امروز: دوشنبه 12 خرداد 1399 برابر با 01 جون 2020

بیمه شده های تامین اجتماعی در بیمارستان های دولتی، رایگان درمان نمی شوند

  • دوشنبه, 15 تیر 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، معاون درمان وزیر بهداشت درباره سرانجام مصوبه چندی پیش سازمان تامین اجتماعی مبنی بر پذیرش رایگان بیمه‌شدگان این سازمان در بیمارستان‌های تحت پوشش وزارت بهداشت، گفت: هرگونه طرحی که بدهی‌ بیمه‌ها را افزایش داده و از نقدینگی بیمارستان‌ها کم کند، می‌تواند بر روند ارایه خدمات بیمارستان‌ها تاثیر منفی بگذارد.

دکتر محمد آقاجانی درباره مصوبه اخیر سازمان تامین اجتماعی مبنی بر پذیرش رایگان بیمه شدگان این سازمان بیمه‌گر در بیمارستان‌های وزارت بهداشت، گفت: سازمان بیمه تامین اجتماعی در این مورد پیشنهادی را برای گروهی از بیمه‌ شدگانش خصوصا مستمری‌بگیران به وزارت بهداشت ارائه داده است، اما نکته بسیار مهم تامین نقدینگی لازم در این خصوص است.
آقاجانی در همین مورد ادامه داد: یعنی در وضعیت کنونی که سازمان‌های بیمه‌گر پایه حدود شش ماه بدهی معوقه به بیمارستان‌های وزارت بهداشت دارند، بالطبع هرگونه طرحی که این بدهی‌ها را افزایش داده و از نقدینگی بیمارستان‌ها کم کند، می‌تواند بر روند ارایه خدمات بیمارستان‌ها تاثیر منفی بگذارد.

وی در خصوص وضعیت کنونی این پیشنهاد و اینکه آیا در حال حاضر این موضوع اجرا می‌شود یا خیر، افزود: این پیشنهاد از سوی سازمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت داده شده و در حال بررسی است.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سلامت
خواندن کد خبر: 4541

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی