امروز: جمعه 14 آذر 1399 برابر با 04 دسامبر 2020

طرح جایگزینی سطل های زباله تفکیکی به جای توری

  • یکشنبه, 13 مهر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس پیشگر در گفتگو با خبرنگار رشت پرس به تشریح فعالیت های کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر پرداخت .

سخنگوی شورای شهر رشت در ابتدا با اشاره به اینکه عدم انتخاب قطعی شهردار رشت از سوی شورا فعالیت های شهرداری و کمیسیون های شورای شهر را دچار توقف و اختلال نکرده است ، گفت : گرچه همه اعضای شورا به مانند بسیاری از دلسوزان و مسوولین پیگیر انتخاب شهرداری مدیر و مدبر ، شایسته نام  هستند ، اما تاخیر در این انتخاب ، فعالیت های شورا را متوقف نکرده است .

رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست با اشاره به جلسات پیاپی و مستمر و تخصصی کمیسیون بهداشت و محیط زیست گفت: این جلسات به طور منظم با حضور اعضا و مشاوران و مهمانان منتخب برگزار می شود که مصوبات خوبي را نیز داشته ایم که در صحن علنی نیز به تصویب رسیده است.

وی به تصویب طرح جایگزینی سطل های زباله تفکیکی و مکانیزه به جای مخزنهای توری در جلوی درب منازل اشاره کرد و توضیح داد: از آنجاییکه تلمبار شدن زباله در داخل مخزنهای توری جلوب درب منازل سبب زشتی منظر کوچه ها ، جاری شدن شیرابه در کوچه ها ، ایجاد بوی تعفن زباله و تجمع حیوانات و حشرات موذی در نقاط مختلف شهر شده است ، مصوب شده ضمن جمع آوری همزمان این مخازن غیراستاندارد سطلهای زباله مکانیزه و تفکیکی در محلات و کوچه ها نصب گردند.

پیشگر همچنین از الزام شهرداری رشت و سازمانهای تابعه نسبت به تغییر الگو و کاهش مصرف کیسه ها ، ظروف و محصولات یکبار مصرف پلاستیکی و جایگزینی آنها با مواد قابل بازیافت غیرپلاستیکی خبر داد.

وی ضمن تشریح معضلات استفاده از زباله های پلاستیکی استراتژی بدون پسماند را به عنوان سرلوحه نجات طبیعت و محیط زیست دانست و فرهنگ سازی و تشویق تولیدکنندگان ، سرمایه گذاران و مصرف کنندگان پاکتها و ظروف یکبار مصرف قابل بازیافت را مورد تاکید قرار داد.

پیشگر افزود: در همین راستا مصوب گردید در کلیه ادارات ، سازمانها و شرکتهای تحت پوشش شهرداری رشت ضمن اطلاع رسانی و طرحهای تشویقی از این ظروف استفاده گردد.

سخنگوی شورای شهر رشت از افزوده شدن عبارت خدمات شهری به نام کمیسیون بهداشت و محیط زیست و نظارت و برنامه ریزی این کمیسیون بر امور خدمات شهری نیز خبر داد.

پیشگر در پایان گفتگوی خود ضمن سپاس از همه رسانه هایی که دلسوزانه مسائل و مصوبات شورای شهر را نقد و بررسی می کنند ابراز امیدواری کرد :در آینده ای نزدیک با کمک و مشاوره چهره های متخصص مصوبات دقیق و فنی در کمیسیونهای شورا در راستای توسعه و بهسازی زندگی شهری شهروندان رشتی تصویب و ابلاغ می گردد.  

انتهاي پيام/083451   

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سلامت
خواندن کد خبر: 258

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی