولید ماسک تبدیل شد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس با بیان اینکه جهاد در راه مبارزه با ویروس منحوس کرونا در گیلان همچنان ادامه دارد و با محوریت سپاه و بسیج گروه‌های مختلفی برای این کار سازماندهی شده‌اند اظهار داشت: به همت جهادگران عرصه خدمت 207 کارگاه تولیدی اقتصاد مقاومتی گیلان به کارگاه تولید ماسک تبدیل شد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان ضمن تقدیر و تشکر از فداکاری‌ها و ایثارگری کادر بهداشت و درمان، نیروهای امدادی و خدماتی استان برای درمان بیماران عنوان کرد: تا به امروز 2 هزار و 582 مکان مذهبی، مدارس و مساجد استان گیلان برای مقابله با انتشار بیشتر ویروس کرونا توسط گروه‌‌های جهادگر ضدعفونی شده است.

ابراهیمی ضدعفونی 4 هزار و 856 نقطه از معابر و اماکن عمومی استان گیلان توسط بسیج و سپاه را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه این فعالیت‌ها همچنان استمرار دارد تصریح کرد: 35 هزار و 150 بسته شامل اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده در بین مردم به ویژه اقشار محروم جامعه و خانواده‌های کم‌درآمد گیلان توزیع شده است.

وی از تولید و توزیع بیش از 350 هزار ماسک و دستکش در گیلان توسط بسیجیان و گروه‌های جهادی خبر داد و با بیان اینکه 250 هزار عدد از این اقلام مستقیماً توسط بسیج سازندگی تولید شده است افزود: 100 هزار عدد از این ماسک‌ها و دستکش‌ها نیز از طریق خیران خریداری شد که تمام آن را در بین خانوارها توزیع کردیم. 

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان توزیع 43 هزار و 786 لیتر مواد ضدعفونی کننده در سطح استان را از دیگر فعالیت‌های انجام شده گروه‌های جهادی عنوان کرد و گفت: به همت سپاه 433 گروه جهادی تخصصی در بخش‌های درمانی و بهداشتی در قالب 7 هزار و 159 نفر برای کمک به مردم و بیماران به کارگیری شدند.

ابراهیمی تهیه و توزیع 59 هزار و 603 بروشور در راستای چگونگی مقابله مردم با ویروس کرونا و دادن هشدارها و توصیه‌های لازم بهداشتی به آنان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: فعالیت‌های متنوع بسیجیان و گروه‌های جهادگر تا پایان این مأموریت همچنان ادامه دارد و نیروها برای کمک به مردم در صحنه حاضر هستند.

وی مشارکت و همکاری عموم مردم و عمل به هشدارها و دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا را در شرایط فعلی امری لازم و ضروری اعلام کرد و بیان داشت: امیدواریم هر چه زودتر سایه شوم این ویروس منحوس به تعبیر مقام معظم رهبری از کشورمان، تمام بلاد اسلامی و سایر کشورهای جهان برداشته شود.

انتهای پیام/083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سلامت
خواندن کد خبر: 23683

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی